واقعیت ناپدید شدن جک ما و ظهور غافلگیرانه او به عنوان “گروگان چین”

[ad_1]

ظهور جک ما پس از سه ماه دیده نشدن ، در تاریخ 20 ژانویه اتفاق افتاد کنفرانس ویدیویی با 100 معلم مناطق روستایی چین. در طی این ارائه ، بنیانگذار Alibaba ، که بدون شناسایی جای زخم ، به راحتی در یک اتاق لباس پوشیده بود ، گفت که “کار سخت برای احیای مناطق روستایی و شکوفایی به عهده نسل کارآفرین ماست.”

ظاهر ما 48 ثانیه طول کشید و طی آن ویدیویی از او در حال گشت و گذار در یک مدرسه ابتدایی در زادگاهش هانگژو نشان داده شد. و گرچه این رویداد کاملاً روتین بود ، نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که یکی از پرطرفدارترین مردان کره زمین دوباره در حمایت از ایده هایی مانند رفاه مشترک ظاهر شده است که محور سخنرانی شی جین پینگ رئیس جمهور چین است.

به نظر می رسد یک فیلم گروگان گرفته شده است“یکی از نظرات خوانده شده در یک فروم آنلاین از تحلیلگران شاغل در چین است که توسط روزنامه انگلیسی تولید شده است روزنامه گاردین.

ضبط ویدئو از ظهور جک ما.  عکس: بلومبرگ.

فیلم ظهور جک ما. عکس: بلومبرگ.

فراتر از بی ضرر بودن این قسمت ، واقعیت این است که ظهور دوباره پدر من (همانطور که در چین با محبت نامیده می شود) سهام Alibaba را هدایت می کند ، که 8.5٪ افزایش یافته.

اگرچه هیچ اظهارنظر رسمی از طرف ما و یا دولت چین در دست نیست ، تحلیلگران بازگشت تاجر به زندگی عمومی را به عنوان نشانه ای از آن نشان می دهند ، حداقل در حال حاضر ، رابطه او با پکن تثبیت شده است.

آخرین حضور عمومی جک ما یک رویداد آنلاین بود که در تاریخ 31 اکتبر به صورت زنده پخش شد. به همین مناسبت ، وی گفت که “چین هیچ خطر مالی منظمی ندارد هیچ سیستمی وجود ندارد، و این خطر است. ”

وی همچنین بانک های چینی را متهم کرد که با “ذهنیت بانکی” فعالیت می کنند ، اما در واقع “نوآوری خوب از قوانین نمی ترسد ، بلکه از قوانین منسوخ شده”.

اندکی پس از ارائه وی ، و ظرف چند روز ، دولت لیست شرکت او ، Ant Group را مسدود کرد و آن را منتشر کرد تحقیقات ضد انحصاری علیه علی بابا.

رئیس جمهور چین شی جین پینگ.  عکس: شین هوا.

رئیس جمهور چین شی جین پینگ. عکس: شین هوا.

وی در مصاحبه ای با گفت: “سخنرانی ما بر ضرورت خطر پذیری و پذیرش بی ثباتی ایجاد شده تأکید دارد. این کاملاً با فلسفه حزب کمونیست چین شی جین پینگ مغایرت دارد.” روزنامه گاردین جورج مگنوس ، تحلیلگر ، عضو مرکز چین در دانشگاه آکسفورد.

این قسمت به ما یادآوری می کند که آزادی اقتصادی در چین می تواند به سرعت حاصل شود. با محدودیت اگر وارد مناطقی می شوید که از نظر سیاسی حساس هستند. برای جک ما ، و نه وضعیت او از بیش از 67 میلیارد دلار ، او از تمسخر گریخت.

بیل بیشاپ ، نویسنده خبرنامه ای درباره تحلیل چین ، گفت: “من واقعاً نمی دانم منظور وی هنگام گفتن این منظور چیست.” “چنین چیزهایی آنها سازنده نیستند در سیستم چینی “، وی افزود.

تغییر دوره

برای اینکه تصوری از “جنایت” ما چقدر جدی بود ، کافی است بگوییم که بسیاری از کارشناسان اتفاق نظر دارند که رئیس جمهور چین خود کسی است که انگشت شست را به پایین دستور داد.

به گفته مگنوس ، که مسئول مطالعه و ردیابی سیر تحول سبک شی جین پینگ است ، روشن است که رئیس جمهور به طور فزاینده ای خیلی دورتر از ایده های بازار آزاد که وی روزگاری رایج شد.

Ant Group ، یکی از شرکت های جک ما است که پس از تقابل سازنده خود با پکن ، چشم طوفان را به خود جلب کرده بود.  عکس: رویتر

Ant Group ، یکی از شرکت های جک ما است که پس از تقابل سازنده خود با پکن ، چشم طوفان را به خود جلب کرده بود. عکس: رویتر

با توجه به این چشم انداز ، موقعیت او مطابق با ارتقا کارآفرینان و گروه های اقتصادی خواهد بود منافع آن با منافع حزب برابر است.

“جک ما یکی از محبوب ترین افرادی است که به دلیل این نارضایتی که دولت نسبت به کسانی که اینقدر بزرگ می شوند و دارای سطحی از قدرت هستند که سرکوب می شود رقیب اقتدار حزب خودمگنوس توضیح داد.

“کارآفرینانی که از نظر سیاسی همسو هستند آنها موفق خواهند شد. اگر اینگونه نباشد ، تحت نوع درمانی قرار می گیرند که جک ما اخیراً قربانی آن شده است. “

گمانه زنی ها درباره اتفاقاتی که ما در طی سه ماه خارج از زندگی عمومی رخ داده است ، بسیاری از سناریوها را پوشش می دهد. برخی گزارش می دهند که وی کشور را ترک کرده است در حالی که گزارش هایی مبنی بر اینکه وی در حال بازی گلف دیده شده است. تا به امروز ، نمی توان فهمید که تاجر 56 ساله است در جایی بازداشت شده است، یا حتی در کجای دنیا هستید.

از نظر کارشناسان ، اگرچه شرکتهای آنها مانند Alibaba و Ant Group به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی میلیونها چینی تبدیل شده اند ، اما این تضمین کافی نیست که اتفاقی برای آنها نخواهد افتاد.

نوع حمایتی که یک شخص با موقعیت خود مطمئناً در غرب خواهد داشت ، مثلاً شخصی مانند بیل گیتس در چین مشکوک تر می شود.

“او در مورد تجار وطن پرست قرن گذشته صحبت می کند ، که پول زیادی به دست آوردند و سپس کارهای زیادی برای کشور و حزب انجام دادند. تغییر دوره که نیاز دارند انطباق“اسقف تمام شد.

نقاشی کلارین

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *