هیچ محکومیتی برای افسرانی که جاکوب بلیک-آفریقایی تبار آمریکایی در کنوشا با یک توپ و از پشت شلیک کردند ، محکومیت ندارد

[ad_1]

او در حضور سه فرزندش ، آمریکایی آفریقایی تبار ، یعقوب بلیک را پذیرفت هفت شلیک از پشت. او نمرد. او مبتلا به افسردگی بود و تمام عمر در رختخواب خوابیده بود. دادستان پرونده در اواخر روز سه شنبه گفت ، افسران پلیس درگیر در تیراندازی ماه اوت محکوم نخواهند شد و این باعث خشم ضد نژادپرستی در ایالات متحده شد.

وکیل دادگستری شهرستان کنوشا ، مایکل گراوئلی گفت که افسر پلیس سفیدپوست روستن شسکی این کار را کرده است ترس مشروع از بودن چاقو – فروبردن – سیخونک زدن هنگامی که سعی در سوار شدن به اتومبیل خود داشت ، چند بار به پشت بلیک شلیک کرد.

گراوی در یک کنفرانس خبری گفت: “هیچ مأمور کنوشا متهم نخواهد شد … براساس حقایق و قانون ، ما تصمیم گرفته ایم که هیچ اتهامی مطرح نشود.”

گارد ملی در خیابان های کنوشا مستقر بود.  عکس: AP

گارد ملی در خیابان های کنوشا مستقر بود. عکس: AP

در پیش بینی این اطلاعیه ، شورای شهرداری اعلام کرد وضعیت اضطراری در این شهر 100000 نفری ایالت ویسکانسین. همچنین ، 500 نفر از اعضای گارد ملی آمادگی داشتند که در صورت بروز خشونت اعزام شوند و مشاغل کنوشا پنجره های آنها را بستند. پیش بینی تداخل احتمالی

بلیک ، 29 ساله ، در 23 آگوست هنگامی که سه پسرش او را در تلاش برای سوار شدن به اتومبیل خود تماشا کردند ، به ضرب گلوله کشته شد. به شدت مجروح ، گم شده استفاده از پاهای شما

این صحنه توسط شاهد فیلمبرداری شد و عوامل درگیر از وظایف خود برکنار شدند.

خانواده و وکیل بلیک تصمیم به عدم اتهام افسران پلیس را محکوم کردند اشاره دیگری به نژادپرستی در سیستم پلیس

عموی او جاستین بلیک در یک کنفرانس خبری گفت: “این سیلی از طرف دولت ویسکانسین و وکیل دادگستری است.”

وی گفت: “آنچه اتفاق افتاده از نژادپرستی سیستمی پشتیبانی می کند.”

وکیل خانواده B’Ivory Lamarr گفت: “بیش از شواهد کافی” برای اتهام زدن Shesky وجود دارد.

“این یک چیز بسیار مهم را نشان می دهد و آن این است که سه سیستم عدالت در ایالات متحده وجود دارد: یکی برای سیاه پوستان و قهوه ای ها ، دیگری برای افسران پلیس و دیگری برای بقیه ایالات متحده.”

اما گراولی گفت پلیس دلیل دارد که بلیک خطرناک باشد. آنها به تماس 911 نامزد سابق وی در صحنه ، دستور بازداشت علیه او به اتهام خشونت خانگی و آنچه او به مأموران گفت هنگام تلاش برای ترک صحنه با سه فرزندش در ماشین ، اعتماد کردند.

دادستان منطقه همچنین گفت که پلیس سه تلاش برای بی حس کردن اطاعت بلیک انجام داد که همه آنها بی نتیجه ماندند.

گراوللی افزود که “کاملاً غیرقابل بحث” است که بلیک هنگام رویارویی با پلیس خود را با چاقو مسلح کرده و خود بلیک نیز این موضوع را پذیرفته است.

پرونده تحریک شد سه شب شورش در کنوشا، که در 25 آگوست پایان یافت ، هنگامی که یک کودک 17 ساله با یک تفنگ نیمه اتوماتیک به سمت سه معترض شلیک کرد و دو نفر را کشت.

روز بعد دستگیری او باعث ایجاد آرامش نامشخص در شهر شد. مرد جوان كایل ریتنهاوس بعداً با قرار وثیقه آزاد شد دو میلیون دلار وی روز سه شنبه خود را بی گناه دانست.

این قضیه باعث تحرک شدید در دنیای ورزش و صحنه سیاسی شد. حتی دونالد ترامپ و جو بایدن ، نامزدهای ریاست جمهوری وقت نیز به کنوشا رفتند.

از زمان مرگ جورج فلوید ، مرد آفریقایی-آمریکایی که توسط افسر پلیس سفیدپوست در 25 مه در مینیاپولیس خفه شد ، این کشور شاهد یک حرکت اعتراضی تاریخی علیه نژادپرستی و خشونت پلیس بوده است.

این مأمور ، درک شووین ، به قتل و قتل درجه دو و سه متهم است.

خبرگزاری فرانسه

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *