واکسن Sputnik V ، سلاح ژئوپلیتیک ولادیمیر پوتین برای شکستن وحدت اروپا

[ad_1]

واکسن روسی Sputnik V امتیازات بالایی را از مجله علمی انگلیس دریافت کرد لانست، 91 درصد در مهار Covid 19 موثر است و توسط Kiril Dmitriev ، مدیر صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه که آن را تأمین مالی می کند ، “واکسنی برای بشریت” توصیف شده است. فراتر از خصوصیات علمی او ، قطعاً همیشه چنین بوده است واکسن ژئوپلیتیک ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، که در غیاب یک دوز ، توانست اتحاد اروپا را بشکند.

روسیه قبلاً او را به مجارستان فرستاده است. آلمان در صورت تأیید آژانس دارویی اروپا در حال بررسی آن است و آنگلا مرکل ، صدراعظم نیز در این باره تصمیم گرفته است. فرانسه دارد دور می شود و انتظار دارد تا تأیید اروپا به منزله رد سیاسی اوضاع داخلی روسیه باشد.

مقبولیت انفرادی برخی از کشورهای اروپایی درست زمانی مشهور شد که تظاهرات علیه رئیس جمهور روسیه به دلیل دستگیری و محکومیت خودسرانه دشمن در این کشور ، چند برابر شد. الکسی ناوالنی، پس از نجات در آلمان از مسمومیت با سلاح باکتریولوژیک روسی Novichok.

Sputnik V و مأموریت نجات آن اکسیژن است که خودکامه روسی هنگام بازجویی از مردم کشورش ، روش ها و فساد او ، فاقد آن است. اسپوتنیک در طی یک بیماری همه گیر نجات می دهد.

گسترش ظرفیت تولید

اما مشکل پوتین تولید واکسن و سرعت دریافت آن است. وی پیشنهاد داد كه مرکل برای گسترش ظرفیت خود با هم كار كنند و آنها در حال حاضر با واكسن های آكسفورد و آسترازنكا در تماس هستند.

اگر عرضه دوزهای مختلف به آرژانتین و سایر کشورهای آمریکای لاتین کند است ، به این دلیل است که پوتین در نبرد واکسن اروپا پیروز می شود و واحد خود را در صورت نیاز کشور به هم می ریزد. کمیسیون اروپا مجبور شد واکسن ها را برای 27 کشور اتحادیه اروپا خریداری کند و در میان باران انتقادات و جنگ با آسترازنکا به دلیل اینکه سرعت آن کم می شود ، به اندازه کافی تأمین نمی شود.

با کند شدن عرضه واکسن به اروپا ، برخی از کشورها در حال خرید اسپوتنک روسیه هستند.  عکس: رویترز

با کند شدن عرضه واکسن به اروپا ، برخی از کشورها در حال خرید اسپوتنک روسیه هستند. عکس: رویترز

وی گفت: واکسن روسی بیش از 90 درصد در توقف بیماری ویروس کرونا موثر است لانست. دانشمندان روسی گفتند: “Sputnik V بزودی در ترکیب با واکسن آکسفورد-آسترازنکا آزمایش خواهد شد.” روابط از دسامبر آغاز شد و عملیات در حال انجام است.

نتایج مجارستان و آلمان است

قبل از فقدان دوز برای واکسیناسیون گسترده ، برخی از کشورهای اروپایی دیگر در واکسن های روسی و چینی را نمی بندند. پس از مجارستان ، آلمان به Sputnik V علاقه مند است ، به خصوص پس از انتشار نتایج مثبت در مورد اثربخشی آن. عمل گرایی مرکل.

رشد ویروس و جهش در انواع انگلیس ، آفریقای جنوبی و برزیل دولت ها و دانشمندان را نگران می کند. آنها از ماه مارس و آوریل می ترسند ، وقتی بیمارستان ها مملو از بیماران تحت مراقبت های ویژه هستند و بدون ظرفیت عملیاتی. تنها راه حل واکسیناسیون جهانی و اضطراری هم برای سلامت و هم برای اقتصاد است. اقتصادی بدون واکسن جهانی وجود ندارد.

اما روند واکسیناسیون در اروپا کند شده است زیرا AstraZeneca نمی تواند با تقاضای سیارات همراه شود. تولید آن در آزمایشگاه در بلژیک دو ماه عقب است و کل روند در حال کند شدن است.

نخست وزیر آلمان ، آنگلا مرکل ، خرید واکسن ویروس کرونا برای روسیه را رد نمی کند.  عکس: EFE

نخست وزیر آلمان ، آنگلا مرکل ، خرید واکسن ویروس کرونا را رد نمی کند. عکس: EFE

اتحادیه اروپا جنگ واکسیناسیون را با آنها آغاز کرد ، آنها را به قصد سوicious ، Brexit ، صادرات به انگلستان دوزهای تولید شده در اتحادیه اروپا هنگامی که پادشاهی بیش از 10 میلیون نفر را واکسینه کرد ، متهم کرد.

رهبری رئیس کمیسیون اروپا ، دکتر اورسولا فون در لاین ، زیر سوال می رود زیرا طرح واکسیناسیون یک شکست فاجعه بار است. از آنجا که آنها جایگزین او نخواهند شد ، مرکل بود که عملیات “نجات و حل” را آغاز کرد.

“تصمیم مرکل”

به منظور مهار نارضایتی اروپا ، اجلاسی به ریاست رئیس دولت آلمان و گروه های مختلف دارویی روز دوشنبه در برلین برگزار شد تا تلاش برای واگذاری واکسیناسیون از سر گرفته شود.

برای تعجب همه ، آلمان دیگر استفاده از واکسن روسی را رد نمی کند ، علیرغم این واقعیت که مسکو به عدم شفافیت یا حتی واکسن چینی برای جبران کمبود دوز متهم شده است.

مرکل در یک مصاحبه تلویزیونی زنده روز سه شنبه ، صدراعظم مرکل گفت که وی با این ایده باز است. وی گفت: “هر کسی که از آژانس دارویی اروپا اجازه بگیرد ، کاملاً مورد استقبال قرار خواهد گرفت”. وی افزود که “این موضوع را با رئیس جمهور روسیه در میان گذاشته است.”

دادگاه و حکم 3 ​​سال و نیم زندان حریف رقیب الکسی ناوالنی که جان وی در بیمارستان خیریه آلمان نجات یافت و با تصمیم دولت مرکل با هواپیمای پزشکی به برلین منتقل شد ، در مسکو برگزار شد. او به مسکو بازگشت و هنگام ترک هواپیما در آنجا دستگیر شد.

ینس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان روز یکشنبه به روزنامه گفت: “اگر واکسن ایمن و موثر باشد ، صرف نظر از کشوری که در آن تولید شده است ، بدیهی است که می تواند در مبارزه با بیماری همه گیر به ما کمک کند.” Frankfurter Allgemeine.

حقایقی درباره واکسن روسی Sputnik V علیه covid-19.  / خبرگزاری فرانسه

حقایقی درباره واکسن روسی Sputnik V علیه covid-19. / خبرگزاری فرانسه

صد میلیون دوز؟

هفته گذشته ، روسیه اعلام کرد که آماده است 100 میلیون دوز واکسن Sputnik V خود را تا سه ماهه دوم سال 2021 به اروپا برساند. این تعداد می تواند 50 میلیون شهروند اروپایی را واکسینه کند. واکسن روسی در پشت شک و تردید ، متخصصان را در مورد اثربخشی آن متقاعد کرده است. همچنین درخواست مجوز برای این سرم به آژانس دارویی اروپا (EMA) ارسال شده است.

کمیسیون اروپا پنج واکسن را برای پروژه ایمن سازی خود انتخاب کرده است. Sputnik V در قراردادهای پیش خرید که کمیسیون اروپا ، که از طرف 27 عضو مذاکره می کند ، امضا نشده است.

در برابر پس زمینه انتقاد از بروکسل کند استمجارستان اولین کسی بود که به سوپنیک V ساخت مسکو چراغ سبز نشان داد ، جدا از سایر اتحادیه اروپا در هفته گذشته. به گفته وزیر امور خارجه “اولین گروه” 40000 دوزی در روز سه شنبه وارد کشور شد ، وی یادآور شد که در مجموع دو میلیون دوز در طی سه ماه تحویل داده خواهد شد.

ویکتور اوربان ، نخست وزیر ملی گرا ، خواستار “افزایش صداهایی در اروپای غربی که خواستار تحقیق در مورد واکسن های روسی و چینی هستند” ، گفت: “ما اولین بار در اتحادیه اروپا بودیم ، اما احتمالاً آخرین نفر نخواهیم بود.”

واکسن های چینی

مجارستان همچنین روز جمعه اولین کشور در اتحادیه اروپا بود که واکسن را از آزمایشگاه Sinopharm چین تأیید کرد ، 79٪ موثر در برابر Covid-19 ، که از آن بلافاصله 5 میلیون دوز سفارش داد.

اربان راست افراطی با دفاع از حق “دریافت تجهیزات در هر کجا” افزود: “چینی ها بیشترین تجربه را با این ویروس دارند ، بنابراین شاید آنها به بهترین وجه مطلع شوند.

دولت مجارستان برای حمایت از تصمیم خود ، به راحتی مثال همسایه صربستانی خود را ، اولین کشور در اروپا برای مدیریت محصول چینی ، ذکر می کند.

صربستان ، که بخشی از اتحادیه اروپا نیست و در حال پاکسازی روابط با مسکو و پکن است ، یک کار واکسیناسیون گسترده را با محصول چینی Sinopharm آغاز کرده است ، که این کشور هفت میلیون نفری دوز یک میلیون دلار از آن دریافت کرد. وی علاوه بر Pfizer-BioNTech به Sputnik نیز مجوز داد.

واکسن های ساخته شده در چین می توانند به اتحادیه اروپا نیز برسند.  عکس: BLOOMBERG

واکسن های ساخته شده در چین می توانند به اتحادیه اروپا نیز برسند. عکس: BLOOMBERG

اما بر خلاف آزمایشگاه روسیه ، آزمایشگاه های چینی Sinopharm یا Sinovac هنوز تقاضای ثبت نام در آژانس داروهای اروپا (EMA) را ندارند. با این حال ، در ماه های آینده غیرممکن است که واکسن روسی – یا حتی واکسن های چینی ، در صورت نیاز به ادغام داده ها – توسط EMA با اضافه کردن دوزهای توزیع شده تأیید شود.

اگر به داده های منتشر شده در The Lancet اعتماد کنید ، اسپوتنیک کمی موثرتر از واکسن آکسفورد است که از فناوری بسیار مشابهی استفاده می کند و در این هفته گزارش شد که بیش از 80 درصد از بیماری ها را در کسانی که 12 هفته منتظر ثانویه بودند متوقف کرد دوز.

واکسن ترکیبی

یک آزمایش باید آغاز شود تا ببیند آیا ترکیبی از واکسن های آکسفورد و Sputnik V می تواند با مخلوط کردن و ترکیب این دو بین دوز اول و دوم منجر به نتایج بهتر شود.

این “سرمایه گذاری مشترک” روسیه ، انگلیس و سوئد در حال دفن دریچه بین کشورهای غربی و روسیه بر سر واکسن است. دیمیتریف گفت که انتشار یافته ها در لانست این ادعایی در مورد واکسن پس از “یک کارزار بسیار فعال” برای بی اعتبار کردن آن با “اخبار جعلی” بود. روسیه متهم شده است که به دلیل استفاده از ویروس شامپانزه کمپینی در رسانه های اجتماعی علیه واکسن آکسفورد که دیمیتریف آن را “واکسن میمون” می نامد ، تهیه کرده است.

“روسیه یکی از بهترین واکسن ها را در جهان دارد. ما به وضوح می بینیم که در ماه های آینده واکسن ها به مواردی که بیش از 90 درصد م ،ثر باشند ، به Sputnik V تعلق دارند و آنهایی که کمتر هستند ، تقسیم می شوند. 90 درصد م effectiveثر است “، گفت: کریل دیمیتریف ، رئیس صندوق ثروت حاکمیت روسیه.

وی سپس به مطالعه بعدی با واکسن آکسفورد اشاره کرد. سرمایه دار اسپوتنیک گفت: “ما آماده همکاری با واکسن ها با کمتر از 90 درصد برای کمک به افزایش کارایی آنها هستیم.”

نحوه کار اسپوتنیک

Sputnik V با استفاده از یک “آدنو ویروس” غیر فعال برای انتقال دستورالعمل های ژنتیکی به سلول هایی که سپس قله های ویروس کرونا تولید می کنند ، بر اساس یک اصل مشابه واکسن آکسفورد کار می کند. همانند واکسن آکسفورد ، می توان آن را در یخچال مشترک نگهداری کرد و به دمای شدید مانند Pfizer که حداقل به 70 درجه زیر صفر نیاز دارد ، نیاز ندارد. در حال حاضر 16 کشور از جمله آرژانتین ، پاراگوئه ، مجارستان و امارات متحده عربی برای استفاده ثبت شده اند.

روس ها قبلاً آن را قبل از نتایج مرحله سوم تصویب کرده بودند ، اقدامی که در آن زمان مورد انتقاد قرار گرفت.

ایان جونز ، استاد ویروس شناسی در دانشگاه ریدینگ ، گفت هیچ دلیلی برای تردید در نتایج وجود ندارد.

“این هرگز یک مسابقه نبود. حتی وقتی روس ها واکسن آکسفورد را واکسن میمون می نامند ، دشمن ویروس است. مدت زمان زیادی می گذرد تا دنیا توانایی انتخاب را دارد. واکسن ها حداقل برای یک سال عامل محدود کننده هستند. در این زمینه ، مطمئناً نتایج روسیه خبر خوبی است. بسیاری از دنیا واکسینه می شوند. “

موقعیت فرانسه

فرانسه از امنیت سیستم تحمیل شده توسط کمیسیون اتحادیه اروپا و سرعت آن دفاع می کند ، در اثربخشی واکسن AstraZeneca شک دارید، که آژانس دارویی اروپا و مقامات بهداشتی فرانسه فقط تا سن 65 سالگی مجاز به آن بوده اند و منتظر تصویب آژانس دارو برای بررسی تأیید یا عدم واکسن روسی هستند.

رئیس شورای راهنمای استراتژی واکسن فرانسه ، پروفسور آلن فیشر ، گفت که “همه واکسن ها باید آزمایش شوند. منشأ واکسن هیچ آسیبی ندارد.”

به گفته فیشر ، “اگر این واکسن ها نشان دهند که ایمن ، م effectiveثر ، محصولات با کیفیتی هستند و در نهایت می توانند در سطح جامعه اروپا موجود باشند ، چرا؟ آنها فقط باید همه این شرایط را داشته باشند. “

به جز Pfizer BioNtech و Moderna ، در حال حاضر هیچ واکسن Covid 19 دیگری در اروپا وجود ندارد. و همه آنها تاخیر در تولید دارند.

خبرنگار ، پاریس

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *