موفقیت در واشنگتن: جو بایدن اکنون چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده است: “دموکراسی حاکم است”

[ad_1]

این مراسمی پر از مراسم بود شخصیت ها ظهر که به یک دوره آشفته در ایالات متحده ، در پایتخت کاپیتول پایان یافت ، که با برف کم شروع و با تابش آفتاب پایان یافت. در ساعت 11:48 صبح به وقت واشنگتن ، جو بایدن چهل و چهارمین رئیس جمهور قدرت برتر جهان در روز چهارشنبه شد فراخوانی محکم برای وحدت کشور، که پس از چهار سال حکومت دونالد ترامپ به شدت تقسیم شده است.

“خواست مردم شنیده شده است. دموکراسی ارزشمند و شکننده است. و در این ساعت ها ، دموکراسی حاکم است. “بایدن در اولین سخنان خود به عنوان رئیس جمهور گفت. وی بدون ذکر آن حمله به ساختمان درست پشت سر خود را در 6 ژانویه توسط طرفداران سرسخت رئیس جمهور معزول ذکر کرد.

در این زمان ، ترامپ پس از خروج از کاخ سفید پس از 8 صبح و ایراد سخنرانی در ستایش رهبری خود و قول بازگشت ، قبلاً در فرودگاه وست پالم بیچ فلوریدا فرود آمد.

برای اولین بار در بیش از 150 سال ، رئیس جمهور کناره گیری برای این نبود که حزب جانشین وی شود. پیامدهای حاکمیت تفرقه افکن ، از هم پاشیدگی نهادها و خشونت ، منظره ای است که بایدن در تلاش است آن را برطرف کند.

پیرمرد 78 ساله دموکرات ، پیرترین مرد ایالات متحده در یک سخنرانی گفت: “زمان شجاعت است.” بایدن به کسانی رجوع کرد که به او رأی ندادند.

جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده سوگند یاد کرد عکس: AP

جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده سوگند یاد کرد عکس: AP

“به من نگاه کن و من را بسنج ، و اگر موافق نیستی ، خوب است. این دموکراسی است. “ قول داد که رئیس جمهور همه آمریکایی ها شود. که او برای همه به یک اندازه جنگ خواهد کرد. وی ادامه داد: “ما باید به این جنگ داخلی پایان دهیم. همه ما باید استقامت داشته باشیم.” و او خواستار مقابله با این همه گیری به عنوان یک کشور متحد شد. وی تأكید كرد: “ما با هم از این مرحله خارج خواهیم شد.”

بایدن توسط جان رابرتز ، رئیس دادگاه عالی ، در یک کتاب مقدس باستانی متعلق به خانواده دموکرات و از نژاد ایرلندی سوگند یاد کرد. وی پس از جان اف کندی دومین رئیس جمهور تاریخ ایالات متحده است که کاتولیک است.

شریک زندگی وی ، کمالا هریس ، در برابر سونیا سوتومایور ، اولین زن آمریکای لاتین در دادگاه ، سوگند یاد کرد. نمادی از زمانی که هریس اولین زنی شد که به معاون ریاست جمهوری رسید و اولین زن آفریقایی-آمریکایی و هندی زاده بود.

جان رابرتز توسط جو بایدن سوگند یاد می کند.  عکس: بلومبرگ

جان رابرتز به جو بایدن سوگند یاد می کند. عکس: بلومبرگ

در غیاب ترامپ ، نماینده دولت در حال خروج معاون رئیس جمهور مایک پنس بود که در آخرین پرواز خود از کاخ سفید برای شلیک به سرمایه دار نرفت.

در میان مهمانان رئیس جمهور سابق بیل کلینتون ، جورج دبلیو بوش ، باراک اوباما و همسران مربوطه بودند که مانند دوستان قدیمی به یکدیگر سلام می کردند.

تمام عکس ها از مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید ایالات متحده

مراسمی غیرمعمول

این مراسم کاملاً غیرمعمول و محیطی متوسط ​​داشت. اول اینکه ، فقط هزار مهمان حضور داشتند ، در حالی که معمولاً صدها هزار نفر در فضای سبز وسیعی وجود دارند که کاپیتول را به بنای یادبود لینکلن متصل می کند. این محدودیت ها به دلیل همه گیری بی سابقه ای است که در حال حاضر باعث مرگ بیش از 400000 نفر در کشور شده است.

این عملیات همچنین در میان یک عملیات امنیتی عظیم انجام شد که در واقع شهر را با 25000 عضو گارد ملی و هزاران مامور از FBI ، پلیس و سایر نیروهای فدرال ، که از حملات احتمالی راست افراطی مطلع بودند ، مسدود کرد. در این زمینه ، بایدن و تیمش از آمریکایی ها خواستند که در خانه بمانند و واقعیت را دنبال کنند.

با این حال ، جزئیاتی وجود داشت که این مراسم را زینت می دهد: یک لیدی گاگای قدرتمند سرود ملی را می خواند ، جنیفر لوپز بازیگر و خواننده نیز ترانه ای را می خواند و خواننده کانتری گارت بروکس.

با لحنی آرام و موقر ، بایدن به بیماری همه گیر اشاره کرد و گفت که اوضاع جدی اقتصادی را درک کرده است. وی خواستار شکست برتری سفیدها شد: “میلیون ها شغل از بین رفته است ، فراخوانهایی برای عدالت برای همه وجود دارد که دیگر به تعویق نخواهد افتاد.” وی گفت ، این تلاشها بیش از كلمات نیاز دارد ، آنها به وحدت نیاز دارند. او تکرار کرد: “وحدت”.

“امروز تمام روح من در این است و این ملت را متحد می کند. و من از هر آمریکایی می خواهم که در این امر به من بپیوندد. ما می توانیم بر این ویروس مرگبار غلبه کنیم ، می توانیم آمریکا را به یک قدرت پیشرو در جهان تبدیل کنیم. نیروهای تقسیم کننده ما واقعی و عمیق ، اما چیزهای جدیدی نیستند. نژادپرستی ، ترس … ما مدت طولانی است که درد می کشیم ، “او گفت.

واشنگتن ، خبرنگار

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *