ونزوئلا به دلیل ویروس کرونا به قرنطینه رادیکال بازگشت ، اما بسیاری از آنها این شرایط را رعایت نمی کنند

[ad_1]

نیمی از ونزوئلا ها از دستور جدید “قرنطینه رادیکال” روز دوشنبه که توسط دولت نیکولاس مادورو برای جلوگیری از سرایت وضع شده است پیروی می کنند ویروس کرونا، پس از افزایش اندکی در موارد ، که در طی آرامش کامل اندازه گیری در ماه دسامبر گزارش شد.

در کاراکاس ، تجارت ناچیز بسته است ، در حالی که فقط سوپرمارکت ها ، داروخانه ها و صنایع مرتبط با این بخشها درهای خود را باز نگه می دارند.

در مقایسه با ماه آخر سال 2020 ، که هر روز هزاران نفر بدون قرنطینه به خیابان ها می روند ، تعداد کمی از مردم در پایتخت خانه خود را ترک کرده اند.

ژاکلین سیلوا بازنشسته به EFE در مرکز شهر کاراکاس گفت: “من باید نیازهای غذایی خود را برآورده کنم تا نتوانم در خانه بمانم ، و نمی توانم جلوی بیرون رفتن را بگیرم.”

مرد 59 ساله این را توضیح داد او بیکار است و باید برای “درخواست” غذا برای دخترش به بیرون از خانه برود یک خردسال و یک خواهر که در خانه منتظر او هستند.

“دخترم در حال تحصیل است و من نمی توانم او را به خیابان بفرستم تا درخواست کند ، باید از او س askال کنم و او با خواهرم در خانه منتظر است. من می روم و آرد ، نان می خواهم ، هرچه مردم می خواهند به من بدهند. درست است ، آنها آن را به من دادند و خوشحالم ، من به خانه می روم به خانه برو. “

ترس از عفونت

امیلیا زرپا ، کارگر کاراکاس ، نیز روز دوشنبه در خارج از خانه خود بود ، غافل از این که ونزوئلا دوباره قرنطینه شده است.

وی پس از تأیید فعالیت کمیاب در خیابان ها به EFE گفت: “من فکر می کنم (قرنطینه وجود دارد)”.

با وجود آغاز دوره جدید محدودیت ها در ونزوئلا ، هزاران نفر مجبور به بیرون رفتن و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی شدند.  عکس: DPA

با وجود آغاز دوره جدید محدودیت ها در ونزوئلا ، هزاران نفر مجبور به بیرون رفتن و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی شدند. عکس: DPA

این زن 52 ساله افزود که از اوایل ماه مارس اولین موارد کووید 19 در ونزوئلا کشف شد ، او بیم آن را داشت که به این بیماری آلوده شود ، که در حال حاضر بیش از هزار کشته برجای گذاشته است و بیش از 114000 نفر را در سراسر کشور آلوده کرد. اما این ارقام رسمی توسط مخالفان و انجمن های پزشکی مورد سال قرار می گیرد که تخمین می زنند تعداد واقعی می تواند بسیار بیشتر باشد.

امیلیا گفت: “وقتی افراد زیادی وجود داشته باشند ، یک محل زندگی کمی من دور می شوم ، می ترسم آن را بگیرم ، (اما) برای ادامه کار باید ترس را کنار بگذارم. فرزندانم بزرگ هستند ، اما من هنوز مجبورم پول تولید کنم.” زرپا

صدها افسر پلیس برای اجرای حکم قرنطینه در خیابانها باقی مانده و مشاغل و شهروندان مخالف این مصوبه را وادار به رعایت آن کردند.

بزرگراه های بسته

در بعضی موارد ، آنها اجازه حمل و نقل کسانی را که رفتار ایمن از خود نشان می دهند یا نشان می دهند که باید کار فوری انجام دهند ، می دهند.

بزرگراه اتصال کاراکاس با شهرهای ماهواره ای گوارناس و گواتیر – بخشی از ایالت مرکزی میراندا – صبح روز دوشنبه بسته بود و از رسیدن ساکنان این شهرها به پایتخت جلوگیری شد.

فیلم هایی از بازگشت اتومبیل ها و اتوبوس های شخصی پس از دستیابی به کاراکاس ، که نه تنها توسط شهرهای استان میراندا ، بلکه توسط ایالت های دیگر مانند آراگوا و کارابوبو نیز مسدود شده بود ، در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

این سه شنبه ، در آغاز قرنطینه جدید در ونزوئلا ، پلیس کنترل بزرگراه نزدیک کاراکاس را انجام می دهد.  عکس: DPA

کنترل پلیس بزرگراه نزدیک کاراکاس ، این سه شنبه ، در آغاز قرنطینه جدید در ونزوئلا. عکس: DPA

چالش برای محدودیت ها

اما زندگی در شهرهای کوچک نزدیک کاراکاس این دوشنبه متفاوت بود.

صدها فروشگاه غیر ضروری مانند فروشگاه های لباس ، رستوران ها و مشاغل دیگر آنها با قرنطینه مخالفت کردند در گوارناس ، گواتیر و سایر شهرها ، اگرچه فعالیت تجاری کمی در این مناطق ثبت شده است.

همین چشم انداز در داخل کشور نیز مشاهده می شود ، جایی که بسیاری از شرکت ها و شهروندان از اقدامات تعطیلی پیروی می کنند ، که با برش خیابان هایی که از حرکت آزاد بین شهرها جلوگیری می کند ، تقویت می شود.

در استان زولیا که یکی از مهمترین ونزوئلا ها محسوب می شود ، علی رغم رنج شدید بحران کشور ، صدها مغازه تعطیل و حمل و نقل عمومی به نصف کاهش یافته است.

بازار در کاراکاس ، چند روز قبل از کریسمس ، پر از بازدید کننده.  عکس: AP

بازار در کاراکاس ، چند روز قبل از کریسمس ، پر از بازدید کننده. عکس: AP

چاویستا عمر پریتو ، فرماندار این کشور که همسایه کلمبیا است ، به مطبوعات گفت که داروخانه ها و سوپرمارکت ها و سایر مشاغل مرتبط با غذا فقط تا ساعت 14:00 به وقت محلی می توانند باز شوند.

علاوه بر این، وی فروش کاملاً مشروبات الکلی را کاملاً ممنوع کرد یا هرگونه فعالیت تجاری بعد از این ساعتها.

اقدامات مشابهی در سایر کشورهای مهم کشور مانند کارابوبو ، آراگوا یا تروخیلو مشاهده می شود.

سیستم 7×7

قرنطینه ونزوئلا در سیستمی اجرا می شود که دولت مادورو آن را “7×7” می نامد و ترکیبی از آن است یک هفته تکمیل با مجوزهای دیگر برای فعالیت های خاص.

این طرح بین 1 ژوئن و 30 نوامبر سال 2020 مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن جای خود را به انعطاف پذیری گسترده ای داد که این کشور در دسامبر از آن بهره مند شد.

پیش از این ، بین 16 مارس و 31 مه ، این کشور دوره ای را تجربه کرده بود بستن رادیکال، با مجوزهای عملیاتی فقط برای سوپرمارکت ها ، داروخانه ها و بخشهای عمده اقتصاد.

مادورو روز یکشنبه از این سیستم که آن را “ونزوئلا” نامید دفاع کرد و گفت که این سیستم به این دلیل کار می کند که نرخ آلودگی این کشور در مقایسه با کشورهای منطقه آمریکای لاتین کمتر است.

منبع: EFE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *