موضع جو بایدن در مورد نیکولاس مادورو از ونزوئلا دولت آرژانتین را در موقعیتی ناجور قرار می دهد

[ad_1]

بیش از دو هفته پس از به قدرت رسیدن ، دولت جوزف بایدن اولین رویکرد خود را در برابر رژیم نیکلاس مادورو رسمیت داد. و این اولین بیانیه ، چهارشنبه شب توسط ند پرایس سخنگوی جدید وزارت امور خارجه منتشر شد ، دوباره در یک موقعیت ناخوشایند ترک می کند به دولت آلبرتو فرناندز.

پرایس مادورو را به خبرنگاران چنین توصیف کرد “دیکتاتور”، از تماس با او به عنوان یک گفتگو برای آینده ونزوئلا خودداری کرد. وی تأكید كرد كه آنها همچنان رهبر مخالف خوان گوآیدو را به عنوان “رئیس جمهور موقت” ونزوئلا به رسمیت می شناسند.

اگرچه گفته شد که دولت جدید امیدوار است که در بحران ونزوئلا با “شرکا” و “متحدان” همکاری کند ، چشمگیر بود – پرایس از هیچ کشوری نام نبرد – سخنگوی وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن ، سازمان کشورهای آمریکا (OAS) را در نظر گرفت ) بله به گروه لیما به عنوان فضاهای “رهبری” برای ادامه “فشار برای انتقال دموکراتیک در ونزوئلا” برای “تقویت بیشتر ائتلاف منطقه ای” ، که طرفدار “انتخابات آزاد و عادلانه” در ایالت کارائیب است.

دولت فرناندز گوایدو را نادیده می گیرد ، طرفدار گفتگو با مادورو و جدیدترین و بحث برانگیزترین قانونگذاری انتخابات را که توسط چاویسو تحمیل شده است ، تصویب کرددر 6 دسامبر و توسط اکثر دموکراسی های غربی محکوم شد.

همچنین پشتیبانی می کند مقابله با OAS لوئیز آلماگرو و گروه لیما افتتاح شد. وی خاطرنشان کرد که آنها ابزارهای دولت ترامپ و برنامه های آن برای حمله به ونزوئلا بوده و بوده اند. آنها ادعا می کنند که رئیس جمهور سابق مائوریسیو ماکری از آنها حمایت کرده است. برنامه هایی که هرگز در واقع آزمایش نشده اند. چیزی که در مورد بایدن وجود دارد تداوم ترامپ است.

تفاوت

عجیب است که دولت آرژانتین برای جلوگیری از تعهدات لیما در گروه تماس بین المللی با ونزوئلا پیوست. اما هنگامی که گروه تماس قانونگذار را محکوم کرد ، آرژانتین او ساکت بود و از SLA ممتنع بود.

این هفته ، GCI خواستار انتخابات شفاف ، همراه با آرژانتین شد ، اما وزیر امور خارجه فیلیپه سولا با بیانیه ای خواستار “دسترسی بشردوستانه” از ونزوئلا برای پول “مسدود” نشد – وی مشخص نکرد – برای پرداخت هزینه واکسن علیه COVID از صندوق Covax ، وقتی مخالفان ونزوئلا طرحی را برای واکسیناسیون گسترده از مادورو طلب می کنندکه نیست

موقعیت بسیار ناجور است برای رئیس جمهور فرناندز ، موقعیت او ، به عنوان مثال در سازمان ملل – جایی که او نقض حقوق بشر در ونزوئلا را محکوم کرد ، به گفته کمیساریای عالی میشل باشلت – هفته گذشته برای انکار چیزی که ادامه دارد ، ظاهر شد. اینها گفتگوهایی است که آندرس آلامند ، وزیر امور خارجه ، در مورد اظهار نظر برای دستیابی به توافق بیشتر در سطح منطقه در ونزوئلا اظهار نظر کرد. این مذاکرات وجود دارد. شیلی به تازگی به گروه تماس پیوسته است. رئیس جمهور آرژانتین تصمیم گرفت تأکید کند که در این مورد با همتای خود سباستین پینرا صحبت نکرده است. آیا وزرای خارجه بدون اجماع رئیس جمهور کار می کنند؟

با این حال ، منابع دولتی مورد مشاوره قرار گرفتند کلارین کاملاً انکار می کند که موقعیت بایدن آنها را به روشی بد ترک می کند. آنها همچنین خاطرنشان می کنند که آلبرتو فرناندز “بهترین رئیس جمهور” برای گفتگوی احتمالی “میانجیگری” در ونزوئلا است و لازم به یادآوری است – آنها در اینجا می گویند – دموکرات با چند رئیس جمهور آمریکای لاتین ، از جمله آرژانتین صحبت می کند. و آنها خوش بین هستند که امسال آلبرتو F ممکن است سفری به کاخ سفید داشته باشد. آنها معتقدند که واشنگتن موقعیت آرژانتین را “درک می کند”.

وزارت امور خارجه به این روزنامه گفت موضع آرژانتین “تا آنجا که سخنگوی ایالات متحده مربوط می شود ، ما باید از گفتگوها در مورد یک راه حل دموکراتیک و صلح آمیز برای درگیری استقبال کنیم. قرار بود جلسه ای بین وزیر روز پنجشنبه برگزار شود فیلیپه سولا و MaryKay Carlson ، کاردار سفارت ایالات متحده در بوینس آیرس. اما در پایان ، رئیس ستاد متوجه شد ، گیلرمو ژوستو چاوز ، و معاون رئیس دانشگاه پابلو تتامانتی. هیچ یک از طرفین نمی خواهند بگویند که آیا در مورد ونزوئلا بحث شده است یا خیر. او در پیام جلسه ظاهر نمی شود.

دولت در تلاش است تا از طریق شباهت های چند جانبه گرایی و مبارزه با تغییرات اقلیمی با واشنگتن همبستگی داشته باشد. اما واقعیت غالب است و اولین اختلافات ظاهر می شوند. در مراقبت های بایدن می خواهد در مقابل آمریکای لاتین در فلوریدا که به او رأی ندادند ، در صلحی که به چین قول داده و حمایت از تجارت را حفظ کند.

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *