واکسیناسیون در دنیا با یک مانع و با سرعت کم آغاز شد ، چرا؟

[ad_1]

واکسیناسیون از 27 دسامبر در اروپا آغاز شد. این روز روز نماد ، روز تصویر سالخوردگان بود که اولین دوزهای واکسن را به آنها تزریق کردند. روزی برای بزرگداشت. تنها 10 ماه پس از کشف اولین موارد ویروس کرونا در اروپا ، در حال حاضر واکسن های م wereثری وجود داشت. روز بعد ، روندی آغاز شد که با اختلاف قابل توجه بین 27 کشور اتحادیه اروپا و پادشاهی برجسته انگلیس ، نشان داد که قول های واکسیناسیون صدها میلیون اروپایی در عرض چند ماه بدون در نظر گرفتن ظرفیت واقعی برای انجام این.

در ایالات متحده ، جایی که این روند زودتر آغاز شد و “بزرگتر” در بزرگترین کمپین واکسیناسیون در تاریخ ، همان اتفاق افتاد. و به سرعت وعده های واکسیناسیون میلیون ها نفر گوش شنوا را گرفتند.

تا 31 دسامبر ، هدف واکسیناسیون 20 میلیون نفر از 2.6 میلیون واکسینه شده کاهش یافته است.

اروپا: عدم سازماندهی

انتقادات ابتدا به کمیسیون اروپا وارد شد ، اما یادآوری شد که کار آن ، واکسن بزنوی این کار را با توافق با شرکت های دارویی برای خرید حدود 1.8 میلیارد دوز انجام داد. اریک مامر ، سخنگوی کمیسیون اروپا ، روز دوشنبه گفت: “ما در آغاز اعزام هستیم. ما طوری رفتار می کنیم که گویی کمپین تمام شده و تازه آغاز شده است. بدیهی است چالشی مانند این همیشه سوراخ هایی وجود خواهد داشت در جاده “.

بروکسل امیدوار است هنگام ترک آنها علاوه بر این واکسن ها دهها میلیون دوز هفتگی توسط سایر شرکت های دارویی تولید می شود. این در حال حاضر در صحنه نهاد اجرایی اروپا قرار دارد اواسط ماه آوریل اما تاکنون بیش از واکسن ها ، هیچ سازمانی وجود ندارد

کادر پزشکی در رم واکسینه شدند.  عکس: AP

کادر پزشکی در رم واکسینه شدند. عکس: AP

اگر تا زمانی که دولتها از خواب بیدار شوند و واکسن را تسریع کنند ، دوزهای کافی برای انجام این کار را ندارند ، ممکن است کمیسیون اروپا مورد ضرب و شتم قرار گیرد ، زیرا این یکی از مسئولین خرید است. در بعضی موارد دیر. در 11 نوامبر ، هنگام سفارش ایالات متحده ، بروکسل 200 میلیون دوز واکسن را به Pfizer / BioNTech سفارش داد. 22 جولای

بروکسل سپس از خرید بیشتر امتناع کرد ، زیرا اکنون گفته می شود که مجبور شده است روی چندین واکسن مختلف شرط بندی کند زیرا نمی دانست اولین واکسن موجود است. مذاکرات با Pfizer / BioNTech برای گسترش حمل و نقل تا 300 میلیون دوز دیگر در حال انجام است. برخی از دولت ها ، مانند لوکزامبورگ ، اذعان می کنند که در حال حاضر بدون اتحادیه اروپا ، آنها هنوز در انتظار واکسن هستند.

یک منبع دیپلماتیک این سه شنبه به این اعتماد گفت: “اتحادیه اروپا را تصور کنید که برخی از کشورها مانند آلمان ، دانمارک یا سوئد از قبل واکسینه شده اند ، در حالی که برخی دیگر مانند اسپانیا ، ایتالیا ، فرانسه یا یونان هنوز در انتظار هستند. همین می شود از نظر سیاسی سمی است. این استراتژی خوب است و دولت ها باید لجستیک و واکسن را در اولویت قرار دهند ، زیرا در حال حاضر بیش از حد کافی وجود دارد.

مشکل دیگر: تدارکات

این مشکل ، 10 روز پس از شروع واکسیناسیون ، به نظر می رسد بیشتر در تدارکات واکسن. برخی از کشورها نسبت به سایر کشورها آمادگی بهتری دارند ، اما هیچ کدام به خصوص خوب نیستند ، اگرچه همه آنها این نوید را می دهند شتاب خواهد گرفت میزان واکسیناسیون

بدون احتساب انگلستان ، که وعده 17 میلیون واکسیناسیون در پایان ماه فوریه را می دهد و به نظر می رسد برای رسیدن به آن ، آلمان دوشنبه شب بیش از 250،000 واکسن زده بود ، در حالی که قبلا 1.3 میلیون دوز دریافت کرده بود ، ایتالیا کمی بیش از 120،000 بود ، و اسپانیا بیش از 80،000 بود. فرانسه به سختی از 2000 و هلند فراتر رفت من حتی شروع نکرده بودم.

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

مشکل این کمبود واکسن نیست. فرانسه نیم میلیون دوز Pfizer / BioNTech قبل از پایان سال دریافت کرد و ظرف 31 روز کمتر از 500 نفر را واکسینه کرد. یعنی وی از 0.1٪ دوزهای دریافتی استفاده کرده است. دولت امانوئل مکرون به عدم واکسیناسیون متهم شده است زیرا منتظر آماده شدن است واکسن فرانسوی ، که از داروساز سانوفی. دولت فرانسه این مسئله را انکار می کند ، اما پیشرفت چندانی نداشته و روز دوشنبه 35 نفر را به قید قرعه انتخاب کرده تا کمیته ای برای اظهارنظر در مورد استراتژی واکسیناسیون این کشور تشکیل دهد.

“ژان روتنر ، رئیس منطقه شرق بزرگ ، یکی از بدترین موارد مبتلا به همه گیری در فرانسه ، روز دوشنبه محکوم شد” آنها ما را مسخره می کنند. امروز ، واکسیناسیون پیچیده تر از خرید ماشین است. “

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

دوشنبه شب هنگام دریافت اسپانیا ، چیزی بیش از 80،000 دوز را نمونه برداری کرد 350 000 قبل از پایان سال و 350،000 دیگر این دوشنبه. اما اسپانیا ، با سیستم مراقبت های بهداشتی خود غیرمتمرکز بر اساس منطقه، نشان می دهد که سازمان مهم است و برخی از دولت های منطقه ای آماده هستند.

بر اساس اطلاعات روز یکشنبه ، 3 ژانویه ، در جزایر قناری بیش از نیمی از دوزهای دریافتی در Asturias بیش از 30٪ و در مادرید 3٪ شکسته شده است. یک هفته زودتر ، رئیس منطقه مادرید ، ایزابل آیوسو ، محافظه کار ، در مقابل دولت مرکزی اعتراض کرد ، زیرا فکر کرد کمی واکسینه شده است. بعد از ظهر امروز سه شنبه آستوریاس اعلام کرد که تمام دوزهای دریافت شده در هفته اول دادرسی را که از دوشنبه 28 دسامبر تا یکشنبه 3 ژانویه به طول انجامید ، نقض کرده است.

ترس از واکسیناسیون

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

این یکی دیگر از عوامل م -ثر نیست. در فرانسه ، 56 درصد مردم نمی خواهند واکسینه شوند. و در ایتالیا جنبش علیه موم قوی است. همان پزشکان از تزریق واکسن امتناع ورزیدند و انتظار داشتند اثرات دوزها بر روی جمعیت قبل از آزمایش آنها بر روی آنها باشد ،

در آلمان ، جنس اسپان ، وزیر بهداشت مجبور شد از پزشکان و پرستاران بخواهد که علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.

“ای ضرورت عقل سلیم و همبستگی اینکه کسانی که در بهداشت عمومی کار می کنند نیز برای محافظت از خود و بیمارانی که به آنها سپرده شده واکسینه می شوند. “

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

آمریکا: بی نظمی

عملیات Warp Speedعملیات “سرعت نور” دولت ایالات متحده برای تسریع در تولید و توزیع واکسن ها مطابق نام آن نیست.

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب در پایان سال با شکایت ، “با این سرعت ،” سالها طول خواهد کشید تا ماهها “برای دفاع از کشور ، وعده داد که 100 میلیون دوز را در 100 روز اول اداره خود اداره کند.

مسابقه واکسیناسیون میلیون ها آمریکایی با کندتر و ناخوشایندتر از آنچه مقامات بهداشت عمومی و رهبران عملیات Warp Speed ​​دولت ترامپ انتظار داشتند آغاز شد.

خدمات عمومی متراکم برای بهداشت عمومی و بودجه ناکافی آنها در تلاشند تا برای واکسن ها برنامه ریزی کنند. مناطق و بیمارستانها رویکردهای مختلفی را به دنبال داشته اند صف های طولانی ، گیجی ، ناامیدی و خطوط تلفنی شلوغ.

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

مجموعه ای از مشکلات لجستیکی آنها روند تلاش برای بازگرداندن ویروسی را که باعث کشته شدن بیش از 340،000 آمریکایی شد ، پیچیده کرده اند.

طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، تاکنون ، بیش از 4.2 میلیون نفر اولین دوز یکی از دو واکسن مجاز کشور (Pfizer و Moderna) را دریافت کرده اند. این رقم هنوز با 20 میلیون پیش بینی شده در پایان سال فاصله دارد.

آنتونی فاوچی ، مشاور عالی علمی دولت ، به ABC گفت: “چند کاستی وجود داشت ، قابل درک است.” وی افزود: “شروع یک برنامه واکسیناسیون گسترده و شروع آن از پای راست” همیشه یک چالش خواهد بود.

مدیر پزشکی ایالات متحده ، جروم آدامز ، به CNN گفت که واکسن ها در یک زمینه دشوار آغاز شده اند: در میان انفجار در تعداد موارد و در تعطیلات پایان سال که آزمایشاتی را روی تجهیزات پزشکی از قبل اشباع شده انجام می دهد.

یک زن واکسن Moderna را در هارپرسویل ، نیویورک دریافت می کند.  عکس: AP

یک زن واکسن Moderna را در هارپرسویل ، نیویورک دریافت می کند. عکس: AP

ترامپ از تمام مسئولیت های خود کناره گیری کرده است. وی دولت های محلی را مقصر تأخیرهای روز یکشنبه دانست: “واکسن ها توسط دولت فدرال با سرعت بیشتری از آنچه می توانند اجرا کنند توزیع می شود!” او در توییتر نوشت.

ظاهر خوش بینانه

با این حال ، کارشناسان خوش بین هستند که این کارزار جنبش می یابد.

جروم آدامز ، مدیر پزشکی آمریكا ، كه خود ترامپ نامزد این كار شده است ، گفت: “خبر خوب این است كه ما شاهد شتاب گرفتن سرعت (به سرعت) به لطف شرکایمان در ایالات متحده هستیم.”

وی افزود: “در 72 ساعت گذشته 1.5 میلیون تزریق اولیه انجام شده است … که معادل 500000 در روز است”.

آنتونی فاوچی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی آمریکا گفت: “این خیلی بیشتر از اوایل است.”

وی با اطمینان افزود: “ما می توانیم روزانه به یک میلیون نفر برسیم.” “ما در تاریخ خود برنامه های گسترده واکسیناسیون را اجرا کرده ایم. هیچ دلیلی وجود ندارد که امروز نتوانیم این کار را انجام دهیم … ما می توانیم این کار را انجام دهیم.”

نقاشی ، کلارین

آیدافه مارتین از بروکسل در تهیه این گزارش مشارکت داشت

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *