واشنگتن در آخرین تشنجات دوران ترامپ

[ad_1]

واشنگتن – سالهاست که منتقدان رئیس جمهور ترامپ ، که نسبت به بدترین حالت هشدار می داد ، به عنوان هشدار دهنده کنار گذاشته شدند.

اما به نظر می رسد که بدترین حالت هنگامی رخ داده است که طرفداران رئیس جمهور با حمله به پایتخت آمریكا ، آنها را مجبور به متوقف كردن این روند می كنند ، شکست انتخاباتی خود را رسمی می کند و تخلیه معاون رئیس جمهور مایک پنس و اعضای کنگره.

در صحنه قابل توجهی که یادآور کودتا و خیزش های کشورهای مستبد در سراسر جهان بود ، هنگام استقرار گاز اشک آور در ارگ دموکراسی آمریکا و بیرون کشیدن پلیس محافظ اتاق اتاق ، پایتخت قفل شد. تپانچه در رویارویی مسلحانه.

نیروهای امنیتی در تلاشند هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را از کپیتول هیل دور کنند.  عکس توسط REUTERS / استفانی کیت

نیروهای امنیتی در تلاشند هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را از کپیتول هیل دور کنند. عکس توسط REUTERS / استفانی کیت

با فرار نمایندگان مجلس ، جمعیت به مرحله سنا رفتند ، جایی که معاون رئیس جمهور تازه در آن ایستاده بود.

حمله غیرمعمول به پایتخت کمی بعد از آقای ترامپ رخ داد تشويق كردن به مداحان خود در طی تجمعی که در اعتراض به پذیرفتن نتایج از دست رفته انتخابات ، حتی در صورت پیوستن به آنها ، به ستاد کنگره اعتراض خواهند کرد ، اگرچه این کار را نکرد.

گرچه او آنها را دعوت نکرد صریحاً برای نفوذ به داخل ساختمان ، آنها به آنها گفت سرقت ریاست جمهوری و هیچ کس نباید با تحریک احساساتی که به زودی به آن طرف خیابان پنسیلوانیا سرازیر شد ، از او محافظت کند.

تنها پس از اوج گرفتن اوضاع بود که ترامپ سرانجام خواستار آرامش شد.

وی در توییتر خود نوشت: “من از همه افراد در پایتخت ایالات متحده می خواهم که در صلح باقی بمانند.”

“نه به خشونت! به یاد داشته باشید ، ما حزب قانون و نظم هستیم – به قانون و مردان و مردان بزرگ ما در آزول احترام بگذارید. متشکرم!”

اما او به آنها نگفت كه از كاپیتول خارج شوند و اجازه دهند تولید دوباره آغاز شود و حتی مشاوران خود ترامپ از او خواستند بیشتر کار کن. وی در توییتر خود نوشت: “این را اکنون محکوم کن ، RealDonaldTrump @.” آلیس فرح ، که به تازگی سمت خود را به عنوان مدیر ارتباطات ترک کرده است.

“شما تنها کسی هستید که گوش خواهید داد. برای کشور ما!”

میک مولوانی که رئیس کابینه کاخ سفید ترامپ بود و بعداً نماینده ویژه شد ، تماس مشابهی را مطرح کرد.

وی نوشت: “توییت رئیس جمهور کافی نیست”. “اکنون می توانید جلوی این کار را بگیرید و باید فقط این کار را انجام دهید. به این افراد بگویید که به خانه خود بروند.”

منتقدان رئیس جمهور او را متهم کرده اند که با واکنش مکرر به آمریکایی ها گفته است که آنها انتخابات را دزدیدند اما این کار را نکردند.

“این چیزی است که رئیس جمهور دارد باعث امروز این قیام ، “سناتور گفت میت رامنی، یک جمهوریخواه از یوتا ، همراه با سایر قانونگذاران به مکانی امن منتقل شد که مقامات خواستار فاش نشدن آنها بودند.

نماینده آدام كینزینگر ، یك جمهوری خواه ایلینوی و یكی دیگر از منتقدان صریح رئیس جمهور ، پا را فراتر گذاشت و طرفداران رئیس جمهور را متهم كرد كه خواهان سرنگونی اجباری دولت هستند. “این تلاشی است برای کودتا“او در توییتر نوشت.

اگرچه واشنگتن در طی سالهای گذشته شاهد اعتراضات بسیاری بوده است ، از جمله اعتراضاتی که به خشونت تبدیل شده است ، اما مصادره روز چهارشنبه به نظر می رسد هیچ چیز آنچه پایتخت در جریان انتقال قدرت در دوران مدرن دیده است ، قطعاً پذیرش قانون اساسی پیروزی رئیس جمهور منتخب در انتخابات جوزف آر. بایدن جونیور.

به نظر می رسد ریاست جمهوری ای که چهار سال خصومت و اختلاف ایجاد کرده است ، با انفجار پایان یافته است عصبانیت ، ناامیدی و خشونت.

اندکی قبل از قیام ، در آخرین تلاش خود برای توجیه تلاش ناموفق خود برای لغو انتخابات دموکراتیک با اتهامات واهی دروغین به کلاهبرداری که بی اعتبار شده است ، ترامپ در تجمع Save America در بیضوی گفت: “ما هرگز تسلیم نخواهیم شد.” برای انتخابات ، قضات و حتی دادستان خودش

“ما هرگز عقب نخواهیم نشست. این اتفاق نمی افتد. وقتی سرقت صورت گرفت ، آزاد نمی شود. برای کشور ما کافی است. ما دیگر تحمل نخواهیم کرد و این همان چیزی است که در مورد آن است. “

در حالی که جمعیت از “بیضی” شعار می دادند: “برای ترامپ بجنگید! برای ترامپ بجنگید! “رئیس جمهور به اعضای حزب خود حمله کرد که بیشتر از این برای کمک به او در حفظ قدرت بر اراده مردم کار نکرده اند.

وی با قول انتقام از کسانی که به اندازه کافی وفادار به نظرشان نرسید ، غرغر کرد: “جمهوریخواهان بسیار ضعیف وجود دارند.” وی گفت: “شما آنها را خاموش می کنید.”

وی از فرماندار جورجیا برایان كمپ ، یك جمهوری خواه نام برد كه با عدم مداخله در انتخابات وی را عصبانی كرد و وی را “یكی از احمق ترین فرمانداران ایالات متحده” خواند. و این بعد بود ویلیام پی بار، دادستان کل ، که شکایت های انتخاباتی خود را تأیید نکرده است. او شکایت کرد: “ناگهان بیل بار تغییر کرد.”

سخنرانان دیگر ، از جمله فرزندان آنها دونالد ترامپ جونیور و اریک ترامپ، به قانونگذاران جمهوری خواه به دلیل عدم دفاع از ترامپ حمله کرد.

دونالد ترامپ جونیور گفت: “افرادی که هیچ کاری برای جلوگیری از سرقت انجام نداده اند – این جلسه باید برای آنها پیامی ارسال کند.” “این دیگر حزب جمهوریخواه شما نیست. این حزب جمهوری خواه دونالد ترامپ است.”

برای بسیاری از جمهوری خواهان ، این مسئله بود. حتی در حالی که ریاست جمهوری ترامپ از بین رفت ، جمهوری خواهان به طور فزاینده ای علیه او رو آوردند ، و علیه انتخابات روز سه شنبه در جورجیا ، که به نظر می رسید به نفع دموکرات ها و آرا he او بود ، نمایندگان مجلس را مجبور به رأی موافق یا مخالف می کردند. نتایج انتخابات دموکراتیک

حتی پنس و سناتور میچ مک کانل از کنتاکی ، رهبر جمهوری خواهان که چهار سال از طرفداران سرسخت ترامپ بود ، سرانجام از او جدا شدند.

پنس رد ادعا رئیس جمهوری که از نقش خود به عنوان رئیس دانشکده انتخابات برای رد رای دهندگان استفاده کرد. بایدن و مک کانل سخنرانی شدیدی ایراد کرد و تلاش های ترامپ برای بطلان انتخابات را رد کرد.

مک کانل در سخنرانی خود قبل از حمله شورشیان به پایتخت ، گفت: “اگر این انتخابات فقط به اتهامات بازندگان متوقف شود ، دموکراسی ما به مرگ تبدیل خواهد شد.”

پنس دقایقی پس از آنكه ترامپ همچنان به وی فشار آورد علنی برای انجام آنچه حتی جی سكولوف ، وكیل رئیس جمهور گفت ، معاون رئیس جمهور هیچ صلاحیتی در رد رای دهندگان از ایالات حل نشده كه جمهوری خواهان از دست داده اند ، رئیس جمهور را بركنار كرد. .

ترامپ در راهپیمایی بیضوی گفت: “امیدوارم مایک کار درستی انجام دهد.” “امیدوارم چنین باشد. امیدوارم که چنین باشد ، زیرا بله مایک پنس کار درست را انجام دهید ، ما در انتخابات پیروز خواهیم شد. “

دقایقی بعد ، پنس نامه ای منتشر کرد و در آن نوشت نداشتم قدرت انجام آنچه رئیس جمهور می خواست من انجام دهم.

“دادن قدرت یک جانبه به معاون رئیس جمهور برای تصمیم گیری در مورد ریاست جمهوری کاملاً مخالف این طرح است. [constitucional]”، او نوشت.

وی افزود: من معتقدم سوگند من در حمایت و دفاع از قانون اساسی مانع ادعای قدرت یک جانبه در تعیین اینکه کدام آرای انتخاباتی باید شمارش شود و کدام یک نباید شود.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *