نخست وزیر ایتالیا پس از بحران سیاسی توانست دولت خود را نجات دهد ، اما ضعیف شد

[ad_1]

نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته نیز پس از کسب 156 رأی موافق ، 140 رأی مخالف و 16 رأی ممتنع ، رأی اعتماد به مجلس سنا را کسب کرد. او اینگونه بحران نهادی را پشت سر گذاشت هفته گذشته با خروج سناتورها و قانونگذاران حزب ایتالیا ویوا از ائتلاف حاکم افتتاح شد.

دولت با اکثریت ساده آزمون را پشت سر گذاشت، با پنج رأی زیر 161 با اکثریت مطلق. مخالفان بلافاصله تأکید کردند که این ضعف ساختاری را نشان می دهد ، “زیرا اکثریت واقعی وجود ندارد”. اما در ایتالیا غالباً با اکثریت ساده ای که قانون اساسی اجازه داده است اداره می شد.

معاون وزیر امور خارجه ، سناتور آرژانتین ، ریكاردو مرلو ، كه گروه Maie-Italia وی یكی از محركان جذب “بله” مورد نیاز دولت در رای اعتماد بود ، گفت “ما برنده شدیم و این مهم است.” وی افزود: “اکنون ابتکار عمل در دست نخست وزیر كنته است.”

همه 18 سناتور ایتالیا ویوا ، حزبی به رهبری نخست وزیر سابق ماتئو رنزی ، رای ممتنع دادند. رأی او دولت را سرنگون خواهد کرد. این زمینه دولت را ضعیف می کند، آن را قبل از تصویب قوانینی که در ماههای آینده تصویب می شود ، ضعیف می کند.

سنای ایتالیا به نخست وزیری جوزپه کنته رأی مثبت داد.  اما بدون اکثریت مطلق.  عکس: ANSA

سنای ایتالیا به نخست وزیری جوزپه کنته رأی مثبت داد. اما بدون اکثریت مطلق. عکس: ANSA

آفت همه گیر و بحران اقتصادی

رای اعتماد پارلمانی در بدترین حالت اتفاق افتاد ، زیرا ایتالیا از گسترش بیماری همه گیر ویروس کرونا رنج می برد ، که تقریباً یک سال پیش آغاز شد ، با 603 مورد مرگ در این چهارشنبه به 83157 مورد مرگ ، با 10497 آلوده.

این زمینه نمایشی که a به آن اضافه می شود بحران اقتصادی جدی و اجتماعی ، ناشی از همه گیری ، توسط سناتورهای متعددی در روز سه شنبه ایجاد شد ، همانطور که روز دوشنبه در مجلس نمایندگان بود ، جایی که نخست وزیر کونته با کسب اکثریت مطلق 321 رأی مخالف و 259 رأی مخالف ، رای اعتماد عالی گرفت.

این بحران ، که نخست وزیر را مجبور کرد برای درخواست رای اعتماد در برابر دوربین ظاهر شود ، یک تصمیم اجباری پس از آن بود که نخست وزیر پیشین رنز ، هفته گذشته نمایندگان و سناتورهای حزب ایتالیا ویوا را از حزب ایتالیا ویوا از اتحاد دولت خارج کرد.

در حالی که در نمایندگان اکثریت توانستند در برابر طوفان مقاومت کنند و اکثریت مطلق را حفظ کنند ، در سنا 18 سناتور رنزی رای ممتنع دادند. دولت اقلیت چپ میانه را ترک کرد.

صبح ، کونته مفاهیم بیان شده در مجلس در روز دوشنبه را تکرار کرد. وی افزود که “مدیریت کسانی که توزیع مین می کنند ، شما را به بی حرکتی یا بیش از حد کارکردن متهم می کنند بسیار دشوار است ، زیرا شما زیاد تصمیم نمی گیرید و تصمیم نمی گیرید. واقعاً مدیریت در این شرایط دشوار است. “

نخست وزیر هشدار داد حتی اگر موفق به کسب رای اعتماد شود ، اوضاع نمی تواند به تعادل داخلی قبل از بحران بازگردد.

“ما باید روابط سیاسی جدیدی را با نیروهای پارلمانی ایجاد کنیم که وفادارانه از دولت حمایت کرده اند و واقعاً به سرنوشت کشور علاقه مند هستند. من آماده هستم که آن را رعایت کنم. “

ماتئو سالوینی ، رهبر حزب راست افراطی ، این سه شنبه در جریان بحث سنا.  عکس: خبرگزاری فرانسه

ماتئو سالوینی ، رهبر حزب راست افراطی ، این سه شنبه در جریان بحث سنا. عکس: خبرگزاری فرانسه

کنته نامی از رنزی نگذاشت ، اما او را “غیرمسئول” خواند زیرا او بحران را در چنین برهه ای از زمان مناسب برای کشور به راه انداخت.

نخست وزیر با تشویق حضار سناتورهایی که از او حمایت می کردند ، 31 مورد تشویق را دریافت کرد که با تحسین شدید این جانور ، وقتی سناتور مادام العمر لیلیانا سگر ، 90 ساله ، وارد منطقه سنا در کاخ ماداما شد و از میلان سفر کرد ، به نفع دولت رای داد. با وجود توصیه پزشکان خود برای جلوگیری از تلاش به دلیل خطرات ناشی از همه گیری.

یهودی که از اردوگاه مرگ آشویتس جان سالم به در برد ، سگر یکی از شش سناتور زندگی است که توسط رئیس جمهوری تعیین شده است. او زندگی خود را وقف بازگویی تجربیاتی کرده است که با هزاران ایتالیایی که در بدترین اردوگاه نابودی نازی ها در طول جنگ جهانی دوم کشته شدند ، تجربه کرد.

كنته در سخنراني تصميم خود را براي ادامه رهبري حكومت “تا پايان قوه مقننه” در مارس 2023 تأكيد كرد.

همه نظرسنجی ها حاکی از آن است که اگر انتخابات زودهنگام صورت گیرد ، اتحاد راست میانه بین Sovereign Northern Matteo Salvini ، برادران ایتالیا به رهبری جورجیا ملوونی و Forza Italia توسط نخست وزیر سابق سیلویو برلوسکونی پیروز خواهد شد.

در هر دو اتاق ، تعداد معدودی از نمایندگان مجلس حضور دارند که در معرض خطر انحلال اتاق ها ، یک قدم جلوتر از درخواست رئیس جمهور برای انتخابات زودهنگام ، آماده حضور در دولت هستند زیرا می دانند که دوباره انتخاب نخواهند شد و درآمد و امتیازات خود را از دست می دهند. سالها قبل از پایان قانونگذاری.

در رأی اعتماد به نفس که کونته برنده شد ، این چشم انداز به دلیل اعتقاد عمومی مبنی بر اینکه وی قادر به قبولی در آزمون در هر دو اتاق خواهد بود ، وجود ندارد.

یک مرحله جدید

دولت به ناچار دوره جدیدی را آغاز می کند و در حال آماده سازی است تا از قانونگذارانی که در اتحادیه چپ مرکز حاکم نیستند بخواهد تا پیمانی پایان دوره برای آنها ارائه دهد که به ناچار منجر امتیازات سیاستگذاری و انتصاب را انجام دهید در زمینه قدرت.

یک جاذبه ویژه طرح بازیابی است که به لطف یارانه ها و وام های 209 میلیارد یورویی از 750 هزار یورویی که اتحادیه اروپا برای مقابله با آنها توزیع می کند ، از اواسط سال اجرا می شود. همه گیری و بحران اقتصادی و اجتماعی.

رم ، خبرنگار

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *