وحشت جنگ فعلی که اطلاعات کمی در مورد آن وجود دارد

[ad_1]

اجساد شناور که گاهی در رودخانه ای که منطقه اتیوپی را از آن جدا می کند ظاهر می شوند ببر Y سودان آنها یادآور یک جنگ خاموش بودند. اما در روزهای اخیر تعداد اجساد در حال افزایش استبه

بدن متورم و تغییر رنگ داده است ، بدنها اغلب مثله می شوند: دستگاه تناسلی از بین رفته ، چشمها بیرون زده یا اندامها بریده می شوند. ماهیگیران سودانی که آنها را می بینند و پناهجویان Tigray که به آنها کمک می کند آنها را از آب بیرون بیاورند می گویند بسیاری این کار را کرده اند. دست های بستهبه برخی تیر خوردند.

آژانس آسوشیتدپرس گزارش داد ده ها جسد در رودخانه تکه این هفته شناور بوده اند و در روز چهارشنبه هنگام ورود خبرنگاران به محل حادثه ، شش قبر در محل دفن ببرها مشاهده شده است.

پزشکانی که اجساد را دیده اند می گویند یکی از آنها خالکوبی با نام بسیار رایج در زبان Tigrino انجام داده است ، در حالی که دیگران دارای ویژگی های چهره ای معمولی از Tigrianos بودند ، که ترس از جنایاتی که می توان انجام داد در یکی از بخشهایی که در منطقه کمتر شناخته شده است.

آوارگان اتیوپیایی در حال بازیابی جسدی هستند که چند روز پیش در رودخانه ستیت در واد الهیلو ، سودان پیدا شده بود.  عکس: AP

آوارگان اتیوپیایی در حال بازیابی جسدی هستند که چند روز پیش در رودخانه ستیت در واد الهیلو ، سودان پیدا شده بود. عکس: AP

گری یوهانس ، ببر که در دفن چندین جسد پیدا شده در روز یکشنبه گفت: “آنها اهل Tigre هستند.” او با یک تکه طناب قرمز نشان داد که چگونه دستان آنها از پشت بسته شده است. او در ساحل رودخانه زانو زد ، از خود عبور کرد و دعا کرد.

به نظر می رسد مرگ و میر محصول a کشتار جدید در جنگی که نه ماه به طول انجامید و هزاران غیرنظامی کشته شدند. این وحشت اکنون به مناطق دیگر اتیوپی ، دومین کشور پرجمعیت آفریقا ، سرایت کرده است.

در حالی که نیروهای محلی در ماه ژوئن پس از خروج نیروهای خود از دولت اتیوپی و متحدانش کنترل بسیاری از Tigrei را به دست آوردند ، بخش غربی Tigrei همچنان تحت کنترل امهارها است که می گویند این سرزمین متعلق به آنها است و آنها را اخراج کردند. تعداد زیادی ببر شاهدان به AP گفتند که اخراج ها را شخصاً مشاهده کرده اند.

کشتارها و جنایات

بیش از 60 هزار ببر به سودان گریخته اندجایی که آنها در اردوگاه های موقت در فاصله کمی از رودخانه زندگی می کنند. آنها غالباً به اجساد نگاه می کنند تا ببینند آیا آنها خویشاوند هستند یا آشنا و از مقامات محلی و سازمان ملل متحد خواسته اند تا اجساد را نبش قبر کرده و کالبد شکافی کنند.

ببر اتیوپی

“تئودروس تفره” ، جراح اهل همسایه ببر ببر ، حمودروس تِفرا ، به AP گفت: “آنها حداقل در یک هفته ، 43 جسد را در کنار رودخانه دفن کردند.” او و دیگر پناهندگان معتقدند اجساد در رودخانه ای در حمیرا انداخته شدند ، جایی که بدترین قسمت های خشونت از زمان آغاز جنگ در ماه نوامبر در آنجا بود.

توودروس می گوید: “برخی از افراد دست و پای خود را قطع کردند.” – دیروز مردی را دفن کردیم که دستگاه تناسلی او برداشته شده بود. این اتفاق در غرب دجله رخ می دهد. “

وی افزود که اگر جستجو انجام شود ، مطمئناً اجساد “بسیاری بسیار بیشتر” در رودخانه پیدا می شود. شاید صدهابه

دولت اتیوپی ادعا می کند که گروه های رقیب در Tigrei کسانی هستند که اجساد را برای اهداف تبلیغاتی رها می کنند. سخنگوی نخست وزیر ابی احمد بیلین سجم روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: “قتل عام جعلی”.

سربازان نیروهای دفاعی تیگری به مکه ، پایتخت این منطقه از اتیوپی می رسند ، که در جنگ خونین کشته می شود.  عکس: AFP

سربازان نیروهای دفاعی تیگری به مکه ، پایتخت این منطقه از اتیوپی می رسند ، که در جنگ خونین کشته می شود. عکس: AFP

پاکسازی قومی؟

ظاهر اجساد افزایش می یابد فشار بین المللی برای نخست وزیر برنده جایزه صلح نوبل ، زیرا دولت او توسط سازمان ملل ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا متهم به محاصره دجله و جلوگیری از رسیدن غذا و کمک های دیگر برای میلیون ها نفر شده است. تخمین زده می شود که صدها هزار نفر از گرسنگی رنج می برند.

اجساد شناور این ترس را زنده می کنند که پاکسازی قومی در حال انجام است یا Tigrianos با زور اخراج شدند.

دفتر سودانی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز پنجشنبه گفت: “رویدادهای اخیر ما را بسیار نگران کرده است.”

مانند دیگر نهادهای بین المللی ، سازمان ملل متحد می گوید به مرز اتیوپی دسترسی ندارد.

پناهجویانی که از دجله فرار کرده اند در ماه دسامبر در یک مرکز پناهندگان در کادرف سودان در حال تماشای تلویزیون هستند.  عکس: AP

پناهجویانی که از دجله فرار کرده اند در ماه دسامبر در یک مرکز پناهندگان در کادرف سودان در حال تماشای تلویزیون هستند. عکس: AP

بحران انسانی

دولت اتیوپی ادعا می کند که گروه های امدادی ادعایی بدون ارائه شواهدی نیروهای ببر را مسلح و پشتیبانی می کنند.

ارتباطات تلفنی و اینترنتی وجود ندارد و خدمات بانکی در منطقه ای حدود 6 میلیون نفر قطع شده است.

سازمان ملل می گوید بیش از 5 میلیون نفر به کمک نیاز دارند. نیروهای Tigre ، که به بیش از 200،000 قسمت از مناطق دور و احمار نفوذ کرده اند ، می گویند که بازگرداندن خدمات اولیه پیش نیاز مذاکرات برای پایان جنگ است.

به گفته ساکنان AP ، نیروهای ببر که در حال پیشروی به سمت جنوب هستند روز پنجشنبه وارد شهر Lalibela ، میراث جهانی یونسکو در Amhara شدند. آنها با صلح و آرامش وارد شدند ، “اما بله ، ما بسیار می ترسیم” ، این منبع گفت که می ترسد آنچه را که “اورشلیم جدید” می دانند نابود کنند. او برآورد کرد که هزاران جنگجوی ببر وجود دارد و گفت: “بسیاری از مردم می روند.” او از ترس قصاص انتقاد خواست نامش فاش نشود.

منبع: AP

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *