نیکولاس مادورو به پارلمان بازگشت و قول “ضد حمله ملی تولید” را برای خروج از بحران داد

[ad_1]

نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا متعهد شد که پس از “یک جنگ وحشیانه اقتصادی” که به مدت 5 سال “راست افراطی” را با ایالات متحده و دولت های ماهواره ای آن ارتقا داد ، “ضد حمله ملی مولد فراگیر” را برای بازسازی کشور آغاز کند.

مادورو با ارائه پیام سالانه خود به پارلمان گفت: “در سال 2021 ، ما با قدرت زیادی ضد حمله ملی مولد ، فراگیر و جامع را در تمام بخشهای اقتصاد راه اندازی خواهیم كرد ، ما به عنوان یك كشور در جهت غلبه بر پیامدهای این اقدامات مجرمانه پیشرفت خواهیم كرد.” یک بار دیگر توسط Chavismo کنترل شد.

رئیس جمهور در سخنرانی سه شنبه شب خود ، از بازگشت اکثریت متحدان خود به شورای ملی ابراز خرسندی کرد از قانونگذار خواست کانالهای ارتباطی با ایالات متحده را باز کند خواستار تحقیق در مورد مسئولیت دولت اخراجی دونالد ترامپ در یک سری اقدامات برای ادعای بی ثباتی دولت او در کاراکاس شد.

مادورو پس از مدتها غیبت در بازگشت به پارلمان گفت: “ما اینجا هستیم”. طی چهار سال گذشته ، رئیس جمهور در دادگاه های دیگر تحت کنترل خود ، دادگاه عالی و مجلس م Constسسان حاکم حاضر شده است.

رئیس جمهور ارائه “حافظه و حسابداری” دولت خود را پس از سلب اختیارات قانونگذاری قبلی با اکثریت معظم مخالف ، که در سال 2015 انتخاب شد ، متوقف کرد.

تصاویر سیمون بولیوار و هوگو چاوز در جریان سخنرانی نیکولاس مادورو به پارلمان ونزوئلا در این سه شنبه.  عکس: شین هوا

تصاویر سیمون بولیوار و هوگو چاوز هنگام سخنرانی نیکولاس مادورو به پارلمان ونزوئلا در این سه شنبه. عکس: شین هوا

پس از انتخابات مورد مناقشه در 6 دسامبر ، که توسط مخالفان یا بسیاری از جامعه بین المللی به رسمیت شناخته نشده است ، طرفداران مادورو 256 کرسی از 277 کرسی را به دست آوردند و هفته گذشته کار خود را آغاز کردند.

مادورو مجدداً تأكید كرد كه امسال “همه ما باید متحد و متحد باشیم و در یك هدف واحد متحد شویم: بازسازی اقتصاد ، دستمزدها ، درآمد خانواده ها ، دولت رفاه و تعمیق الگوی اجتماعی فراگیر تحت تأثیر برنامه د لا پاتریا و میراث هوگو چاوز. “

وی گفت: “انقلاب بولیواری سال گذشته موفق شد با دو چالش بزرگ روبرو شود ، جنگ اقتصادی جنایتكار و همه گیری كوید -19 ، و این امر با مدل اجتماعی ساخته شده در این 21 سال كه مورد حمله وحشیانه قرار گرفت ، امكان پذیر شد.”

مادورو از برنامه های اجرا شده در زمان دولت خود دفاع کرد و تأیید کرد که مدل اجتماعی باید “بهبود یابد” و این در مورد ایجاد سیستم پاتریا ، کارت پاتریا و سرمایه گذاری مصوب 76.4٪ از بودجه سالانه کشور وجود دارد. برای کل بخش اجتماعی “.

به گفته وی ، یکی از “زخم های اصلی” ناشی از بیش از 400 اقدام قهری و محاصره جنایی ، حقوق طبقه کارگر است ، “که نه پیری چپ و نه برنده حق نمی توانند عوام فریبی کنند.”

“سقوط اقتصادی” و دلارسازی

وی افزود كه دلارسازي عميق ثبت شده در تجارت “نقطه آغازين زندگي اقتصادي در اين مرحله” بود و “اين جنگ اقتصادي و تحريم ها” بود كه قدرت پول داخلي ، بوليوار قوي را بدتر كرده است. .

طرفداران نیکولاس مادورو پیش از معرفی رئیس جمهور به پارلمان ، روز سه شنبه در کاراکاس تظاهرات کردند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

طرفداران نیکولاس مادورو پیش از معرفی رئیس جمهور به پارلمان ، روز سه شنبه در کاراکاس تظاهرات کردند. عکس: خبرگزاری فرانسه

در همین راستا ، وی اعلام کرد که امسال مردم “هزینه حمل و نقل عمومی از طریق کارت را پرداخت می کنند تا مشکلی برای پول نقد وجود نداشته باشد” ، و پیشرفتی در اقتصاد دیجیتال ایجاد می شود و “توسط قانون نظارت بر بانک ها آغاز می شود اسکناس دلار برای همه تاجران “

وی گفت: “77 درصد اقتصاد بولیوار دیجیتال و 20 درصد پول نقد به صورت نقدی است.”

در طول مداخله شما تصدیق کرد که ونزوئلا در حال سقوط اقتصادی است ، محصول “محاصره جنایی” و مشخص کرد که برای سال 2020 درآمد ارزی 743 میلیون دلار است و به دلیل تحریم های اعمال شده بر دولت PDVSA 102.5 میلیون دلار از دست رفته است

وی گفت: “ضررهای ناشی از تحریم ها بسیار زیاد است. فقط به دلیل افت در تولید نفت ، بدون در نظر گرفتن جنگ قیمت ، از سال 2015 حدود 100 میلیارد دلار درآمد داشته است.”

با این حال ، وی گفت آنها در حال ترویج اقداماتی برای افزایش بازدهی نفت خام به “1.5 میلیون بشکه در روز در ماه های آینده به لطف قانون ضد محاصره” هستند.

مادورو پیشنهاد کرد “یک عملیات بزرگ ملی” برای بازیابی دارایی های مصادره شده در خارج از کشور و صرفه جویی در مصرف طلا از انگلیس ، بیش از 30 میلیون دلار حساب بانکی ، سیتگو و بسیاری از چیزهایی که متعلق به ونزوئلا هستند ، آغاز شود. “

رئیس جمهور طی مداخله تقریبا 4 ساعته خود ، دولت خود را برای مقابله با بیماری همه گیر Covid-19 ستود و گفت که اقدامات لازم را انجام داده است تا به رغم که مخالفان و انجمن های پزشکی ، که می گویند تعداد کشته ها و آلوده های بیشتری وجود دارد ، ارقام رسمی مورد سوال قرار می گیرد.

وی گفت: “ونزوئلا امروز با كمتر از 120،000 مورد و 1073 مرگ در بیش از 300 روز ، بهترین پیشگیری تلفیقی است.”

توسط میلاگروس رودریگز ، ANSA

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *