ولادیمیر پوتین و جو بایدن ماه آینده برای اولین بار در ژنو دیدار می کنند

[ad_1]

جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه قصد دارند ماه آینده در ژنو دیدار کنند ، این اولین دیدار حضوری بین دو مخالف و ملاقات است که در زمان وخامت روابط انجام می شود.

همانطور که واشنگتن پست روز سه شنبه گزارش داد ، اجلاس یک روزه قرار است در 16 ژوئن برگزار شود.

به گفته یکی از مقامات آشنا در این جلسه ، این جلسه را پوشش می دهد طیف گسترده ای از موضوعات این موارد شامل گسترش سلاح های هسته ای ، دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده ، تغییر آب و هوا و COVID-19 است.

این جلسه طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد.  عکس؛  AP

این جلسه طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد. عکس؛ AP

همچنین بایدن باید ابراز نگرانی در مورد انباشت نیروهای روسی در مرز اوکراینو توسط بلاروس ، متحد روسیه ، که هواپیمای غیرنظامی را که بر فراز این کشور پرواز می کرد ، مجبور به انحراف و فرود کرد و روزنامه نگار مخالف را در هواپیما دستگیر کرد.

چه انتظار می رود

مقامات آمریکایی انتظار ندارند که این دیدار منجر به موفقیت های بزرگی شود و همچنین چنین دیدگاهی ندارند راه اندازی مجدد در روابط بین دو کشور به همان روشی که باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین در آغاز دولت خود منتظر آغاز دوره جدید همکاری بین دو کشور بود. دو مخالف زندگی

مقامات ایالات متحده روابط بایدن و پوتین را پیچیده و دشوار می دانند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

مقامات ایالات متحده روابط بایدن و پوتین را پیچیده و دشوار می دانند. عکس: خبرگزاری فرانسه

در عوض ، این مکان برای بایدن و پوتین تلقی می شود رابطه خود را بهبود ببخشید و درک بهتری از منافع و مشکلات احتمالی هر کشور بدست آورید.

مقامات آمریکایی همانطور که هستند به روابط نزدیک می شوند پیچیده و دشوار ، اما آنها همچنین پوتین را بعنوان یک تصمیم گیر بسیار شخصی و شخصی که بایدن باید مطرح کند می دانند.

به دنبال این اعلامیه ، جلسه ای در ایسلند بین وزیران خارجه روسیه و ایالات متحده برگزار شد که با هم دیدار کردند تا زمینه دیدارهای بایدن و پوتین فراهم شود.

بایدن پیش از این طی یک تماس تلفنی که در آن آمریکایی از همتای روس خود خواسته بود “تنش های فزاینده با اوکراین را” کاهش دهد ، به پوتین پیشنهاد ملاقات حضوری در کشور سوم را داده بود.

سقوط

روابط روسیه و ایالات متحده در چند وقت اخیر به طور قابل توجهی خراب شده است.

15 آوریل ، ایالات متحده آمریکا تحریم های اعمال شده 32 نهاد و اشخاص روسی و 10 کارمند نمایندگی دیپلماتیک روسیه را اخراج کرد.

کاخ سفید نیز تحریم ها را تمدید کرد به بدهی دولت روسیه ، با ممنوعیت شرکت م financialسسات مالی ایالات متحده در بازار اولیه اوراق قرضه دولتی روبل روسیه و اوراق قرضه با ارزش روبل که پس از 14 ژوئن 2021 توسط بانک مرکزی ، صندوق رفاه ملی و وزارت دارایی روسیه منتشر شد.

واشنگتن با این اقدامات قصد دارد مجازات روسیه به دلیل ادعای نقش آنها در حمله سایبری علیه فروشنده نرم افزار آمریکایی SolarWinds و دخالت در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2020 ، و به دلیل دادن پاداش به شورشیان در افغانستان به دلیل کشتن ارتش ایالات متحده.

روسیه از طرف خود گفت سیاست تحریم واشنگتن به نفع هر دو طرف نیست 10 کارمند را از سفارت اخراج کرد آمریكایی ، و ورود چندین مقام از ایالت های آمریكای شمالی را در پاسخ به اقدام مشابه واشنگتن ممنوع كرد.

ویرایش شده توسط کلارین با اطلاعات آژانس ها و واشنگتن پست

ap

همچنین ببینید

روسیه و ایالات متحده: نکات ذوب شدن؟

ایالات متحده و روسیه از جنگ سرد دور شده و خود را برای اجلاس بایدن-پوتین آماده می کنند

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *