نظر رای دهندگان جمهوری خواه در مورد سرقت از پایتخت

[ad_1]

از هر سه رای دهنده جمهوری خواه دو نفر حمله طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به کنگره را “تهدیدی برای دموکراسی” نمی دانند تا حدی که تقریباً نیمی از آشکارا پشتیبانی می کند این مطالعه بی سابقه در تاریخ اخیر آمریکا ، یک مطالعه امروز نشان داد.

نظرسنجی شرکت YouGov ، از حدود 1400 مصاحبه تهیه شده ، نشان داد که 62 درصد پاسخ دهندگان آشکارا در مورد حمله اختلاف نظر دارند ، رقمی که فقط در 93 درصد افزایش می یابد رأی دهندگان دموکرات.

با این حال ، تنها 27٪ جمهوری خواهان معتقدند که این بسیج دموکراسی آمریکا را به خطر می اندازد و 45٪ نیز “به طور کامل یا به نوعی” از این حمله حمایت می کنند.

مقر کنگره آمریکا پنجشنبه این هفته ، پس از حمله.  عکس: خبرگزاری فرانسه

مقر کنگره آمریکا پنجشنبه این هفته ، پس از حمله. عکس: خبرگزاری فرانسه

کسانی که معتقدند در انتخابات نوامبر تقلب صورت گرفته است ، به احتمال زیاد از آن حمایت می کنند 56 درصد

در مورد مسئولان آنچه اتفاق افتاده است ، 55 درصد از کل پاسخ دهندگان ترامپ اشاره می کنداروپا پرس گزارش داد ، روندی که در مورد جمهوری خواهان برعکس می شود.

52 درصد دومی رئیس جمهور منتخب را مسئول می داند، جو بایدن ، بیش از 28 درصد که رئیس جمهور فعلی را مقصر می دانند.

این اختلافات همچنین در مورد نامی وجود دارد که هر جناح به کسانی که روز چهارشنبه در خارج و داخل پایتخت تظاهرات اعتراض کردند ، اشاره می کند.

میهن پرست یا تروریست؟

در میان جمهوری خواهان ، بیشترین تکرار اصطلاح (50 درصد) “معترضان” است. به دنبال “میهن پرستان”در حالی که دموکرات ها دیگران را به عنوان “تندروها” ، “تروریست ها” ، “جنایتکاران” یا “ضد دمکرات ها” انتخاب می کنند.

این حمله همزمان با جلسه بررسی آرا انتخاباتی و بنابراین تأیید پیروزی بایدن بود.

قبل از افتتاحیه ، برنامه ریزی شده برای 20 ژانویه ، به عنوان بخشی از انتقالی که ترامپ قول داد این پنجشنبه “دستور داده شود”.

با این حال ، از هر دو رای دهنده ، یكی طرفدار این است كه تا 20 ژانویه منتظر نماند و ترامپ را از سمت خود بركنار كند. بلافاصله. مستقیما، در یک بحث کامل در مورد روند استیضاح جدید علیه رئیس جمهور جمهوریخواه.

42 درصد معتقدند که اکنون ترامپ باید جایگزین شود نامناسب خواهد بود، داده هایی که اگر در نظر بگیرید 85 درصد است فقط نظر طرفداران جمهوری خواه

آژانس ها

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *