موج سوم عروق کرونر در اسپانیا بیمارستان های اشباع را تهدید می کند

[ad_1]

یک سال پس از تأیید اولین مورد ویروس کرونا در اسپانیا ، موج سوم عفونت بیمارستان های اشباع را تهدید می کند ، جایی که حدود 31000 بیمار مبتلا به کوویید در بیمارستان بستری هستند – بیش از 4700 نفر تحت مراقبت های ویژه (مجاری ادرار) – و متخصصان بهداشت احساس ضعف و خستگی می کنند.

در هفته گذشته ، اسپانیا روزانه حدود 40000 عفونت داشته است، که بار دیگر مراقبت در مراکز بهداشتی را بیش از حد انجام داد. با توجه به این وضعیت ، مقامات فقط امیدوارند که محدودیتهای شدید گردش خون ، روابط اجتماعی و فعالیتهای تجاری و هتلداری انتقال را کاهش دهد.

در حال حاضر ، دولت از ادامه دستگیری خودداری می کند درخواست شده توسط مناطق مختلف

وزیر بهداشت ، کارولینا داریوش گفت که منحنی عفونت در حال خم شدن است ، اگرچه به دلیل اشغال زیاد بیمارستان ، وضعیت “بسیار نگران کننده” بود. وی هشدار داد: “هفته های سخت” باقی مانده استیا.

در چندین منطقه ، واحدهای مراقبت های ویژه بسیار شلوغ هستند.  (خبرگزاری فرانسه)

در چندین منطقه ، واحدهای مراقبت های ویژه شلوغ هستند. (خبرگزاری فرانسه)

بیماران 24٪ از کل تخت های بیمارستان را اشغال می کنند و 44٪ در بخشهای مراقبت ویژه، طبق اطلاعات رسمی

این آخرین شاخص به ویژه در منطقه جدی است جامعه والنسیا با 63.29٪ و در لاریوخا با 59.77٪. در مادرید ، کاستیا-لا منچا و کاتالونیا نیز بیش از 50٪ است و این درصد در کاستیا و لئون برابر است.

شدت موج سوم تأثیر شدیدی بر کارکنان بهداشت و درمان داشت. خستگی ذهنی و جسمی ، بیش از حد با نگرانی ها و احساس بازگشت به حساس ترین لحظات اپیدمی.

طبق سوابق رسمی بهداشت ، 2،743،119 نفر در اسپانیا به Covid-19 آلوده شده اند و از زمان شیوع بیماری 58،319 نفر فوت کرده اند.

کمبود واکسن

این کشور از تنش هایی که اروپا به دلیل کمبود واکسن تجربه می کند ، اجتناب نمی کند. این بحران در اسپانیا ، جایی که افزایش یافته است ، افزایش یافته است چندین منطقه فعالیت های ایمن سازی را به تأخیر انداخته و یا حتی متوقف کرده اند به دلیل کمبود سهام.

در داخل اتحادیه اروپا ، اسپانیا ده ها میلیون دوز پیش از این را برای شما فراهم کرده است که به وی امکان می دهد تا هدف واکسیناسیون 70 درصد از 47 میلیون نفر از ساکنان خود را قبل از پایان تابستان کامل تحقق بخشد.

همانند سایر کشورهای اروپایی ، عرضه واکسن Covid-19 در اسپانیا با سرعت کمتری آغاز شده است.  (رویترز)

همانند سایر کشورهای اروپایی ، میزان تأمین واکسن Covid-19 در اسپانیا با کندی آغاز شده است. (رویترز)

اما دشواری آزمایشگاه های دارویی برای انطباق با قرارداد خود ، فشار بر 17 منطقه اسپانیا مسئول مراقبت های بهداشتی و مسئول برنامه واکسیناسیون است.

ما مجبور شدیم که دوزهای اول جدید را متوقف کنیمحداقل برای دو هفته آینده به دلیل کمبود واکسن “برای اطمینان از تجویز دوزهای دوم ، ایگناسیو آگوادو ، معاون رئیس منطقه ای مادرید روز چهارشنبه گفت.

در کاتالونیا ، مقامات هشدار داده اند که ذخایر آنها کم می شود و در صورت عدم ارسال حواله جدید ، ظرف چند روز “یخچال ها خالی خواهند شد”. و آخر هفته گذشته ، اندلس ، پرجمعیت ترین منطقه ، واکسیناسیون به طور کامل متوقف شد.

سخنگوی دولت منطقه گفت: “از آنجا كه ما هفته گذشته واكسن دریافت نكردیم ، ذخیره استراتژیكی كه به تدریج تخلیه و در آخر هفته متوقف شد ، برای ادامه واكسیناسیون در روز دوشنبه مجبور به برداشت شد.”

برای برخی از متخصصان بهداشت ، این مشکلات مرتبط است عدم هماهنگی در مدیریت دولتی یک کشور کاملا غیرمتمرکز و در آنجا روابط بین دولت مرکزی و خودمختاری ها اغلب توسط اختلافات سیاسی مسموم می شود.

“آنجلا هرناندز” ، شماره دو مادرید ، شکایت کرد: “از یک طرف ، دوزهای کمتری نسبت به برنامه ریزی در حال رسیدن است. از طرف دیگر ، یک مسابقه (بین مناطق) معرفی شده است تا آخرین در آمار واکسیناسیون نباشد.” اتحادیه پزشکی AMYTS.

او گفت ، این منجر شده است “مقدار را در اولویت قرار دهید” دوزهای تجویز شده به جای “دقیقاً پیروی از گروه های اولویت بندی واکسن”.

به گفته وی ، دولت مرکزی باید هماهنگی خود را با مناطق بهبود ببخشد و آنها باید تزریق هر دو دوز را به گروه اولویت دار (ساکنان و کارگران در خانه های سالمندان) قبل از شروع واکسیناسیون پرسنل بهداشتی پایان دهند.

وی به شوخی گفت: “با داشتن محصولی به ارزش این ، در صورت عدم وجود درمان كافی موثر علیه ویروس ، با مشكل تولید و توزیع در سراسر جهان ، می توان ظهور این مشكلات را تردید كرد.”

DV

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *