هزاران خانواده به دروغ دولت را به کلاهبرداری در امور رفاهی متهم می کنند

[ad_1]

دولت مارک روته، در هلند ، در نتیجه رسوایی کمک های زیر سن قانونی ، جمعه این جمعه در اتحادیه استعفا داد. این ائتلاف فقط دو ماه قبل از انتخابات قانونگذاری که قرار بود در اواسط ماه مارس برگزار شود سقوط کرد. استعفا تأثیر عملی چندانی ندارد. روته تا زمان انتخابات در سمت خود باقی خواهد ماند و پس از روز انتخابات تا زمان تشکیل ائتلاف حاکم جدید ادامه خواهد داشت که احتمالاً وی به تنهایی رهبری آن را ادامه خواهد داد.

این رسوایی زمانی بدتر شد که کمیته تحقیق پارلمان در دسامبر بیش از این اطمینان داد 20،000 خانواده، اکثریت مهاجران یا هلندی ها با اصالت خارجی ، سالها به دریافت کمک مالی برای آنها متهم شده اند فرزندان خردسال با فریب. این والدین تحت محاکمه بودند و مجبور بودند بلافاصله برگرد پول جمع شده در طول سالها در برخی موارد ، آنها مجبور به گرفتن وام برای پاسخگویی به بازپرداخت شدند.

این گزارش با عنوان “بی عدالتی بی سابقه” ادعا می کند که جمع آوری این کمک ها کاملا قانونی بوده و درخواست بازپرداخت آن توسط مقامات وزارت دارایی اشتباه بوده است. اشتباهی که آنها مرتکب شده بودند ، مخصوصاً وقتی صحبت از خانواده های مهاجر می شد.

این گزارش ادعا می کند که “اصول اساسی حاکمیت قانون نقض شده است” و تحقیقات کلاهبرداری منجر به درخواست بازگشت کمک به خانواده هایی شده است که آنها حق داشتند آنها را جمع کنند آنها “برای کاری به سادگی یک خطای دفتری در پر کردن اسناد بدون قصد سو mal استفاده شده اند”.

وقتی کارکنان مسئول بررسی درخواست کمک به جای تماس مستقیم با خانواده ها برای اصلاح آنها ، خطاهایی را پیدا می کنند آنها به کلاهبرداری محکوم شدند.

“حاکمیت قانون باید از شهروندان خود در برابر دولت متعال محافظت کند ، و در اینجا به شدت شکست خورده است.”

مارک روته

نخست وزیر هلند

این سیستم که رئیس کمیسیون تحقیق آن را “دادرسی جمعی بدون جایگاه برای صدور حکم” خواند ، منجر به محاکمه بیش از 20،000 خانواده شد کلاهبرداری هایی که مرتکب نشده اند. دادگاه ها ، با پذیرش استدلال های دولت ، آنها را مجبور به بازپرداخت کمک کردند و چون پرونده های اداری بودند ، از آنها امتناع کردند هر منبع دادگاه بالاتر

این گزارش می گوید بسیاری از خانواده ها آن را دیده اند در ورشکستگی یا مجبور شدند خانه های خود را ترک کنند زیرا وقتی ناگهان کمکی را که سالها از آنها دریافت کرده بودند پس دادند ، حتی اجاره کافی هم نداشتند. در برخی موارد ، ادعای کلاهبرداری صورت گرفت امضا فراموش کردن هر یک از صفحات درخواست کمک یا تکمیل سند به اشتباه.

تحقیقات همچنین نتیجه گرفت که خانواده های اقلیت قومی هستند بیش از حد نشان داده شده در میان کسانی که مجبور به بازپرداخت کمکی بودند که به طور قانونی دریافت کرده اند و اعتراف می کنند که “انتخاب نژادی” وجود داشته است ، تمام اشتباهات در اسناد ارسال شده توسط سیاه پوستان یا خانواده های عرب با یک ذره بین بررسی می شد.

مارک روته با دوچرخه کاخ سلطنتی را ترک می کند.  عکس: رویترز

مارک روته با دوچرخه کاخ سلطنتی را ترک می کند. عکس: رویترز

این گزارش مسئولیت های وزارت دارایی ، مقامات رسیدگی به کمک ها ، قضات و خود دولت را تقسیم می کند: “اکنون کل دستگاه های دولتی باید از خود بپرسند چه کاری می توان برای جلوگیری از تکرار چنین چیزی انجام داد.”

روت در مارس گذشته 500 میلیون یورو برای جبران خسارت 30،000 یورویی به هر خانواده اختصاص داد.

این گزارش اولین استعفا را در روز پنجشنبه ایجاد کرد. لودویک آشر که بین سال های 2012 و 2017 وزیر امور اجتماعی و معاون نخست وزیر بود و اکنون کاندیدای سوسیال دموکرات ها بود که برای رفتن به پای صندوق ها گردن زده شد ، سقوط کرد. آشر استعفای خود را اینگونه توجیه کرد: “من مسئول یک سیستم شکست خورده بودم که دولت را دشمن مردم خود می کرد.”

با وجود این واقعیت که او اکنون در اپوزیسیون است ، استعفای آشر ائتلاف دولت را بر سر طناب قرار داد ، زیرا هنگام درخواست بازگشت این کمکها ، روت خود بالاتر از آشر بود.

به نظر نمی رسید روت تا این جمعه استعفا دهد. او استدلال می کند که کشور به دولتی با اختیارات کامل نیاز دارد برای مقابله با همه گیری ، اما شرکای ائتلاف وی خواستار استعفا شدند زیرا رای اعتماد در پارلمان در روز سه شنبه تهدید شده بود. وی پس از استعفا اعلام کرد که دولت سیستم کمک را بررسی خواهد کرد و تصدیق کرد که “اشتباهاتی وجود داشته است”.

بروکسل ، ویژه

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *