میراث “زمین سوخته” دونالد ترامپ.

[ad_1]

والتر بنیامین هشدار داد که واقعیت در آخرین ساعات آن مشخص است و این همان چیزی است که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکای شمالی ، صریحاً در عذاب سیاسی خود نشان می دهد ، افراط و تفریط آشکار شده است. انقلابیون باز برای حفظ قدرت.

تعجب آور است؟ تو نباید. ترامپ وانمود می کند با زمین سوخته راه بروید بنابراین او جایی برای قدم گذاشتن بر روی جانشین خود ، جو بایدن ندارد. از طرف جمعیتی كه كنگره آمریكا در واشنگتن امروز چهارشنبه منتشر شد ، شخص رئیس جمهور از وی خواسته بود مانع تعهد قانون اساسی بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی این كشور شود. همه چیز اقدام شورشی

این مراسم نمادین شامل شمارش آرا در کالج انتخاباتی است ، جایی که دموکرات ها در برابر رئیس دولت در حال خروج به اکثریت مطلق دست یافتند. حمله به پارلمان و فشار بر خیابان ها ، حادثه ای با اوج شگفت آور برای ریتم های نهادی ایالات متحده ، درست در زمانی رخ داد که مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، مسئول این عمل ، هشدار داد که نمی خواهد به حکم ترامپ برای برکناری دموکرات ها احترام بگذارد.

دقایقی قبل ، میچ مک کانل ، رئیس بلوک جمهوری خواه ، سرباز تاکنون منضبط رئیس جمهور ، همزمان با اخطار انکار پیروزی بایدن و اراده نظرسنجی به معنای خطر “کشنده” برای دموکراسی بود.

پس از تجزیه حامیان دونالد ترامپ ، پلیس ساختمان کنگره را در واشنگتن محاصره کرده است.  عکس: EFE

پس از تجزیه حامیان دونالد ترامپ ، پلیس ساختمان کنگره را در واشنگتن محاصره کرده است. عکس: EFE

ترامپ ساعاتی پیش در سخنرانی خود که در طول دوره پر حادثه خود او را همراهی می کرد ، اعتماد خود را به معاون رئیس جمهور اعلام کرده بود اختیاراتی را که قانون اساسی فراهم نمی کند ، به عهده بگیرد و نتیجه انتخابات تغییر خواهد کرد.

فرمول ساده بود. پنس مجبور شد رای دهندگان را در چند ایالت اخراج کند ، که وی در مورد ادعای کلاهبرداری که هرگز توسط عدالت تأیید نشده بود ، سال کرد. رئیس جمهور اعلام کرده بود: “اگر پنس آنچه را درست انجام دهد ، ما در انتخابات پیروز می شویم” ، پذیرفت كه نامه قانون اساسی نباید مورد توجه قرار گیرد.

این اسراف در نزدیکی مرزها اتفاق نیفتاد ، اما به هر حال ، ایالات متحده دیروز چند پله روی پله های نهادها و ایمان دموکراتیک سقوط کرد ، ارزش هایی که سال ها سخنان رهبران آن را زینت می دهد.

زوال امپراتوری

روسیه ، اما به ویژه چین ، باید این رسوایی را جشن گرفته باشند ، با روشنفکران خود این ایده را که جهان شاهد است ، با این حرکات ، انحطاط امپراتوری آمریکا و جایگزینی اجتناب ناپذیر آن مطرح می کند.

همزمان با این برداشت ، یک روزنامه نگار از شبکه CNN تعجب کرد که چه اتفاقی برای ما افتاده است. چطور ممکن است این اتفاق برای ما بیفتد؟ همانطور که او نشان داد مردم پنجره ها را می شکنند و با پرچم وارد کنگره می شوند.

راهپیمایی به سمت ترامپ و علیه مراسم تحلیف جو بایدن در هرج و مرج به پایان رسید ، نادر در واشنگتن.  عکس: EFE

راهپیمایی به سمت ترامپ و علیه مراسم تحلیف جو بایدن در هرج و مرج به پایان رسید ، نادر در واشنگتن. عکس: EFE

مشکل در جنون مردی نیست که این هرج و مرج را برانگیخته است ، بلکه در شرایطی است که به مردی با گذشته ای پر از کدورت اجازه می دهد تا به قدرتمندترین صندلی روی کره زمین برسد و کشور را مانند دیگران تقسیم کند. او هرگز انجام نداد. قبل از.

این س ،ال ، که این تأمل را آشکار می کند ، اساسی است زیرا ، در میان بسیاری از پاسخ های آن ، مسئله از دست دادن اهمیت صدای ایالات متحده است. این وقایع ، با ویژگی تاریخی خود ، میراث انفجاری برای بایدن است ، زیرا آنها نقطه دقیق وخامت را نشان می دهند ، جایی که او باید سعی کند چهره کشور خود را بازیابی کند.

تصادفی نیست که در آن زمان ، اروپایی ها بدون در نظر گرفتن واشنگتن ، در حال مذاکره با پکن بودند که ایران در حال ربودن یک تانکر نفتی از متحد کره جنوبی در آمریکای شمالی است ، بدون ترس از عواقب ناشی از آن ، یا اینکه قدرت ایرانی در حال غنی سازی اورانیوم به سطح ممنوع قبلی است. شما باید هوشیار باشید. هر طیف می تواند در آن تجسم یابد جهانی که هماهنگی را از دست داده است.

روز چهارشنبه فقط اخبار مثبت بر فراز هرج و مرج آمریکا پرواز کردند. نگرش پنس و مک کانل نسبت به رئیس خود ممکن است نشان دهنده توافق در اعمال محدودیت در حزب ترامپ برای حزب ترامپ باشد که از این پس ممکن است شدیدتر شود.

این سرمایه دار نه تنها در انتخابات مجدد شکست خورد ، بلکه در پیروزی مجدد مجلس نمایندگان نیز ناکام ماند و از کنترل سنا در انتخابات جورجیا در روز سه شنبه دست کشید. اما او تازه بعنوان دشمن عمومی جامعه ای ظاهر شده است که اکنون فقط می تواند شرمنده باشد.

تصاویر تکان دهنده عدم کنترل و خشونت در واشنگتن

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *