واکسیناسیون در کانادا کند است و جاستین ترودو “ناامید” است

[ad_1]

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو روز سه شنبه از پیشرفت کند برنامه واکسیناسیون ویروس کرونا در این کشور ابراز ناامیدی کرد. در همان زمان ، رئیس دولت استان آلبرتا چندین مقام را به دلیل گذراندن تعطیلات در خارج از کشور در میان بیماری همه گیر تحریم کرد.

اطلاعات اخیر نشان می دهد مقامات کانادایی به طور فزاینده ای عقب هستند عقب مانده از برنامه های واکسیناسیون طبق اطلاعات موجود در زنجیره CBC ، از کشورهای دیگر ، تنها 0.32٪ از جمعیت در برابر ویروس کرونا ایمن شده اند.

ترودو در یک کنفرانس خبری گفت: “من فکر می کنم همه کانادایی ها از جمله من از دیدن واکسن در فریزرها و نه در آغوش مردم ناامید شده ایم.”

وی گفت: “زمان آن فرا رسیده است که سال جدید این روند را تسریع کند.” وی گفت: “این قطعاً مورد توجه مقامات محلی قرار خواهد گرفت: چگونه دولت فدرال می تواند واكسن های سریعتر را برای كانادایی ها پشتیبانی و به آنها كمك كند.”

ارقام دولت نشان می دهد که 35 درصد واکسن های خریداری شده تاکنون تزریق شده است ، در حالی که استانهایی مانند نوا اسکوشیا و نیوفاندلند و لابرادور کمتر از 30 درصد دوزهای واکسن موجود را استفاده می کنند.

یک پرستار روز دوشنبه دوز واکسن ویروس کرونا را در بیمارستانی در تورنتو کانادا دریافت می کند.  عکس: رویترز

یک پرستار روز دوشنبه دوز واکسن ویروس کرونا را در بیمارستانی در تورنتو کانادا دریافت می کند. عکس: رویترز

اخراج شده برای تعطیلات

در همین حال ، نخست وزیر استان آلبرتا او خشمگین و تحریم شد به اعضای دولت وی که تصمیم گرفتند تعطیلات خود را در پایان سال در خارج از کانادا بگذرانند ، اگرچه دولت مردم را ترغیب کرد از مسافرت های بی اهمیت در طی همه گیر شدن بیماری اجتناب کنند.

نخست وزیر جیسون کنی روز دوشنبه گفت او از رئیس ستاد خود خواست استعفا دهد و وی این وزیر امور شهرداری خود را پذیرفت. سایر اعضای حزب محافظه کار متحد وی به دلیل خروج از کشور تحریم های مختلفی دریافت کرده اند.

گرچه او قبلاً گفته بود مسافران را تحریم نمی کند ، کنی روز دوشنبه در توئیتی نوشت: “در آخر هفته ، من به آلبرتایی ها و پیام روشن آنها گوش می دادم که آنها پیامدهای واقعی می خواهند.”

سفرهای سیاستمداران به خارج از کشور برای تعطیلات همه گیر خود تأثیر عمده ای داشته است ، زیرا هفته گذشته مشخص شد که وزیر دارایی انتاریو چندین هفته را در جزیره لوکس کارتیب در سنت بارتز گذراند و سعی کرد آن را با عکس در شبکه های اجتماعی پنهان کند که در آن گرم و جلوی شومینه ظاهر می شود.

نخست وزیر انتاریو دستور بازگشت فوری راد فیلیپس را صادر کرد که پنجشنبه گذشته استعفا داد.

دون پلت رهبر محافظه کار سنا در 28 دسامبر به دلایل شخصی به مکزیک سفر کرد ، اما به محض انتشار خبر فیلیپس به سرعت بازگشت.

از زمان ورود بیماری همه گیر ، کانادا در حال حاضر بیش از 621000 مورد و 16200 مورد ویروس کرونا دارد.

منبع: AP و DPA

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *