هند تحویل 2 میلیون واکسن علیه ویروس کرونا ویروس کرونیا AstraZeneca را به تأخیر انداخت

[ad_1]

در تلاش برای تسریع در برنامه ایمن سازی ، دولت برزیل در حال آماده سازی برای ارسال هواپیمایی به هند برای جستجوی دو میلیون واکسن AstraZeneca علیه ویروس کرونا است. اما در آخرین لحظه ، مقامات آسیایی اعلام کردند که فروش به تعویق افتاده است زیرا هنوز نمی تواند “سایر کشورها را تأمین کند”.

سخنگوی وزارت امور خارجه هند در پاسخ به سوالی در مورد صادرات به برزیل ، که از قبل پرواز پرواز امروز جمعه را آماده کرده بود ، گفت که “روند واکسیناسیون در هند آغاز می شود و پاسخ دادن به عرضه خیلی زود است به کشورهای دیگر “.

سفارش این واکسن ها توسط شخص رئیس جمهور برزیل ، جائر بولسونارو ، به نخست وزیر نارندرا مودی انجام شد. قبل از اعلامیه دولت هند ، منابع وزارت بهداشت به سی.ان.ان برزیل گفتند که عزیمت هواپیما به بمبئی برای انتقال دستگاه های ایمن سازی به تأخیر افتاده است.

وزیر بهداشت برزیل ادواردو Pasuelo اعلام کرد که واکسن AstraZeneca ، همراه با Coronavac چینی ، بخشی از مرحله اول ایمن سازی که ممکن است از 20 ژانویه آغاز شود.

آژانس نظارت بر بهداشت ملی برزیل (Anvisa) نظر خود را در مورد معتبر بودن واکسن AstraZeneca و چینی برای راه اندازی واکسیناسیون اضطراری یکشنبه ارائه خواهد کرد.

طی یک سفر دو طرفه به بمبئی که باید بیش از 15000 کیلومتر را طی می کرد ، هواپیما قبلاً بعد از ظهر پنجشنبه از فرودگاه ویراکوپوس ، سائو پائولو ، پر شده بود ظروف مخصوص برای انتقال دوزهای ایمن کننده.

هواپیما ، ایرباس از شرکت برزیلی آزول ، در ساعت 16:52 به وقت محلی (19:52 به وقت گرینویچ) ، تقریباً چهار ساعت پس از اعلامیه روز قبل دولت توسط دولت ، به سمت شمال شرقی شهر رسیف حرکت کرد و در آنجا توقف کرد.

براساس بیانیه ای که روز پنجشنبه توسط وزارت بهداشت منتشر شد ، مسائل مربوط به “تدارکات بین المللی” پرواز Recife به بمبئی را به تأخیر انداخت ، بنابراین هواپیما جمعه امروز باید به شهر هند سفر کند.

ویال واکسن کرونا ویروس آکسفورد / آسترازنکا کوید -19.  عکس: خبرگزاری فرانسه

ویال واکسن کرونا ویروس آکسفورد / آسترازنکا کوید -19. عکس: خبرگزاری فرانسه

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که دو میلیون دوز واکسن از آزمایشگاه انگلیس-سوئد AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد تقریباً 15 تن وزن دارد و در ظروف نگهداری می شود که کنترل دما را تا رسیدن اطمینان می دهد. به ریودوژانیرو.

در ابتدا قرار بود این محموله امروز شنبه به ریودوژانیرو برسد ، اما پادزهر که توسط آزمایشگاه سرم هند در بمبئی تولید می شود ، پس از تصمیم به توقف تحویل ، به مقصد نهایی نخواهد رسید.

این پنج شنبه، برزیل بیش از 1000 مورد مرگ را ثبت کرده است به دلیل ویروس کرونا برای سومین روز متوالی ، پس از تحمل 1113 مرگ در 24 ساعت گذشته ، در مجموع 207،095 نفر.

بر اساس داده های وزارت بهداشت ، 67758 مورد جدید از روز چهارشنبه ، سومین روز متوالی با بیش از 60،000 عفونت ، ثبت شده است که مجموع موارد مثبت ثبت شده در کشور را به 8،324،294 ثبت کرده است.

ایالت سائو پائولو ، پرجمعیت ترین کشور در این کشور نیز با 1،598،829 مورد و 49،289 مورد مرگ بیشترین آسیب را دیده است و پس از آن ریودوژانیرو با 473،648 مورد ثبت شده و 27،441 مورد مرگ قرار دارد.

با اطلاعات آژانس ها

JPE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *