هزاران کارگر در اعتراض به تعطیلی فوری فورد در برزیل در حال راهپیمایی هستند

[ad_1]

هزاران کارگر فورد روز سه شنبه به تعطیلی کلیه کارخانه های اتومبیل سازی خود در برزیل اعتراض کرد ، که روز دوشنبه به طرز شگفت انگیزی توسط این شرکت آمریکایی اعلام شد.

عکاسان خبرگزاری فرانسه تأیید کردند از صبح زود ، حدود 3000 کارگر که ماسک محافظتی در برابر ویروس کرونا دارند ، در مقابل کارخانه Camaçari در باهیا (شمال شرقی) و حدود 500 نفر در مقابل Taubaté (در داخل سائوپائولو) متمرکز شده اند. .

کارخانه سوم در Ceará (شمال شرقی) تا سه ماهه آخر سال به کار خود ادامه می دهد.

فورد ، که یک قرن در برزیل نصب شده است ، فقط از یک مرکز آزمایش پشتیبانی می کند.  عکس: AP

فورد ، که یک قرن در برزیل نصب شده است ، فقط از یک مرکز آزمایش پشتیبانی می کند. عکس: AP

فورد ، نصب شده توسط یک قرن پیش در برزیل ، این مرکز فقط یک مرکز آزمون در تاتوی (فضای داخلی سن پابلو) و همچنین دفتر مرکزی خود در پایتخت اقتصادی آمریکای لاتین را حفظ خواهد کرد.

از این پس ، بازار برزیل از تولید در آرژانتین ، اروگوئه و سایر مبادی تأمین می شود.

این اعلامیه ، به عنوان بخشی از تغییر ساختار گروه دیترویت (ایالات متحده آمریکا) در آمریکای جنوبی ، کارگران را متعجب کرد و مثل یک بمب در برزیل افتاد ، که دارای نرخ بیکاری رکوردی است ، اکنون تقریباً 5000 کارگر از این کارخانه ها به آن اضافه می شوند.

هزاران کارمند فورد روز سه شنبه به تعطیلی همه کارخانه های آن اعتراض کردند.  عکس: AP

هزاران کارمند فورد روز سه شنبه به تعطیلی همه کارخانه های آن اعتراض کردند. عکس: AP

“این خبر تکان دهنده ای بود ، بدترین حالت ممکنفیلیپه مونتیرو ، یک تکنسین الکترونیکی 34 ساله که 8 سال با 850 کارگر در کارخانه Taubate کار کرده است ، پس از جلسه اتحادیه متالورژیست ها در یک فضای غم انگیز توضیح داد.

مونتیرو ، متاهل و دارای دو فرزند و “بدون هیچ چشم اندازی” پس از تصمیم فورد ، افزود: “ما سالهاست که از حقوق مختلف چشم پوشی کرده ایم و انتظار داریم موقعیت متفاوتی از این شرکت در رابطه با سرمایه گذاری که برای ادامه کار داشت ، داشته باشیم.”

بازار رو به زوال است

فورد در منطقه ثبت شده است کسری برای چندین سال ، با فروپاشی بخش در برزیل در سال 2020 به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، که در حال حاضر بیش از 203،000 کشته در این کشور برجای گذاشته است ، بدتر می شود.

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

فروش وسایل نقلیه جدید در برزیل نگهداری کردن 26.16٪ در سال 2020 تحت تأثیر همه گیری. سال گذشته 2.05 میلیون خودرو حق ثبت اختراع شد در حالی که در سال 2019 این رقم 2.787 میلیون دستگاه بود.

تصمیم این شرکت انتقاد از دولت جائر بولسونارو را برای دشواری ایجاد فضای مناسب اقتصادی چند برابر کرد.

در بیانیه های منتشر شده توسط سایت خبری G1 ، رئیس سندیکاو متالورژیک دا باهیا ، خولیو بونفیم ، گفت که این تصمیم نشان می دهد “بی ثباتی اقتصادی از کشور و ناامنی اقتصادی از طرف دولت فدرال ، “و همچنین تأثیر همه گیر.

مطبوعات به طور گسترده دلیل برداشته شدن فورد را هزینه های بالای تولید و سیستم پیچیده مالیات در برزیل می دانند.

آرم فورد در Taubate.  عکس: رویترز

آرم فورد در Taubate. عکس: رویترز

رودریگو مایا ، رئیس مجلس ، از حزب DEM (راست میانه) روز دوشنبه تأیید کرد که “بستن فورد نمایشی از عدم اعتماد دولت برزیل ، قوانین روشن ، اطمینان حقوقی و یک سیستم مالیاتی منطقی است.”

وزارت اقتصاد “ابراز تاسف” از ابتکار فورد ، که در تضاد با “بهبودی قوی در بیشتر بخشهای صنعتی مشاهده شده است “.

خبرگزاری فرانسه

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *