نامزد دموکرات ها مقام دوم گرجستان را بدست آوردند و حزب کنترل سنای آمریکا را بدست آورد.

[ad_1]

طبق پیش بینی های رسانه های آمریکایی ، در نهایت جان اوسوف موفق شد کرسی مجلس سنای آمریکا را برای جورجیا بدست آورد دموکرات ها مجدداً کنترل مجلس عالی را به دست گرفتند کنگره آمریکا

طبق پیش بینی های NBC و CBS ، اوسوف 33 ساله 50.3 درصد از حمایت را به دست آورد ، در حالی که رقیب وی ، دیوید پردو جمهوری خواه ، 49.7 درصد آرا را از دست داد.

پردو 71 ساله از شش سال گذشته نیمکت نشین بوده و از رئیس جمهور دونالد ترامپ حمایت شدیدی دریافت کرده است.

با پیروزی اوسوف ، سنای آمریکا است بین دموکرات ها و جمهوری خواهان محدود شده استزیرا هر حزب 50 سناتور دارد.

این رئیس سنا ، معاون رئیس جمهور کمالا هریس خواهد بود ، که به لطف صدای او ، که به او امکان می دهد روابط خود را قطع کند ، مسئول تعادل به نفع او خواهد بود.

جورجیا دور دوم انتخابات سنای آمریکا را روز سه شنبه برگزار کرد ، یک انتخابات حیاتی برای رئیس جمهور منتخب جو بایدن به عنوان یک پیروزی دموکراتیک به شما امکان می دهد آژانس ریاست جمهوری خود را راحتتر راه اندازی کنید.

کشیش رافائل وارنوک از حزب دموکرات روز سه شنبه با رأی گیری کرسی مجلس سنای آمریکا را به دست آورد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

کشیش رافائل وارنوک از حزب دموکرات روز سه شنبه با رأی گیری کرسی مجلس سنای آمریکا را به دست آورد. عکس: خبرگزاری فرانسه

ایالت جنوب قبلاً فرایند انتخابات را برای انتخاب دو سناتور خود در انتخابات 3 نوامبر برگزار کرده است ، اما نه اسوف ، نه پردو و نه دو نامزد دیگر ، کلی لوفلر جمهوری خواه و رافائل وارنوک دموکرات ، موفق به عبور از آستانه 50 درصد نشده اند. آرا required لازم برای تصدی کرسی طبق قوانین آن کشور. به همین دلیل آنها سه شنبه این هفته دور دوم را برگزار کردند.

پیروزی وارنوک در روز سه شنبه پیش بینی شده بود ، اما به دلیل رأی اندک ، جایگاه دوم مورد تردید بود.

گرجستان ، کشوری که به طور سنتی محافظه کار است ، به قلمرو “کلیدی” نتایج انتخابات 3 نوامبر تبدیل شده است. با این حال ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده با کمتر از 13000 رأی آن را از دست داد ، برای اولین بار که رای دهندگان ایالتی کاندیدای دموکرات را در تقریباً 30 سال گذشته انتخاب کردند.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *