ناکامی در سمت راست مارین لوپن و پیروزی محافظه کاران

[ad_1]

“رای” در انتخابات منطقه ای فرانسه در روز یکشنبه به معنای شکست کامل حزب مارین لوپن بود ، که هیچ منطقه ای را به دست نیاورد،، و جمهوری خواهان محافظه کار پیروز شدند. در ماه مارس ، حزب رئیس جمهور امانوئل مکرون در جایگاه سوم ناپدید شد. سوسیالیست ها بازگشتند: آنها با محیط بانان پنج منطقه را به دست آوردند.

رکورد خودداری 65.7 درصدی این بار دیگر مهمترین و آشفته کننده ترین سرعت شب بود که نشانگر بی تفاوتی فرانسه نسبت به سیاست بود. رأی دهندگان تصمیم گرفتند شش سال دیگر قدرت را به روسای جمهور منطقه که از قبل در قدرت هستند ، بدهند.

دور دوم انتخابات منطقه ای فرانسه درباره آینده دموکراتیک این کشور صریح نیست. این چیزی بیشتر از پیروزی یا باخت در انتخابات برای مناطقی است که کشور تقسیم شده است ، اما این به معنای ادغام یا تضعیف است قدرت Rassemblement National ، حزب جدید مارینا لوپن ، تا کجا می تواند پیش رودانتخابات آینده ریاست جمهوری سال آینده.

پویایی سومین انتخابات ریاست جمهوری وی در مارینا پس از شکست در منطقه استراتژیک PACA (آلپ ، پروونس و ساحل آزور) تصمیم گرفت. این چالش بزرگ او بود. حزب وی به جبهه ملی تغییر نام داد هیچ منطقه ای برنده نشد.

رئیس جمهور امانوئل مکرون به همراه همسرش برای رای دادن وارد می شود.  عکس AFP

رئیس جمهور امانوئل مکرون به همراه همسرش برای رای دادن وارد می شود. عکس AFP

ریچارد موزلیر جمهوری خواه جبهه ملی سابق و تیری ماریانی احیا شده وی را در منطقه PACA که از جمهوری خواهان در مجلس شورای ملی لوپن پرید شکست داد. این امید لوپن را از بین برد.

“امروز همه ما هستیم که پیروز می شویم”گفت موزیلی که دوباره انتخاب شد و نتوانست رأی دهد.

از نظر مارین لوپن ، بسته شدن طولانی مدت همه گیری پس از محکوم کردن “یک سازمان رأی دهنده فاجعه بار” ، موجب دلسردی رای دهندگان شد. او اصرار کرد “بی توجهی جوانان به انتخابات پیامی برای کل طبقه سیاسی است”. مارین لوپن گفت: “من می خواهم سیاست را احیا کنم و مزایای آن را به فرانسوی ها بدهم.”

جمهوری خواهان فراری

جمهوری خواهان محافظه کار در دور اول “نتیجه” غیرمنتظره ای کسب کردند و بازنده بزرگ آن مارچ ، حزب رئیس جمهور امانوئل مکرون است. رئیس دولت قبلاً منتظر ناکامی خود در انتخابات منطقه بود و به کمبود وزن در آنها اعتراف کرد. اما مبارزان او از راست و چپ عقب بودند تا با لوپن روبرو شوند.

در این دور دوم انتخابات منطقه ای ، خاویر برتراند ، والری پكرس و لوران واكسی ، جمهوری خواهان ، سه نامزد انتخابات ریاست جمهوری ، برای رای دادن به اینكه چه كسی حزب آنها را در انتخابات عمومی رهبری خواهد كرد ، با هم رأی دادند و این سه نفر در مناطق خود پیروز شدند. همه برنده شدند. والری پکر او برای مدت طولانی در جزیره ایسلند دوباره انتخاب شد در مقابل ژولین بایو ، بوم شناس ، در بالای لیست اتحاد چپ.

تحت سلطه آلپ و رون آلپ توسط جمهوری خواهان محافظه کار و وزیر سابق لوران واکیز ، که به یاد آورد که “افراط و تفریط عقب نشینی کرده اندو ما باید “امید جدید پیدا کنیم”.

وزیر سابق خاویر بتراند با 52 درصد آرا به طور گسترده ای دوباره انتخاب شد در منطقه Hauts de France ، پیش از سباستین شنو جمهوری خواه و کاریما دهلی ، دوستدار محیط زیست. فصل بعدی وی کاندیداتوری برای ریاست جمهوری خواهد بود.

لحن سخنرانی وی نامزد کاخ الیزه در راهپیمایی این وزیر کار سابق در دولت نیکلاس سارکوزی بود. مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در سال 2022 امشب آغاز شد.

پرهیز

خاویر برتراند هنگام پیروزی خود گفت: “جبهه ملی به طور گسترده ای شکست خورد و متوقف شد.” وی گفت: ممتنع بودن باید “با فریاد فرانسه توضیح داده شود که قوانین را دنبال و کار می کند ، اما به آن گوش داده نمی شود یا آنها با بی اعتنایی به آن نگاه می کنند “.

او گفت: “تو ، ساکت ، نامرئی ، من به آنها رو می کنم.” “سیاست نمرده است. این نتایج به من نیرو می دهد تا بتوانم دوباره با فرانسه ارتباط برقرار کنم ، “بعد از اینکه اولویت او” طبقه متوسط ​​و کارگران “برای ایجاد” یک پروژه جدید برای جامعه “است ، گفت:” برتراند.

سوسیالیست ها به آن پی بردند بریتنی ، بورگوندی-فرانش-کامته ، اوکسیانیا ، آکویتن جدید و دره مرکزی لوی.

همانند دور اول ، میزان رای ممتنع ملکه انتخابات و یک رکورد در آرا بود. اولین نظرسنجی های جامعه شناسی 65.7٪ ممتنع است براساس نظرسنجی های Ipsos / sopra Steria ، در سراسر کشور ، 68 درصد در Paca و 78 درصد در Ile-de-France. در Hauts de France ، با بسته شدن مراکز رای گیری ، رای ممتنع به 72 درصد رسید. ناکامی برای دولتی که جوانان را به رأی دادن دعوت می کند ، اما همچنین ناامیدی عمیق دموکراتیک است که با هر انتخاباتی که رئیس جمهور نباشد ، بدتر می شود.

“بسیار آرام است ، حتی بدتر از یکشنبه قبلییک افسر امنیتی در شارتر ، در مدرسه ای در جزیره فرانسه گفت.

جوانان بی تفاوتی انتخاباتی خود را با “کمبود وزن ایده های راست و چپ توضیح می دهند. هیچ کس به آنها اهمیت نمی دهد. “.

من فقط به کار اهمیت می دهم و تهیه و نگهداری آن برایم مشکل است. تمام آنچه که آنها ارائه می دهند مشاغل موقت است. وقتی دو ماه می گذرد ، آنها ما را بیرون می کنند و ما نمی توانیم خانه ای اجتماعی بخواهیم که برای گرفتن آن به 3 ماه حقوق نیاز داشته باشیم. ” اخراج کارگران موقت همه گیری ناامنی آنها را تشدید می کند.

با فرانسه بعد از همه گیری بی پایان رسماً ماسک زده و بازگشایی شد ، جوانان ترجیح می دهند ملاقات کنند ، بیرون بروند ، از بارها بازدید کنند و به صندوق های رای نروند. تعطیلات در حال نزدیک شدن است و فرانسوی ها رویای ترک ، تفریح ​​، پیوستن به خانواده های خود و فکر نکردن به سیاست را در سر می پرورانند.

بازنشستگان از این بی تفاوتی جوانان می ترسند. “این یک رکورد ممتنع است. این یک شکست دموکراسی است ، آنها باید جوانان را تحریک کنند که به افراط گرایی ، به شبکه های لوپن نروند. این بی تفاوتی برای سیاست نگران کننده است. “گفت سیلوی ، که به تازگی به عنوان یک پرستار در بیمارستان بازنشسته شده است ، پس از آن که سرانجام با جستجوی یک بیماری همه گیر خسته شد.

همه نامزدهای موفق بحران سیاست و لزوم بازسازی آن را تصدیق کردند احترام به “کلمه داده شده” ، “وعده های انتخاباتی” و اولویت بندی “امنیت” ، که امروز فرانسه را بدتر می کند.

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *