“من قصد خودکشی ندارم”

[ad_1]

در میان تنش های فزاینده بر سر راهپیمایی بزرگ برنامه ریزی شده برای روز شنبه که خواستار آزادی مخالفان روسی الکسی ناوالنی است ، دولت ولادیمیر پوتین موقعیت خود را محکم کرده و با دستگیری ادامه داد اعضای تیم رهبر سیاسی.

ناوالنی از ترس اینکه در زندان مسکو ، جایی که منزوی شده است ، برای او اتفاقی نیفتد ، با کجروی در اینستاگرام هشدار داد: می دانم که قصد خودکشی ، آویختن از پنجره یا بریدن رگهایم را ندارم یا گلو با چاقوی تیز.

“من از پله ها خیلی دقیق استفاده می کنم و فشار خونم هر روز گرفته می شود ، بنابراین حمله قلبی ناگهانی منتفی است. من در یک وضعیت روانی و عاطفی پایدار هستمبه گفته مسکو تایمز ، او حمایت می کند.

یکی از کسانی که به دلیل ترویج راهپیمایی این شنبه دستگیر شد ، سخنگوی ناوالنی کیرا یارمیش بود.  (خبرگزاری فرانسه)

یکی از کسانی که به دلیل ترویج راهپیمایی این شنبه دستگیر شد ، سخنگوی ناوالنی کیرا یارمیش بود. (خبرگزاری فرانسه)

در همین حال ، مقامات روسی همچنان بر خنثی سازی راهپیمایی روز شنبه اصرار دارند. روز گذشته ، وی چندین طرفدار مخالف را از جمله دستگیر کرد سخنگوی سیاسی کیرا یارمیش. این زن که شب را در کلانتری گذرانده ، متهم به سازماندهی تظاهرات غیر مجاز است.

تیم ناوالنی تماس گرفتند تظاهرات در 65 شهر روسیه برگزار می کند درخواست آزادی این فعال كه حداقل تا 15 فوریه در بازداشت بوده است و چندین پرونده حقوقی بدون دلیل دارد.

برای مقامات روسی ، این اعتراضات ، به ویژه توسط جوانان ، “غیرقانونی” است. پلیس مسکو عهد کرد “سرکوب” کند هرگونه تجلی غیر مجاز.

آندره ایوانف ، سخنگوی دادستان کل روسیه هشدار داد ، در صورت تحریکات یا اقدام به خشونت ، “اقدامات این افراد می تواند تحت ماده 212 قانون مجازات طبقه بندی شود” ، یعنی اغتشاشات جمعی.

فشار در شبکه های اجتماعی

الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان ، فعال ضد فساد ، به یک شخصیت در تیک توک تبدیل شده است.  جوانان خواستار شرکت در راهپیمایی این شنبه هستند.  (رویترز)

الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان ، فعال ضد فساد ، به یک شخصیت در تیک توک تبدیل شده است. جوانان خواستار شرکت در راهپیمایی این شنبه هستند. (رویترز)

در روزهای اخیر ، هزاران نفر فیلم ها و پیام های پشتیبانی از Navalny در شبکه اجتماعی Tik Tok، در بین نوجوانان بسیار محبوب است.

به عنوان مثال ، در این ویدئوها از مردم دعوت شده است تا در اعتراضات شرکت کنند ، به آنها توصیه می شود که در بازداشت به سر نبرند و دانش آموزان دیده می شوند که در کلاس ها پرتره پوتین را جایگزین می کنند و ناوالنی را به جای او می گذارند.

به درخواست Roskomnadzor ، آژانس فدرال روسیه مسئول نظارت بر رسانه و اینترنت ، شبکه های اجتماعی مجبور بودند حساب هایی را که خواستار راهپیمایی بودند حذف کنند.

در بیانیه Roskomnadzor آمده است که TikTok 38٪ از اطلاعات را حذف کرد تمایل به درگیر کردن افراد خردسال در “حوادث غیرقانونی که زندگی و سلامتی آنها را به خطر می اندازد”.

“شبکه اجتماعی روسیه در عوض VKontakte (نوع فیس بوک) 50٪ از اطلاعات غیرقانونی را حذف کردs “، در مقایسه با” 17٪ در اینستاگرام “.

رهبر مخالف روسیه و فعال ضد فساد ، دشمن شماره یک رئیس جمهور پوتین حمایت بازیگران ، نوازندگان و ورزشکاران را دریافت کرد، از جمله افرادی که اغلب نمی خواهند درگیر سیاست شوند مانند کاپیتان سابق تیم فوتبال ایگور دنیسوف یا خواننده Monetochka ، که در میان جوانان بسیار محبوب است.

به دنبال بازداشت ناوالنی یکشنبه گذشته هنگام بازگشت از آلمان ، تیم او با انتشار واکنش به حمله کرملین پاسخ داد تحقیق در مورد یک ملک تجملاتی که پوتین از آن بهره می برد در ساحل دریای سیاه. هزینه آن بیش از 1200 میلیون دلار خواهد بود.

این تحقیق همراه با یک فیلم حدوداً دو ساعته با جزئیات مکان ، توسط یوتیوب در حدود 53 میلیون نفر مشاهده شده است تا این جمعه.

این عمارت که طبق شکایت ناوالنی ، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ، در سواحل دریای سیاه در حال ساخت است.  (AP)

این عمارت که طبق شکایت ناوالنی ، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ، در سواحل دریای سیاه در حال ساخت است. (AP)

دستگیری ناوالنی ، که سال گذشته در یک سو assass قصد به یک عامل فلج به دلیل مراقبت در یک مرکز بهداشتی آلمان زنده ماند ، دوباره درگیری بین روسیه و اروپا ایجاد می کند.

رئیس شورای اروپا ، چارلز میشل ، در توییتر خود نوشت که با پوتین گفتگوی تلفنی داشته و در آن تصویب کرده است که “اتحادیه اروپا در همکاری های خود متحد است.دستگیری الکسی ناوالنی را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری وی از زندان می شود” وی افزود: “روسیه باید بلافاصله تحقیق کامل و شفافی را درباره سو assass قصد انجام دهد.”

در حال حاضر ، جبهه اروپا در تصمیم گیری برای وضع تحریم های جدید علیه روسیه در مورد پرونده ناوالنی فشرده نیست ، بعضی از اعضای آن موافق و برخی دیگر – اکثریت – طرفدار زمان بیشتری برای مطالعه استراتژی هستند.

در این شرایط کم هوایی ، اعتراض به دولت پوتین فردا برگزار می شود و با وجود تهدیدهای پلیس و دادگستری ، انتظار می رود با حضور پررنگ جوانان ، گسترده باشد.

DV

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *