نسخه جدید ویروس کرونا باعث ترس جدیدی در جهان شده است

[ad_1]

پزشکان و پرستاران از گروه بیمارستانی در آفریقای جنوبی در اواخر ماه اکتبر افزایش عجیبی در تعداد بیماران مبتلا به کووید مشاهده کرد. دولت كنترل قفل را كنار گذاشت و بهار جشن هاي بيشتري را به ارمغان آورد.

ولی تعداد خیلی سریع در حال رشد بود برای توضیح آسان ، که باعث ایجاد یک علامت سوال عذاب آور شد. اوایل ماه نوامبر یک کارمند بیمارستان در یک ایمیل گروهی پرسید: “آیا این یک فشار متفاوت است؟” ، احتمال ایجاد جهش خطرناک توسط ویروس را افزایش می دهد.

محققان انگلیس هشدار دادند ، این مسئله تحقیقات ژنتیکی پرخطر را که در دوربان آغاز شده است ، به دنبال داشته است و اکنون در سراسر جهان در حال انجام است.

دانشمندان کشف کرده اند هشدار دهنده انواع جدید ویروسکه منجر به بسته شدن مرزها ، قرنطینه ها و تعطیلات شد و از اشتیاق ناشی از واکسن ها کاسته است.

انگلیس به ویژه ویران شد. در هفته های اخیر ، عفونت ها سر به فلک کشیده اند زیرا این کشور نوع خاص خود از ویروس را پیدا کرده است ، که مسری تر از اشکال قبلی است. طبق یک تخمین ، ویروس جهش یافته در حال حاضر مسئول بیش از 60٪ از عفونت های جدید است.

چند روز پیش یک پرستار در پرتوریا ، آفریقای جنوبی آزمایش ویروس کرونا را انجام داد.  عکس: بلومبرگ

چند روز پیش یک پرستار در پرتوریا ، آفریقای جنوبی آزمایش ویروس کرونا را انجام داد. عکس: بلومبرگ

پیشرفت سریع سویه های جدید

ویروس کرونا همانطور که از هر ویروسی انتظار می رود با حرکت در سراسر جهان ایجاد شد. اما کارشناسان از سرعت ظهور گزینه های جدید شگفت زده شدند و اضطراری جدید را به مسابقه بین بهترین مدافعان جهان اضافه کردند – شوت ، بلوک و فاصله – و یک دشمن تهاجمی همیشه در حال تغییر.

نسخه جدیدی که به انگلیس وارد می شود قبلاً پیدا شده است در حدود 45 کشور ، از سنگاپور به عمان به جامائیکا ، اما بسیاری از کشورها کورکورانه پرواز می کنند و نمی دانند که این مسئله چقدر جدی است.

مدتها قبل از بروز همه گیری ، مقامات بهداشت عمومی خواستار نظارت عادی ژنتیکی شیوع شدند. اما علی رغم سالها هشدار ، بسیاری از کشورها ، از جمله ایالات متحده ، فقط بخش کوچکی از تحقیقات ژنومی مورد نیاز برای تعیین میزان جهش های ویروسی را انجام می دهند.

دانمارک ، که در زمینه نظارت ژنتیکی سرمایه گذاری می کند ، گزینه ای را پیدا کرده است که انگلیس را در چندین منطقه دانمارک و اخیراً تحت تأثیر قرار داده است محدودیت های شدید. وزیر بهداشت آن را با طوفان مقایسه کرد و پیش بینی کرد که گزینه های دیگر در اواسط ماه فوریه غالب شوند. و با جستجو کشورها ، گزینه های دیگری پیدا می کنند.

این یکشنبه مرکز واکسیناسیون برای افراد بدون علامت در لندن.  عکس: رویترز

این یکشنبه مرکز واکسیناسیون برای افراد بدون علامت در لندن. عکس: رویترز

در برابر زمان واکسیناسیون رقابت کنید

همانطور که جهان در آغاز واکسیناسیون دچار تلو تلو خوردن می شود و تعداد موارد به شدت در اوج بهار گذشته افزایش می یابد ، دانشمندان نیاز فوری به ایمن سازی هرچه بیشتر افراد را قبل از تکامل ویروس به اندازه کافی برای ناتوانی واکسن ها می دانند.

ماریون کوپمنس ، ویروس شناس هلندی و عضو یک گروه کاری سازمان بهداشت جهانی گفت: “این یک مسابقه با زمان است.”

واکسن به تنهایی برای جلوگیری از ویروس کافی نخواهد بود. واکسیناسیون افراد به اندازه کافی برای محدود کردن تکامل آنها سالها طول خواهد کشید. در همین حال ، فاصله اجتماعی ، سایش ماسک و شستن دست ، همراه با آزمایش تهاجمی ، ردیابی و ردیابی ، می تواند در برخی از زمان ها صرفه جویی کند و از جهش های مخرب در بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در جاده ها جلوگیری کند.

این استراتژی ها هنوز هم می توانند روند ویروس را تغییر دهند ، متخصصان گفتند. کارل برگستروم ، یک زیست شناس تکاملی در دانشگاه واشنگتن در سیاتل گفت: “ما می دانیم که چگونه می توانیم با ویروس انتقال ویروس را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.” “ما نمایندگی های زیادی در آنجا داریم.”

با این حال ، دولت ها اغلب تمایلی ندارند یا قادر به تحریک حمایت از این دفاع های اساسی نیستند. بسیاری از کشورها مسیر را رها کرده اند. استفاده از لیز ، علیرغم اثربخشی آشکار ، همچنان در ایالات متحده دارای بار سیاسی است.

بیشتر درباره انواع جدید یا حتی تعداد زیادی از آنها در جهان ناشناخته است. دانشمندان برای تعیین توالی ویروس برای فهمیدن عجله دارند ، اما فقط چند کشور برای انجام این کار ابزار یا تعهد دارند.

گسترش نسخه انگلیسی برخی از کشورها را در شرایطی آسیب پذیر کرد که به نظر می رسید در آستانه نجات علمی هستند. مثال: اسرائیل. کشوری که این واکسن را راه اندازی کرده با موفقیت در روز جمعه قفل خود را پس از یافتن موارد واریانت سفت کرد. در روزهای اخیر ، روزانه حدود 8000 عفونت جدید شناسایی شده و شیوع آن در گروه های فوق ارتدکس به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

از M. Apuzzo و S. Gebrekidan

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *