هزاران فلسطینی پس از آتش بس بین حماس و اسرائیل پیروزی آواز می خوانند

[ad_1]

فلسطینی ها ، که هزاران نفر در اوایل روز جمعه متحد شده بودند ، پس از آتش بس در آخرین جنگ غزه به اجرا درآمدند و بسیاری آن را به عنوان پیروزی عزیز اما برای گروه مبارز اسلامی حماس روشن است. اسرائیل قول داده است با “سطح جدیدی از نیرو” به هر خصومت دیگری پاسخ دهد.

این آتش بس پس از یازده روز جنگ باعث بیش از 200 کشته ، اکثریت قریب به اتفاق فلسطینی ها و ویرانی گسترده در نوار غزه تحت سلطه حماس شد که از قبل تحت سلطه حماس بود. اما بسیاری از فلسطینیان امواج پوسته هایی را که زندگی را در بسیاری از اسرائیل فلج کرده اند ، درک می کنند یک جواب جسورانه آنچه که به عنوان خشونت اسرائیل در اورشلیم ، قلب احساسی درگیری تلقی می شود.

این آتش بس اولین آزمایش خود را جمعه آغاز کرد در حالی که ده ها هزار فلسطینی در نماز هفتگی در مسجد الاقصی در بیت المقدس شرکت می کردند ، مکانی مقدس هم برای مسلمانان و هم برای یهودیان. تظاهرات تعطیلات جای خود را به درگیری های جدید بین فلسطینی ها و پلیس اسرائیل داد.

درگیری های جدید در صفحه مساجد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

درگیری های جدید در صفحه مساجد. عکس: خبرگزاری فرانسه

جشن ها در غزه

هزاران نفر در آغاز آتش بس در ساعت 2:00 بامداد به خیابانهای غزه رفتند. مردان جوان پرچم های فلسطین به اهتزاز درآمد و حماس ، شیرینی ، شاخ و آتش بازی روشن کرد. جشن های خودجوش در بیت المقدس شرقی و سراسر کرانه باختری اشغال شده تکرار شد.

جو بود تیره تر در اسرائیل ، جایی که نخست وزیر بنیامین نتانیاهو با اتهامات عصبانی از پایگاه محافظه کار خود روبرو شده است که معتقد است او جنگ را متوقف کرده است خیلی زود.

همانطور که در سه جنگ قبلی بین دشمنان شدید ، آخرین دور از جنگ نیز به پایان رسیده است بدون برنده مشخص. اسرائیل ادعا می کند با صدها حمله هوایی ویرانگر ، خسارت بزرگی به حماس وارد کرده است ، اما باز هم نمی توانست متوقف شود پرتاب موشک.

هزاران فلسطینی در غزه جشن می گیرند.  عکس: رویترز

هزاران فلسطینی در غزه جشن می گیرند. عکس: رویترز

حماس ادعای پیروزی می کند

حماس هم ادعای پیروزی می کند با وجود عواقب ناگوار جنگ برای تعداد بی شماری از خانواده های فلسطینی که عزیزان ، خانه ها و مشاغل خود را از دست داده اند. اکنون شما با یک چالش بزرگ روبرو هستید ترمیم قلمرو تحت تأثیر بیکاری زیاد و شیوع ویروس کرونا.

پس از فشار آمریكا به اسرائیل برای متوقف كردن حمله خود ، مصر با همسایگی خود آتش بس را انجام داد. نتانیاهو اعلام کرد که کشورش پنجشنبه شب این پیشنهاد را پذیرفته و تأکید کرده است که “واقعیت موجود در آینده آینده مبارزات را تعیین خواهد کرد”.

این درگیری ها از 10 مه آغاز شد ، زمانی که شورشیان حماس در غزه با موشک های دور برد به بیت المقدس شلیک کردند. این گلوله ها پس از چند روز درگیری بین معترضین فلسطینی و پلیس اسرائیل در الاقصی به وجود آمد.

شورش در اورشلیم

تاکتیکهای خشن پلیس مستقر در این مجموعه و تهدید اخراج دهها خانواده فلسطینی از شهرک نشینان یهودی ، این تنش را دامن می زند.

حماس و دیگر گروه های شورشی راه اندازی کرده اند بیش از 4000 پوسته به اسرائیل در طول جنگ. ده ها نفر از آنها به تل آویو ، پایتخت تجاری شلوغ این کشور عزیمت کردند. اسرائیل با صدها حمله هوایی علیه زیرساخت های نظامی حماس ، از جمله شبکه گسترده ای از تونل ها ، پاسخ داده است.

حداقل 230 فلسطینی کشته شدند، بر اساس گزارش وزارت بهداشت غزه ، از جمله 65 خردسال و 39 زن ، و 1710 نفر دیگر زخمی شدند که هیچ تمایزی بین مبارزان و غیرنظامیان ایجاد نمی کند. در اسرائیل 12 نفر جان باختند، از جمله یک پسر پنج ساله و یک دختر 16 ساله.

از زمان آغاز جنگ ، زیرساخت های غزه که قبلاً با محاصره 14 ساله ضعیف شده بود ، به سرعت خراب شده و حمله هوایی تحریک شده است. آسیب رساندن به مدارس و مراکز بهداشتی.

تجهیزات پزشکی ، آب و سوخت برای تولید برق در نوارهایی که اسرائیل و مصر محاصره کردند ، هنگامی که حماس قدرت را از تشکیلات خودگردان فلسطین در سال 2007 محاصره کرد ، بسیار کم است. از آن زمان ، محمود عباس ، رئیس جمهور فلسطین مناطق مستقل غرب اشغال شده اسرائیل را اداره می کند بانک و وجود دارد نفوذ محدود در غزه

آسوشیتدپرس

ap

همچنین ببینید

سند اختصاصی: قدرت نظامی حماس و شبکه پیشرفته تونل به سبک ویتنامی

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *