هلند نمی تواند موج خشونت های خیابانی را که با ممنوعیت حادثه منفجر شده کنترل کند

[ad_1]

مارک روته ، نخست وزیر موقت ، شورش ها را فراخواند که هلند را به صحنه “خشونت جنایی” تبدیل کرد. نبرد در حال گسترش بین افسران پلیس و جوانی سرکش در برابر منع رفت و آمد بین ساعت 21:00 تا 4:30 صبح ، اولین محدودیت به تحرک اعمال شده علیه همه گیری از ویروس کرونا از مارس و این چند هفته قبل از انتخابات قانونگذاری است.

پلیس هلند در درگیری میان افسران و گروه های جوانان ، سومین شب آشوب در هلند ، دست کم 151 نفر را دستگیر کرده است.

هر چند عصر روال اجتماعی را تحت تأثیر قرار نمی دهد در طرفی که شام ​​زود است و همه فعالیتهای غیر ضروری بسته شده است ، روت تاکنون جرات نکرده است تحرک را محدود کند و همیشه انتخاب “ویژگی” را انتخاب کرده است احساس مسئولیت و “بلوغ اجتماعی” شهروندان.

حمله به محوطه در روتردام.  عکس: EFE

حمله به محوطه در روتردام. عکس: EFE

اما در روز سه شنبه ، کشور با خیابان های پر از شیشه های شکسته ، مغازه ها غارت شده و یک بیمارستان گرفتار با سنگ توسط معترضین که یک مرکز آزمایش PCR را به آتش کشیدند ، اتومبیل ها و کانتینرها را سوزاند ، سنگ و آتش بازی را به سمت مأموران پرتاب کرد ، دوچرخه ها را خرد کرد و برید از خواب بیدار شد. خارج از ترافیک.

پلیس به هر طریقی برای پراکنده کردن اعتراضات و استفاده از آب پاش پاسخ داد ، اسب ، سگ ، گاز گاز اشک آور و باتوم.

شورش ها کار گروه های چند صد نفری جوان بود که گسترش یافتند در سراسر کشور، خواستار تظاهرات اعتراض آمیز در شبکه های اجتماعی علیه قانون منع رفت و آمد ، از شنبه فعال است.

حداقل ده شهر به طور خاص تحت تأثیر موج خشونت قرار گرفتند آیندهوون ، آمستردام و لاهه. انتظار می رود تعداد دستگیری ها حتی بیشتر باشد ، زیرا درگیری ها در بولدوک (دن بوش) و روتردام به ویژه خشن بود.

در مناطق دیگر کشور مانند هارلم ، گلین ، هلموند ، زوله ، آلملو ، بردا و تیلبورگ ترافیک وجود داشت اما پلیس موفق شد با سرعت بیشتری اوضاع را کنترل کند.

حداقل ده شهر تحت تأثیر موج خشونت قرار گرفته اند ، به ویژه آیندهوون ، آمستردام و لاهه.  عکس: AP

دست کم دوازده شهرداری تحت تأثیر موج خشونت قرار گرفته اند ، به ویژه آیندهوون ، آمستردام و لاهه. عکس: AP

کوهن سیمرز ، رهبر اتحادیه پلیس می ترسد که این فقط اتفاقی باشد که افتاده است فال گرفتن در مورد اینکه اگر محدودیت هایی که از اواسط دسامبر اعمال شده است ادامه داشته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد و او معتقد است که ناآرامی های اجتماعی می توانند “روزها یا هفته ها” ادامه داشته باشند.

در پی درگیری بین پلیس و متجاوزین چنین خشونت در هلند دیده نشده است در دهه هشتاد سیمرز افزود: “در آیندهوون ، اوضاع چنان از کنترل خارج شد که شورشیان با چاقو حمله کردند.”

“راه جنگ داخلی”

شهرداران و قانونگذاران بر نگرانی خود در مورد آشوب های شب جدید تأکید کردند ، سومین بار از زمان اجرای قانون منع رفت و آمد از روز شنبه. جان یوریتزما ، شهردار آیندهوون ، تماس گرفت “بدترین زباله های جهان” به شورشیان هشدار داد که “اگر جامعه در برابر این (همه گیری همه گیر) متحد نباشد ، ما در مسیر جنگ داخلی خواهیم بود.” حداقل 55 نفر در پایان شب دستگیر شدند.

شهردار تیلبورگ ، تئو ودرینگز ، رفتار جوانان جمع شده در شهرداری را “مذموم” و “بی سابقه” محکوم کرد و تأکید کرد که مغازه های آسیب دیده “متعلق به بازرگانانی هستند که به دلیل تعطیلی از قبل دست به گریبان هستند”. پلیس 19 نفر را در این شهر دستگیر کرد.

یک ظرف زباله در لاهه در حال سوختن است.  عکس: dpa

یک ظرف زباله در لاهه در حال سوختن است. عکس: dpa

“سارقان بی شرمانه ، چیز دیگری نمی توانم بگویم. ما مجبور شدیم استفاده از گاز اشک آور را تهدید کنیم ، اقدامی قدرتمند ، فکر می کنم ناراحت کننده باشد من هرگز مجبور به انجام کاری نبودم احمد ابوطالب ، شهردار روتردام پاسخ داد.

جک مایکر ، شهردار بولدوک نیز از آنچه رخ داده ابراز تأسف می کند. “اتفاقی که امشب افتاده ، چیزی شنیده نشده است. این افراد از ترس ، اضطراب ، آسیب و شرمساری که برای ساکنان شهر ایجاد می کنند کاملاً آگاهی ندارند. بسیاری از بی عدالتی ها همه چیز را برای بسیاری دیگر از بین می برد. وی گفت: بسیاری از ما هستیم که از این رفتار چیزی نمی فهمیم.

رهبر چپ سبز ، جسی کلاور ، به راست افراطی اشاره کرد به دلیل “تحریک خشونت” با بیانیه فراکسیون حزب آزادی علیه مقررات منع رفت و آمد ، چیزی که گرت ویلدرز پوپولیست “غیر قابل قبول ، غیر دموکراتیک و کاملاً خطرناک” خواند!

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *