واکسیناسیون در آمریکای لاتین و پیشرفت ویروس کرونا کاهش می یابد

[ad_1]

امروزه ، واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در آمریکای لاتین با عدم تعادل اقتصادی ، توانایی مدیریت مشکوک برخی از دولت ها و سیاست های بهداشتی مخرب مشخص شده است که شیوع موجود را تشدید کرده است. نابرابری بین فقیر و غنی و آنها تهدید می کنند که بخش قابل توجهی از جمعیت را بدون مصونیت ترک خواهند کرد.

در نگاه به کل قاره ، تفاوت عمیقی بین موارد کانادا ، که می تواند پنج برابر جمعیت خود را واکسینه کند ، و ایالات متحده که منابع لازم برای انجام این کار را دارند ، 1.7 بار ، در مقایسه با برخی از کشورهای آمریکای لاتین ، که آنها قادر نخواهند بود حتی نیمی از ساکنان آن را با منابع شخصی خود تحت پوشش قرار دهند.

به عنوان مثال ، از آمریکای لاتین ، که حدود 17 میلیون عفونت و 539000 مرگ ناشی از covid-19 را گزارش می کند ، مکزیک پیشتاز مبارزات ایمن سازی است ، فقط تاکنون توسط چهار کشور انجام شده است.

بنابراین وی 34.4 میلیون دوز از Pfizer آمریکایی خریداری کرد که 439،725 مورد از آن را در 12 ژانویه دریافت کرد.

در همان زمان ، 35 میلیون دوز سرم از CanSino چین منقبض شد و AstraZeneca انگلیس 77.4 میلیون واحد را پیش خرید کرد.

همچنین ، با اتحاد Covax سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، مکزیک 34.4 میلیون دوز را مرتکب شده است ، ضمن تجزیه و تحلیل خرید 24 میلیون دیگر از ترکیب Sputnik V روسیه و در تولید 210 میلیون ماده ای که AstraZeneca می خواهد ارائه دهد. در این بخش از جهان است.

پرستاران و پزشکان انتظار دارند واکسن ویروس کرونا را در بیمارستانی در Ciudad Juarez ، Chihuahua ، مکزیک دریافت کنند.  عکس: EFE

پرستاران و پزشکان انتظار دارند واکسن ویروس کرونا را در بیمارستانی در Ciudad Juarez ، Chihuahua ، مکزیک دریافت کنند. عکس: EFE

با شروع واکسیناسیون آرژانتین با واکسن Sputnik V روسیه ، شیلی در 24 دسامبر 10 هزار دوز از Pfizer و محموله های بعدی 11،700 و 88،725 واحدی دریافت کرد.

برای پیشبرد روند ، دولت سباستین پینرا با شرکت چینی Sinovac ، AstraZeneca و Janssen ، بخش دارویی جانسون و جانسون آمریکایی توافق نامه هایی امضا کرد.

قهرمان دیگر کمپین ایمن سازی در آمریکای لاتین کاستاریکا است که سه میلیون دوز از Pfizer خریداری کرده است که 54،600 مورد از آنها در قلمرو آن است.

شیلی اواخر دسامبر اولین محموله های واکسن را از Pfizer-BioNTech دریافت کرد و بلافاصله یک کمپین ایمن سازی را آغاز کرد.  عکس: EFE

شیلی اواخر دسامبر اولین محموله های واکسن را از Pfizer-BioNTech دریافت کرد و بلافاصله یک کمپین ایمن سازی را آغاز کرد. عکس: EFE

نابرابری و تجمع واکسن ها

رومن وگا به EFE گفت: “مبارزه با ویروس کرونا ، نابرابری های ساختاری را در آمریکای لاتین نشان می دهد و تحت تأثیر قدرت اقتصادی و سیاسی اداره می شود ، بنابراین اولین کسانی که واکسیناسیون را شروع می کنند مکزیک ، شیلی و آرژانتین هستند و کاستاریکا نیز توجه می کند.” ، استاد م theسسه بهداشت عمومی پاپ پاپ یونیورسیداد هاوریانا ، کلمبیا.

به گفته این جراح ، “در حال حاضر وجود دارد تجمع واکسن از کشورهای ثروتمند برای درآمد متوسط ​​و فقیرترین. “

این ایده در صورتی بازی می شود که معاهدات منعقد شده برای دستیابی به پوشش در هر یک از چهار کشور آمریکای لاتین را که نقش اصلی را در واکسیناسیون داشته اند ، زمانی که قصد انجام آن را دارند و شروع روند را تجزیه و تحلیل کنیم.

بجای، وضعیت در کارائیب نگران کننده است ، عمدتا از گویان و برخی از کشورهای آمریکای مرکزی به دلیل عقب ماندن در همگرایی با تولیدکنندگان به دلیل کمبود پول.

با این حال ، مانند کاستاریکا ، یکی دیگر از موارد استثنا در این قانون ، کوبا است که سخت تلاش می کند واکسن های خود را ایجاد کند – با همکاری ایران – که تجربه بیوتکنولوژی شناخته شده خود را نشان می دهد.

برزیل ، هنوز منتظر است

برای وگا ، یکی از اعضای جنبش سلامت مردم ، یک شبکه جهانی از نهادهای دانشگاهی و جامعه ، “عجیب” است که برزیل ، یکی از بالاترین قدرت خرید در کشورهای آمریکای لاتین هنوز اولین واکسن را استفاده نکرده است.

در مواجهه با این امر ، این متخصص اظهار داشت: “باید در نظر گرفته شود كه این یك كشور فدرال است ، رئیس جمهوری مانند جائر بولسونارو ، كه وجود ویروس را انكار كرد ، اگرچه از آن رنج می برد ، و اكنون در مورد م effectivenessثر بودن واكسن ها تردید دارد.”

رئیس جمهور برزیل ، ژائر بولسونارو ، برنامه واکسیناسیون را در اواسط ماه دسامبر اعلام کرد ، اما تزریقات اولیه هنوز انجام نشده است.  عکس: AP

رئیس جمهور برزیل ، ژائر بولسونارو ، برنامه واکسیناسیون را در اواسط ماه دسامبر اعلام کرد ، اما تزریقات اولیه هنوز انجام نشده است. عکس: AP

دقیقاً همین پنجشنبه گزارش شد که کمپین واکسیناسیون در کشور احتمالاً از هفته آینده آغاز خواهد شد.

اگرچه در برزیل قیمت واکسن ها مانعی برای خرید نیست ، مبارزه سیاسی او نقش مربوطه را بازی کرد.

به همین دلیل ، بولسونارو هرگز از افشای مواضع عقیدتی مغرضانه خود خسته نمی شود ، که حتی باعث شده است او علیرغم این واقعیت که ملتی که وی رهبری می کند ، پس از ایالات متحده دوم است ، مخالف خرید CoronaVac توسط شرکت چینی Sinovac Biotech شود. – بیماری شدید در آمریکا.

سیاست های عمومی در برابر همه گیری

در سال 2021 ، آمریکای لاتین تمایلی نخواهد داشت که بفهمد بیماری همه گیر مانند ویروس کرونا با یک ابزار مانند واکسن ها کنترل نمی شود ، که اگرچه به دلیل اثربخشی به نجات جان بسیاری کمک می کند ، حرف آخر نیست.

ویروس در برزیل و سایر کشورهای آمریکای لاتین در حال پیشرفت است و واکسیناسیون با سرعت کمتری انجام می شود.  عکس: خبرگزاری فرانسه

ویروس در برزیل و سایر کشورهای آمریکای لاتین در حال پیشرفت است و واکسیناسیون با سرعت کمتری انجام می شود. عکس: خبرگزاری فرانسه

در این معنا، اقدامات واضح اقتصادی ، اجتماعی و بهداشت عمومی مورد نیاز است و برای کنار آمدن با بحران ترکیب شده است.

در این مجموعه ایده ها ، اقدامات غیر دارویی مانند شستن دست ، استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی ، همراه با کمک بیماران مریض در مراقبت های ویژه و مراقبت های تسکینی ، به این نتیجه رسیده اند که در بعضی جاها ویروس کنترل می شود.

به همین دلیل و با توجه به مشکلات موجود در آمریکای لاتین در دستیابی به واکسن ها و این واقعیت که در بسیاری از کشورها فقط در سال 2022 می توان به پوشش مفیدی دست یافت ، بیش از 70٪ مردم باید اقدامات بهداشتی را انجام دهند.

ترس از واکسیناسیون

اما طبق تحقیقات انجام شده در کشورهای مختلف ، انگار این منطقه به مشکل دیگری احتیاج دارد ، اکنون ترس از واکسیناسیون به سرعت ویروس در حال گسترش است.

“در سراسر دنیا پیامهای بسیاری بدون حمایت علمی در شبکه های اجتماعی در حال چرخش است که می خواهند ترس از واکسیناسیون را در مردم ایجاد کنند و می گویند مردم نباید واکسینه شوند ، زیرا این واکسن می تواند سلامت مردم را به خطر بیندازد که حتی شما ممکن است بمیرید ، که درست نیست “، کارلوس تریلوس پنا ، متخصص اپیدمیولوژی EFE هشدار داد.

در مواجهه با این چالش ، استاد ارشد دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه کلمبیا در روساریو ضروری می داند که “همه مردم از اهمیت واکسیناسیون در کاهش مرگ و میر ، عوارض و انتقال ویروس آگاه باشند.”

بنابراین ، تریلوس توضیح داد ، “باید به این واقعیت اعتماد كرد كه واكسن ها اگرچه در مدت زمان كافی ساخته می شوند ، اما از همه پشتوانه علمی پشتیبانی می كنند ، از جمله پیشرفت های فن آوری ناشی از تحقیقات در مورد سایر بیماری ها و ویروس های مشابه. و توسط آزمایشات بالینی دقیق پشتیبانی می شود که کارایی و ایمنی آن را تضمین می کند. “

در ماه های آینده ، چالش های آمریکای لاتین غلبه بر ، در برخی موارد ، جغرافیای پیچیده مناطق آن خواهد بود. انطباق زیرساخت ها برای ذخیره و توزیع واکسن ها زیرا برخی از آنها به شرایط فوق خنک سازی و کار تخصصی نیاز دارند. آموزش منابع انسانی و برخورد با عقاید و فرهنگهای مختلف.

علاوه بر این ، آمریکای های لاتین اکنون باید این واقعیت را “عادی” کنند که برای پیروزی در جنگ علیه covid-19 ، دولت ها باید وظیفه خود را انجام دهند و مردم ، به عنوان یک مسئولیت در قبال خود و جامعه ، واکسینه شوند.

توسط کلودیا پولانکو ژرمنوس ، آژانس EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *