واکسن از جمعیت محافظت می کند ، اما مشخص نیست که آیا انتقال بیماری را کاهش می دهد یا خیر

[ad_1]

کمپین واکسیناسیون ویروس کرونا در اسرائیل ، که در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار پیشرفته است ، کاهش قابل توجهی در خطر ابتلا به انواع شدید بیماری را نشان می دهد ، اما اجازه نمی دهد در مورد مصونیت گله نتیجه گیری شود.

اسرائیل دارای بانک اطلاعات دیجیتال برای کل جمعیت خود است ، که از توافق با گروه دارویی Pfizer در ایالات متحده پشتیبانی می کند: آزمایشگاه به سرعت واکسن های کشور را تأمین می کند که به نوبه خود داده های خود را در مورد تأثیر واکسیناسیون به اشتراک می گذارند.

از دسامبر ، دولت یهود یکی را واکسینه کرده استبا 3.2 میلیون شهروند (35٪ از جمعیت آن) ، که 1.8 میلیون نفر برای دومین بار از مجموع پنج میلیون دوز تجویز شده ، اولین بار برای سالمندان است.

با پیشرفت واکسیناسیون ، ارتش محققان مقدار زیادی از داده ها را برای شناسایی اثرات اولیه آن با یک سوال تجزیه و تحلیل کردند: این واکسن حاصل از آزمایشات بالینی در دنیای واقعی چگونه رفتار می کند؟

در یک مطالعه اخیر ، محققان موسسه مکابی ، که میلیون ها نفر را از نظر سلامتی پوشش می دهد ، نتیجه گرفتند که اولین دوز واکسن اجازه می دهد تا 51 infections عفونت را کاهش دهد از covid-19 بین 13 تا 24 روز پس از تجویز.

به طور مشخص ، آنها پرونده های پزشکی افراد را در 12 روز اول پس از واکسیناسیون مقایسه کردند ، دوره ای که پاسخ ایمنی هنوز قانع کننده نیست ، و آنها در دوازده روز آینده.

“دو هفته بعد از اولین دوز ، ما کاهش قابل توجهی پیدا کردیم، اما ناقص ، از نظر عفونت ها ، “گابریل چودیک ، یکی از محققان درگیر در این مطالعه ، به خبرگزاری فرانسه گفت.

وی گفت: “ما از واکسن س questionال نمی کنیم ، اما بر اهمیت دوز دوم تأکید داریم.”

اگر بعضی از کشورها تصمیم بگیرند دوز اول را به بیشتر افراد در معرض خطر قبل از انتقال به داروی دوم تزریق کنند ، اسرائیل که به دلیل توافق با Pfizer مشکلی در انتقال واکسن ندارد ، تزریق دوم را سه هفته انجام داد بعداً طبق توصیه های سازنده.

موارد زیادی

نتایج اولیه بهره وری 92٪ را ارائه می دهد یک هفته بعد از دوز دوم ، موسسه مکابی به مطبوعات گفت ، که 66 عفونت جزئی را یافت که به 248000 نفر از افراد مورد مطالعه نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد. هنوز یک مطالعه دقیق علمی درباره این داده ها منتشر نشده است.

با وجود این نتایج و محاصره ای که از اواخر دسامبر در حال اجرا است ، تعداد عفونت های COVID-19 در اسرائیل همچنان زیاد است.

مقامات یهودیان فوق ارتدکس را هدف قرار می دهند یا اقلیت عرب ، که علیرغم مقررات بهداشتی اجتماعات زیادی را برگزار می کنند.

دولت امیدوار است با پیشرفت واکسیناسیون تعداد موارد ، در حال حاضر هزاران مورد در روز و به ویژه تعداد بستری شدن در بیمارستان را کاهش دهد.

اگر واکسن به طور قابل توجهی خطر COVID-19 شدید را کاهش می دهد ، همچنان علامت سوال بزرگی در مورد انتقال ویروس است.

ران بالسر ، رئیس کمیته متخصصان ملی covid-19 در خبرگزاری فرانسه از Clalit ، توضیح می دهد: “ما باید بین دو نوع اثر واکسن تفاوت قائل شویم. تأثیر مستقیم این است که فرد واکسینه شده در برابر علائمی که ممکن است جدی باشند محافظت می شود.” بیمه اصلی درمانی در کشور.

“تأثیر غیرمستقیم زمانی است که بخش خاصی از جمعیت ایمن سازی شوند و به یک سد اپیدمیولوژیک تبدیل می شود که انتقال را کاهش می دهد (…) اندازه گیری این اثر دشوارتر است “، وی گفت.

“ما می دانیم که واکسن تأثیر بیماری را کاهش می دهد (…) ، اما ما نمی دانیم که آیا واکسن انتقال را کاهش می دهد یا خیر“گبی بارباش ، محقق م Instituteسسه تحقیقاتی ویزمن در نزدیکی تل آویو می گوید.

“تعداد افرادی که از نظر ویروس کرونا مورد آزمایش قرار گرفته اند طی یک ماه و نیم در واقع کاهش نیافته است. آیا به این دلیل است که قفل رعایت نشده است یا زیرا واکسن انتقال را کاهش نمی دهد؟ در حال حاضر ، هیچ کس نمی تواند در این باره صحبت کند “.

منبع: خبرگزاری فرانسه

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *