ونزوئلایی ها در ایالات متحده ، در پایان قانونی پس از آخرین فرمان دونالد ترامپ

[ad_1]

برای سالها ، هزاران ونزوئلایی فاقد وضعیت قانونی در ایالات متحده منتظر نوعی تسکین مهاجرت بوده اند. اکنون که سرانجام به دست آنها رسیده است ، آنها با خوش بینی محتاطانه و گیجی آن را دریافت می کنند. به جای جشن ، بسیاری احساس ناامنی می کنند.

ونزوئلایی ها در فرمانی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ، ساعاتی قبل از ترک کاخ سفید ، صادر کرد ، گنجانده شد اخراج شما را متوقف می کند، اما آنها تردید دارند زیرا سرمایه دار دیگر رئیس جمهور نیست و اطلاعات موجود در سند کمیاب است.

ماریانا مولرو ، یک زن ونزوئلایی که در سال 2005 به همراه همسرش به ایالات متحده آمد و از آن زمان نتوانست وضعیت قانونی خود را قانونی کند ، شکایت کرد: “برای جشن گرفتن خیلی زود است ، ما از جزئیات آن اطلاع نداریم”. شوهر و همسرش هم حکم اخراج دارند.

آیا اگر جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ، به قول خود در مورد اعطای موقعیت قانونی موقت ، وفا کند ، آیا آنها بیشتر محافظت نخواهند شد؟ این سوالی است که بسیاری می پرسند.

پیش از ترک کاخ سفید ، دونالد ترامپ با کمال تعجب با صدور فرمانی از اخراج مهاجران ونزوئلا جلوگیری کرد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

پیش از ترک کاخ سفید ، دونالد ترامپ با کمال تعجب با صدور فرمانی از اخراج مهاجران ونزوئلا جلوگیری کرد. عکس: خبرگزاری فرانسه

ساعاتی قبل از پایان ریاست جمهوری خود ، ترامپ دستور داد که اخراج پناهندگان ونزوئلائی که از کشورش فرار کرده بودند به مدت 18 ماه به حالت تعلیق درآید و به او پناهندگی سیاسی یا وضعیت حقوقی در ایالات متحده داده نشود. این اقدام ، که به گفته برخی از فعالان در حدود 200000 نفر سود خواهد برد همچنین با فرار از بحران کارائیب آنها را قادر می سازد که برای اجازه کار درخواست کنند.

با این حال ، باید توسط دولت بایدن ، منتقد شدید ترامپ ، که وی در انتخابات شکست داد ، اجرا شود. این همچنین مکانیزم کم کاربردی است که برخی از حقوقدانانی را که منتظر راهنمایی دقیق تر هستند نیز متحیر کرده است.

آدریانا کوستنکی ، وکیل مهاجرت در مورد اقدام ترامپ گفت: “همه گیج شده اند.” وی افزود: “توصیه می شود صبر کنید و ببینید كه مقامات مهاجرت چگونه آن را اجرا می كنند.”

موقعیت جو بایدن

بایدن ، به نوبه خود ، به ونزوئلائی قول داد که از وضعیت حفاظت شده موقت برخوردار شود. معروف به TPS ، که علاوه بر اجازه کار به آنها ، برخلاف مصوبه ترامپ ، در برخی موارد می تواند راه را برای اقامت هموار کند.

وی همچنین رئیس جمهور جدید را منصوب کرد محدودیت 100 روزه در اخراج مهاجران که به طور غیرقانونی از جمله ونزوئلایی ها در این کشور هستند و طرح اصلاحات مهاجرت را تشویق می کند ، برنامه ای که باید توسط کنگره تصویب شود.

کاخ سفید بلافاصله به سوالات آسوشیتدپرس درباره چگونگی اجرای فرمان ترامپ یا انتشار جزئیات بیشتر پاسخ نداد.

جو بایدن برای اصلاح گسترده مهاجرت تلاش می کند ، اما مشخص نیست که سرنوشت ونزوئلایی های فاقد سند در ایالات متحده چه خواهد شد.  عکس: AP

جو بایدن برای اصلاح گسترده مهاجرت تلاش می کند ، اما مشخص نیست که سرنوشت ونزوئلایی های فاقد سند در ایالات متحده چه خواهد شد. عکس: AP

ونزوئلا سالهاست که در یک بحران عمیق سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی که باعث شده بیش از پنج میلیون نفر به کشورهای دیگر سفر کنند ، طبق برآوردهای سازمان ملل ، بسیار عظیم است.

حدود 400000 ونزوئلایی در ایالات متحده زندگی می کنند و حدود 192000 نفر از آنها وضعیت قانونی ندارند. طبق مرکز مطالعات مهاجرت در نیویورک.

مولرو ، یک وکیل دادگستری که با ویزای توریستی به ایالات متحده آمده و در جنوب فلوریدا زندگی می کند ، ترس از این دارد که ترامپ با وجود اینکه دستور اخراج دارند ، به نفع او و شوهرش نخواهد بود.

این زن ، مادر دو پسر متولد ایالات متحده ، گفت: “در نحوه تفسیر اختلاف وجود دارد.” وی گفت: “عدم اطمینان وجود دارد … به جای آرام شدن ، باید صبر کنم تا TPS روشن یا امضا شود.”

در نیویورک ، کمال مورالس با “هدیه” ترامپ مورد تشویق قرار گرفت.

این مهاجر 35 ساله که در مارس 2019 از مکزیک از مرز آمریکا عبور کرد ، گفت: “هیچ کس انتظار نداشت که در آخرین لحظه (ترامپ) بتواند برای ما ونزوئلایی ها کاری انجام دهد.” این حکم برای من تسکینی است. پس از آن زمان بیشتری برای کسب یا به دست آوردن موقعیت “

با این حال ، مورالس نیز گیج است و فکر می کند که آیا واقعاً اخراج وی برداشته خواهد شد؟

مورالس که از نظر حرفه آرایشگر است ، در سال 2019 وارد ایالات متحده شد و در ژانویه سال 2020 از بازداشتگاه کلرادو آزاد شد. اکنون یک حکم اخراج از او آویخته است. وی در حال بررسی گزینه های خود با وکلا است ، اما قرار است در ماه آگوست به اداره اجرای امور مهاجرت و گمرک معرفی شود. تقاضای پناهندگی وی که در زمان بازداشت وی صورت گرفت ، رد شد.

اخراج و بازداشت شد

تقریباً 900 ونزوئلایی از سال 2018 اخراج شده اند، طبق گفته پلیس مهاجرت و گمرک ، حدود 200 نفر از آنها در سال گذشته ، معروف به ICE با نام انگلیسی آن. حدود 233 نفر در بازداشت به سر می برند.

طبق پایگاه داده Transactional Records Access Clearinghouse ، یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه سیراکیوز در نیویورک ، حدود 11000 در حال اخراج هستند.

براساس گزارش TRAC ، از 8،676 پرونده پناهندگی ونزوئلایی ها در ایالات متحده 832 پرونده در سال 2020 رد شده است.

کارلوس وکیو ، که توسط رهبر مخالف خوان گوآیدو به عنوان سفیر در ونزوئلا منصوب شد و از طرف کشور به عنوان چنین شناخته شد ، می خواهد صلح را در جامعه خود برقرار کند.

وکیو در مصاحبه تلفنی اخیر خود با AP گفت: “این اقدامات مثبتی است که بر ونزوئلایی ها تأثیر می گذارد” ، با اشاره به اینکه اولویت با زندانیان ونزوئلا است.

وی گفت تیم وی قبلاً با دولت بایدن تماس گرفته اند تا ببینند چگونه فرمان ترامپ را اجرا می کنند و همچنین امیدوار است که TPS به زودی تصویب شود.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور جدید دموکرات به خوبی از اوضاع ونزوئلا آگاه است و “یک فرصت عالی” برای ارتقا change تغییر در ونزوئلا دارد ، گفت: “آنچه ما شنیده ایم برای آنها خوب است و آنچه در پیش است بهتر است.”

توسط جیزلا سالومون و کلودیا تورنس ، آسوشیتدپرس

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *