نابرابری نژادی آمریکا به روشنی

[ad_1]

اعتراضات زندگی سیاه مهم است در سال 2020. استقرار افسران پلیس و سربازان در ده ها شهر. استفاده از مواد پخش کننده شیمیایی. گلوله های لاستیکی و نزاع نزدیک با معترضان عمدتاً صلح طلب و چندین خرابکار و دزد. بیش از 14000 دستگیری.

کاپیتول ، 6 ژانویه 2021. چند ده بازداشت شده. چندین سلاح توقیف شده ، مواد منفجره دست ساز پیدا شده است. شرکت کنندگان در اوباش هجوم آورنده کنگره توسط نیروهای امنیتی متفرق شده و برکنار شده اند. مقداری آنها حتی دستبند نیستند.

تفاوت بزرگ بین این دو قسمت؟ اولین شامل بیشتر سیاه پوستان و متحدان آنها. دومی تقریباً منحصراً از سفیدپوستان تشکیل شده بود ، که از ادعاهای بی اساس دونالد ترامپ درباره تقلب در انتخابات حمایت می کنند.

پرچم های همپیمان در داخل پایتخت دیده می شدند.  عکس: EFE

پرچم های هم پیمان در کاپیتول مشاهده شد. عکس: EFE

تصرف اجباری پایتخت در روز چهارشنبه توسط كلیپتول یکی از بارزترین مظاهر آن است میله دو نژادی.

“هنگامی که آمریکایی های آفریقایی تبار به زندگی خود اعتراض می کنند ، ما اغلب با نیروهای گارد ملی یا افسران پلیس مسلح به اسلحه های تهاجمی، سپر ، گاز اشک آور و کلاه ایمنی جنگی ” Black Lives اهمیت دارد بنیاد شبکه جهانی این بیانیه است

“هنگامی که اهداف سعی در سرنگونی دارند ، با تعداد کمی از مأموران روبرو می شوند که نمی توانند کاری انجام دهند و حتی سلفی با تروریست ها”، او گفت.

بعد از اینکه جمعیت ساعتها از کنگره عبور کرد بدون اینکه کسی مزاحم او شود ، اقدامات آنها توسط اعضای هر دو حزب محکوم شد.

این قسمت باعث تعجب و بی اعتمادی بسیاری از شهروندان می شود که معتقدند این نوع حادثه است غیر قابل تصور در دموکراسی مانند ایالات متحده.

پلیس در واکنش به حمله به کاپیتول کاملاً متفاوت از آنچه در اعتراضات زندگی سیاه پوستان دیده بود متفاوت بود.  عکس: AP

پلیس در واکنش به حمله به پایتخت تفاوت چشمگیری با آنچه در اعتراضات زندگی سیاه پوستان دیده بودند متفاوت بود. عکس: AP

با این حال ، پاسخ هرج و مرج با یک مدل قدیمی مطابقت دارد که نژادپرستان در آن افراط می کنند تحمل می شود ایدئولوژی عالی سفید خشن، و ادعاهای سفیدپوستان اغلب وزن بیشتری نسبت به آفریقایی آمریکایی ها دارد مردم فقیر و حاشیه نشین.

از زمان استقرار دموکراسی ، رفتارهای مخرب و انسدادی سفیدپوستان به این ترتیب طبقه بندی شده است میهن پرستی. این یکی از جنبه های اصلی اسطوره ملی است که ادعاهای آن موجه است و نه.

کوری بوش تازه انتخاب شده یکی از معترضانی بود که در سال 2014 پس از کشته شدن مایکل براون توسط پلیس در فرگوسن ، میسوری ، با پلیس و گارد ملی درگیر شد. و در آنجا گفته می شود که نژاد اعضای جمعیت بوده است عاملی که تسخیر آن توسط کنگره را تسهیل کرد.

بوش گفت ، اگر جمعیت آفریقایی-آمریکایی بودند ، “آنها ما را به هم می ریزند”.

وی افزود: “و این همان کسانی هستند که ما را تروریست می نامند.” “پرچم های همپیمان” ، “مرا زیر پا نگذار” ، “آبی زندگی می کند” ، پرچم های ترامپ … همه نماد یک چیز است. نژادپرستی و برتری سفید

تصویری از چگونگی رها شدن فضای داخلی پایتخت بعد از حمله روز چهارشنبه.  عکس: BLOOMBERG

تصویری از چگونگی رها شدن فضای داخلی پایتخت بعد از حمله روز چهارشنبه. عکس: BLOOMBERG

حضور پلیس کاپیتول هیل در مقایسه با استقرار گارد ملی و سایر نهادهای اجرای قانون در سال گذشته برای محافظت از تجارت کالاهای لوکس ، ساختمانهای دولتی و مسیرهای مورد استفاده معترضین در سراسر کشور ناچیز بود.

راشاد رابینسون ، رئیس جمهور رنگ تغییر (Color of Change) ، بزرگترین سکوی دیجیتالی کشور که عدالت نژادی را ترویج می کند ، به AP گفت که این قسمت ها “نمونه بارزی از نحوه کار نژادپرستی در آن کشور است و قوانین مختلف با توجه به نژاد شما. “

شرکت در کنگره این تنها حادثه نبود چهار شنبه. طرفداران ادعای ترامپ باعث ناراحتی نمایندگان مجلس در سراسر کشور ، از جمله نمایندگان در جورجیا ، نیومکزیکو و اوهایو خواهد شد.

طرفداران ترامپ بدون مقاومت بیشتر پلیس توانستند در کپیتول هیل پیشروی کنند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

طرفداران ترامپ بدون مقاومت بیشتر پلیس توانستند در کپیتول هیل پیشروی کنند. عکس: خبرگزاری فرانسه

این اولین بار نیست که واکنش نابرابر پلیس به این نوع اقدامات باعث ایجاد نگرانی و انتقاد می شود.

در ماه مه سال گذشته ، گروه بزرگی از افراد سفیدپوست مسلح به اسلحه در اعتراض به محدودیت های فرماندار ایالات متحده در محدود کردن ویروس کرونا به ساختمان مجلس میشیگان در لانسینگ حمله کردند. وجود داشت چندین دستگیری و تقریباً هیچ حکم کاخ سفید وجود ندارد.

در ماه ژوئن ، مقامات دولت ترامپ نیروهای فدرال را وادار کردند تا یک تظاهرات مسالمت آمیز را متفرق کنند. زندگی سیاه مهم است با گاز اشک آور و نارنجک های خیره کننده تا رئیس جمهور بتواند در کلیسایی نزدیک کاخ سفید عکس بگیرد.

دونالد ترامپ با کتاب مقدس در دست در مقابل کلیسایی در واشنگتن ژست می گیرد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

دونالد ترامپ با کتاب مقدس در دست جلوی کلیسایی در واشنگتن ژست می گیرد. عکس: خبرگزاری فرانسه

معترضان BLM و طرفداران آنها در پورتلند ، اورگان ، اختلاف بزرگ بین واکنش به اعتراضات بی عدالتی نژادی سال گذشته در آن شهر و نحوه آن را برجسته کردند. خشونت در واشنگتن را تشویق می کند.

در تاریخ 27 ژوئیه ، پس از اعزام ماموران برای پایان دادن به هفته ها تظاهرات ، ترامپ در توییتر خود نوشت: “آنارشیست ها ، همزن ها ، معترضانی که دادگاه فدرال ما را در پورتلند یا هر ساختمان دولتی در هر شهر یا دولت ، تحت قانون جدید مجسمه ها و آثار تاریخی محاکمه خواهد شد. حداقل 10 سال زندان. انجامش نده “

هزاران شورشی در کنگره ، بسیاری از اظهارات ترامپ که روز چهارشنبه در مورد شکست انتخاباتی خود تشویق شده بودند ، شنیدند یک پیام دلسوزانه تر از رهبر شما.

ترامپ در ویدئویی که در توییتر خود منتشر کرد ، گفت: “من می دانم که آنها چه رنج می برند ، چقدر درد می کند.” “حالا آنها باید به خانه خود بروند. ما آنها را می خواهیم. وجود دارد خیلی خاص

روز پنجشنبه ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن به راحتی نوار دوبل را نشان داد. وی گفت نوه اش فینگان برای او پیامکی از طریق تلفن ارسال کرد که حاوی عکس “سربازان مجهز ، تعداد آنها در امتداد بنای یادبود لینکلن مستقر شده” در اعتراضات سال گذشته BLM بود.

“او به من گفت، ‘این منصفانه نیستبایدن گفت.

وی افزود: “هیچ کس نمی تواند به من بگوید که اگر زندانیان سیاه دیروز اعتراض می کردند ، با آنها خیلی خیلی متفاوت از جمعیت راهزنی که وارد پایتخت می شدند برخورد نمی شد.”

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. و غیر قابل قبول است

توسط آرون موریسون – آسوشیتدپرس

ap[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *