نروژ ارتباط بین واکسیناسیون ویروس کرونا و مرگ حدود 30 نفر را انکار می کند

[ad_1]

مقامات نروژی روز دوشنبه اعلام کردند که هیچ ارتباطی بین واکسن Pfizer / BioNTech علیه ویروس کرونا و مرگ بیش از 30 فرد واکسینه شده در کشور برقرار نشده است. اگرچه توصیه می شود قبل از تلقیح بیماران پیر و ناتوان ، یک ارزیابی پزشکی انجام شود.

از آغاز کار واکسیناسیون در پایان دسامبر ، کشور اسکاندیناوی به ثبت رسیده است 33 مرگ سالخوردگان که اولین دوز را دریافت کرده اند، مطابق آخرین توازن قدرت. اولین اطلاعات از 23 تا 29 کشته صحبت می کند.

کامیلا استولتنبرگ ، مدیر بهداشت عمومی نروژ در یک کنفرانس خبری گفت: در میان 13 مورد مطالعه شده تا کنون ، “آنها بسیار پیر ، شکننده و به شدت بیمار هستند”.

وی توضیح داد: “در مورد علل مرگ ، هیچ تحلیلی صورت نگرفت.” رئیس بهداشت گفت: “اما مهمترین چیزی که باید بخاطر بسپاریم این است که روزانه 45 نفر در خانه سالمندان در نروژ جان خود را از دست می دهند. بنابراین مشخص نشده است که مرگ و میر غیرضروری وجود دارد یا مربوط به واکسن است.”

مقامات نروژی می گویند بیشتر کسانی که واکسینه شده اند ساکنان خانه سالمندان هستند.  عکس: رویترز

مقامات نروژی تصریح کرده اند که اکثر افراد واکسینه شده ساکنان خانه سالمندان هستند. عکس: رویترز

با این حال ، پس از گزارش مرگ ، نروژ در روزهای اخیر تکرار کرد توصیه از قبل از واکسیناسیون افراد بسیار شکننده ، یک ارزیابی پزشکی انجام دهید یا می میرد ، همانطور که در حال حاضر در کشورهای دیگر اتفاق افتاده است.

استولتنبرگ افزود: “غیرممکن نیست که برای برخی از افرادی که واکسن به آنها پیشنهاد شده است ، اینقدر شکننده باشد … ارزش واکسیناسیون آنها را ندارد ، زیرا آنها به طور بالقوه می توانند وضعیت خود را بدلیل عوارض طبیعی ببینند.” این دوشنبه.

آژانس دارویی نروژ اواخر هفته گذشته ابراز نگرانی کرد و گفت: عوارض جانبی رایج واکسن های RNA ارسالی (که به دنبال پاسخ ایمنی بدن هستند) ، مانند تب و حالت تهوع ، ممکن است در نتیجه مرگبار برخی از بیماران شکننده نقش داشته باشد. ” در کشور.

چندین کشور مرگ پس از واکسیناسیون را گزارش کرده اند ، اما مقامات بهداشتی این باور را دارند هیچ پیوندی به واکسن قابل ایجاد نیست.

Pfizer در حال بررسی است

آزمایشگاه های Pfizer و BioNTech ، که واکسن مورد استفاده در نروژ ، در سراسر اتحادیه اروپا ، ایالات متحده و چندین کشور آمریکای لاتین را تولید می کنند ، روز دوشنبه به خبرگزاری فرانسه گفتند که آنها با آژانس داروهای نروژ کار می کنند. برای جمع آوری تمام اطلاعات لازم “، با یادآوری اینکه در این کشور اسکاندیناوی این کارزار با واکسیناسیون سالمندان در مراکز بهداشتی آغاز شده است.

فایزر گفت: “اکثر آنها بسیار قدیمی هستند و بیماری هایی دارند که در بعضی موارد ماهیت لاعلاج دارند.”

طبق آخرین موجودی موجود ، بیش از 48000 نفر از جمعیت 5.4 میلیون نفری در نروژ واکسینه شده اند.

آلمان برنامه های خود را تغییر نمی دهد

پس از شیوع مرگ و میر در نروژ پس از واکسیناسیون ، دولت آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که قصد ندارد برنامه ایمن سازی خود را تغییر دهد.

ینس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی اطمینان داد که در آلمان مواردی از افراد مسن با بیماری های قبلی نیز وجود دارد که پس از دریافت اولین دوز واکسن BioNTech / Pfizer فوت کرده اند ، اگرچه فعلا هیچ پیوند علتی اثبات نشده است بین دو واقعیت

آزمایشگاه Pfizer در حال بررسی علت احتمالی مرگ چندین نفر پس از دریافت سرم علیه ویروس کرونا است.  عکس: رویترز

آزمایشگاه Pfizer در حال بررسی علت احتمالی مرگ چندین نفر پس از دریافت سرم علیه ویروس کرونا است. عکس: رویترز

وزیر بهداشت گفت: موسسه پل ارلیچ ، مرجع واکسیناسیون در آلمان ، با مقامات نروژی در تماس است و مواردی را در آلمان ثبت می کند ، جایی که حدود 1.05 میلیون نفر قبلاً واکسینه شده اند.

اولین گزارش موسسه پل ارلیچ در مورد این واکسن بیان می کند که بین 27 دسامبر و 10 ژانویه ، هفت مورد مرگ در افرادی که با BioNTech / Pfizer تلقیح شده اند (از مجموع 613347 واکسینه شده) ، بین 2.5 ساعت و چهار روز پس از تزریق.

آنها چهار زن و سه مرد در سن 79 تا 93 سال بودند که از قبل دچار بیماری جدی بودند ، از فشار خون بالا تا دیابت ، زوال عقل ، انسفالوپاتی ، سرطان یا نارسایی کلیه.

کمیته دائمی واکسیناسیون آلمان قبلاً هشدار داده بود که واکسن BioNTech / Pfizer ممکن است در موارد “بسیار نادر” ، یعنی عوارض جانبی داشته باشد. از هر 10 هزار نفر واکسینه شده است.

منبع: AFP ، EFE و ANSA

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *