نروژ به همه گیری پایان می دهد ، اما می گوید “چندین سال” در جهان وجود دارد

[ad_1]

نروژ ممکن است اولین کشور در جهان باشد پایان اپیدمی. کشور اسکاندیناوی که یکی از کشورهایی بود که کمترین فراوانی را داشت ویروس کرونا در سه موجی که بیشتر کشورهای اروپایی از آن عبور کرده اند.

این کشور با برتری بازی کرد تراکم کم جمعیت و انزوای نسبی که نیمی از کشور در آن زندگی می کند و اینکه او اقدامات صحیح بهداشت عمومی را به محض بهبود عفونت ها انجام داد.

پربن آویتسلند، افسر ارشد پزشکی بخش کنترل عفونت انستیتوی بهداشت عمومی نروژ ، روز یکشنبه پیامی را در توئیتر خود نوشت ، همراه با یک نمودار نشان می داد که بیمارستان های نروژ از تابستان گذشته در هفته های اخیر کمترین بیماران را معالجه کرده اند. در این پیام آمده است: “و این پایان همه گیری است.”

آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری اروپا اطمینان می دهد ، با داده های به روز شده در این شنبه ، نروژ تاکنون 785 مورد مرگ حفره را محاسبه کرده است.

مقایسه این داده ها با کشورهای اروپایی با جمعیت مشابه (نروژ تقریباً دارای این تعداد است) 5.5 میلیون نفر) ، این تعداد کمتری از قربانیان ویروس کرونا نسبت به دانمارک (2518) ، مشابه فنلاند (959) ، بسیار کمتر از اسلواکی (12404) یا ایرلند (4 941) است. این چهار کشور بین 5.8 تا 4.9 میلیون نفر سکنه دارند.

اتاق کوچکی برای ویروس کرونا

Aavitsland ، یکی از اصلی ترین افراد مسئول مدیریت ویروس کرونا در نروژ ، به VG گفت: “اینجا در نروژ می توان گفت که همه گیری تمام شده است. می توانیم برای زندگی آماده شویم که ویروس کرونا در زندگی ما فضای کمی را اشغال کند. “

نروژ در حال انجام روند واکسیناسیون سریع است.  عکس: EFE

نروژ در حال انجام روند واکسیناسیون سریع است. عکس: EFE

نروژ سه موج عفونت را خیلی بهتر از بیشتر اروپا و همسایگان اسکاندیناوی خود پشت سر گذاشته است. تا حد زیادی ، به گفته کارشناسان وی ، انزوای جسمی که در آن بیشتر کشور خارج از چند شهر بزرگ زندگی می کند.

متخصص موسسه بهداشت عمومی نروژ معتقد است که با وجود تعداد کم عفونت در روزهای اخیر و روند واکسیناسیون سریع ممکن است در آینده شیوع های کوچک جدا شده رخ دهد ، اما سیستم بهداشتی آماده کنترل آنها قبل از ایجاد موج جدیدی از عفونت ها است.

آویتسلند مقایسه ای با آتش انجام داد: “آتش سوزی جنگل تمام شده و مردم و خانه ها دیگر در معرض خطر نیستند ، اما عنبر باقی می ماند که ممکن است اینجا و آنجا کمی روشن شود ، بنابراین شما باید هوشیار بمانید. “

این کارشناس معتقد است برای اینکه همه گیری در دنیا کنترل شود ، “چند سال طول خواهد کشید زیرا تا وقتی که برای همه به پایان نرسد پایان نمی یابد. “

سایر کارشناسان مشاوره شده توسط رسانه های نروژی معتقدند که این کشور نمی تواند امنیت خود را از بین ببرد و بازگشت به زندگی قبلی به ویروس کرونا دقیقاً به این دلیل که ، در حالی که ویروس در حال گردش است ، در انواع مختلف آن ، در کشورهای دیگر همیشه می تواند به نروژ برسد.

بروکسل ، ویژه

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *