نیکاراگوئه علیه کریستیانو چامورو ، از مخالفان اصلی دانیل اورتگا ، شکایت کرد

[ad_1]

دادگاه نیکاراگوئه امروز پنجشنبه حکم داد تعقیب و بازداشت به نامزد ریاست جمهوری کریستین چامورو، مخالف اصلی دانیل اورتگا و دیگران متهم به پولشویی ، تنها 67 روز قبل از انتخابات عمومی.

وزارت عمومی (دادستانی) اعلام کرد که “دستگاه قضایی اقدامات پیشگیرانه برای بازداشت پیشگیرانه را حفظ کرده است و ارسال پرونده به دادگاه”، در جلسه اولیه ای که در زندانهای ال چیپوت برگزار شد.

در همین حال ، دادستانی هنوز زمان شروع دادگاه را اعلام نکرده است و همچنین مشخص نکرده است که کدام دادگاه به این پرونده رسیدگی می کند.

چامورو ، 67 ، وی از دوم ژوئن سال گذشته در حبس خانگی به سر می برد، پس از آغاز تحقیقات از سوی دادستان خشکشویی کالا و دارایی از طریق بنیادی به نام مادرش ، رئیس جمهور سابق ویولتا باریوس د چامورو.

سازمان غیردولتی که در فوریه تعطیل شد یک بود مرکز آموزش روزنامه نگاران و حمایت از آزادی مطبوعات، و به مدت 20 سال تحت هدایت کریستیانا چامورو بود.

دانیل اورتگا ، رئیس جمهور نیکاراگوئه  عکس DPA

دانیل اورتگا ، رئیس جمهور نیکاراگوئه عکس DPA

به نوبه خود ، متهم اتهامات وارده از طرف دادستانی را رد کرد و این مورد را به دلیل علاقه دولت برای جلوگیری از شرکت در انتخابات 7 نوامبر نسبت می دهد.

از زمان حضور رئیس جمهور اورتگا در انتخابات ریاست جمهوری ، نظرسنجی ها بیشترین حمایت را از شهروندان داشته است. چهارمین دوره متوالیبه

رئیس جمهور 75 ساله بین سالهای 1979 تا 1990 در دولت ابتدا به عنوان رئیس هیئت مدیره و سپس به عنوان رئیس جمهور خدمت کرد. در سال 1990 ، وی توسط رئیس جمهور سابق ویولتا باریوس د شامورو شکست خورد و در سال 2007 به قدرت بازگشت ، جایی که تا به امروز ادامه دارد.

روند انتخابات در اواسط یک سالگی انجام می شود موجی از دستگیری 34 مخالف و منتقد دولتکه هفت نفر از آنها نامزد ریاست جمهوری بودند.

پدرو خواکین چامورو باریوس و مادرش ویولتا باریوس د چامورو ، رئیس جمهور سابق نیکاراگوئه.  عکس AP

پدرو خواکین چامورو باریوس و مادرش ویولتا باریوس د چامورو ، رئیس جمهور سابق نیکاراگوئه. عکس AP

علاوه بر کریستینا ، برادرانش پدرو ، که در زندان است ، و کارلوس فرناندو چامورو ، تبعیدی ، و همچنین هفت کارمند بنیاد ، که چهار نفر از آنها فراری هستند ، تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

این جلسه که هیچ جزئیاتی از آن ارائه نشده است ، صبح پنجشنبه در محل زندان پلیس برای کمک قضایی ، معروف به El Chipote ، در جنوب غربی ماناگوئه ، برگزار شد.

مرکز حقوق بشر نیکاراگوئه (Cenidh) هرمتیسم را محکوم کردتوسط مقامات در مورد جلسه و پرسید که آیا “جلسات محرمانه خلاف قانون ادامه خواهد یافت” ، که مقرر می دارد آنها باید علنی و در دادگاه باشند.

Cenidh همچنین انتقاد کرد که بستگان متهمان اجازه حضور یا تحویل غذا به بستگان خود را ندارند. این م institutionسسه محکوم کرد که افسران پلیس که از این مکان محافظت می کنند “بر دشمنان آنها غلبه کرده اند”.

با اطلاعات AFP

DB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *