معضل اخلاقی: چه کسی باید ابتدا علیه ویروس کرونا واکسینه شود: معلمان یا افراد مسن؟

[ad_1]

در مواجهه با افزایش ویروس کرونا ، وکیل بازنشسته سوزان کراولی چند محاسبه ساده انجام داد و یک واقعیت ترسناک را پیدا کرد: این بیش از 60 نفر 91 درصد مرگ ویروس کرونا ویروس را تشکیل می دهند. بنابراین این زن 75 ساله در هنگام دولت شوکه شد شروع به واکسیناسیون معلمان کرد این هفته ، قبل از افراد مسن ، در تلاش برای برگرداندن کودکان به کلاس است.

“من به این اعداد نگاه می کنم و به معنای واقعی کلمه می ترسم. این فقط مربوط به کمبود آبجو در کنار دوستانم نیست. موضوع این است که واقعاً بترسم اگر مراقب نباشم من خواهم مرد“او گفت.” آنچه بیشتر من را نگران می کند این است که افراد مسن اهمیتی ندارند ، افراد مسن اهمیتی ندارند. و شنیدن این اشاره دردناک است. “

فرماندار دموکرات کیت براون در یک کنفرانس مطبوعاتی اخیر از تصمیم خود دفاع کرد وقتی که وی گفت “از خانواده هایی که در آن کودکان 12 و 13 ساله حضور دارند می داند آنها در حال اقدام به خودکشی هستندبراون به آسوشیتدپرس گفت: “به دلیل انزوای اجتماعی. در همین حال ، از خواهرش که یک بازمانده از سرطان بود ، خواسته شده است که بدون واکسن به کلاس خود در مینه سوتا برگردد.”

وکیل بازنشسته ، سوزان کراولی.  عکس: AP

وکیل بازنشسته ، سوزان کراولی. عکس: AP

وی گفت: “هر کاری که می کنید ، مردم خوشحال نیستند.” “معلمان در مینه سوتا از فرماندار عصبانی هستند زیرا ابتدا افراد مسن را واکسینه می کنند. و در اینجا افراد مسن از من عصبانی هستند زیرا من ابتدا معلمان را واکسینه می کنم. هیچ پاسخ صحیح و هیچ راه حل آسان وجود ندارد.”

معضل اخلاقی

با کمپین واکسیناسیون گسترده ، ایالات متحده روبرو است معضل اخلاقیزیرا مقامات از کالیفرنیا تا نیوجرسی تصمیم می گیرند که چه کسی ابتدا واکسن بزند. همه افراد ، از افراد مسن گرفته تا بیماران مزمن گرفته تا جوامع رنگارنگ گرفته تا کارگران خط مقدم ، کمبود واکسن را تحت فشار قرار می دهند و هر گروه استدلال قانع کننده ای درمورد اینکه چرا باید اولویت بندی شود ، دارند.

مقامات محلی بهداشت و کمیته های مشاوره داوطلبانه این کار را انجام می دهند ژیمناستیک اخلاقی همانطور که توسط جیره بندی نظامی یک داروی معجزه گر جدید دیده نشده است ، پنی سیلین، در طول جنگ جهانی دوم یا تصمیم برای دسترسی اول سفید پوستان به دستگاه های دیالیز نجات دهنده زندگی ، در دهه 1960 ، زمانی که فناوری های جدید کمبود داشتند.

یک زن واکسن Pfzier را در اورگان دریافت می کند.  عکس: AP

یک زن واکسن Pfzier را در اورگان دریافت می کند. عکس: AP

بیمارستان ها و متخصصان پزشکی هنگام طبقه بندی بیماران اورژانسی این نوع تصمیمات اخلاقی را اتخاذ می کنند در یک فاجعهیا طبقه بندی گیرندگان پیوند اعضا ، کورتنی کمپبل ، استاد اخلاق در دانشگاه ایالتی اورگان گفت. اما آنچه اکنون اتفاق می افتد در چنین مقیاس بزرگی است ، وی گفت که مردم عادی – نه فقط مقامات بهداشت عمومی – می پرسند چه کسی برای جامعه مهم است و چرا؟

“از ما خواسته شده است كه برخی از ارزشهای ملی مشترك خود را مورد تأكید قرار دهیم. از ما خواسته می شود كه با افراد دیگر برابر ، كه به معنای برابر در برابر قانون است ، اما از نظر اخلاقی نیز برابر است ، بنابراین س ofالات مربوط به امتیازات یا ثروت یا وضعیت در سطح اقتصادی – اجتماعی قرار گیرد ، “او گفت. “این زمانی است که در حال آزمایش است که آیا ما سخنان خود را حفظ خواهیم کرد.”

بی نظمی و سردرگمی

گرچه اولویت ملی کاشت بود کارکنان بهداشت و کسانی که در rخانه های سالمندان، تصمیمات در معرفی واکسن دشوارتر می شوند. در دستورالعمل های فدرال آمده است که ایالت ها باید ارائه دهند اولویت برای افراد مسن، کارگران اصلی خط مقدم و کسانی که بیماری های بزرگی دارند در مراحل بعدی ، اما در نهایت مقامات محلی و ایالتی باید در مورد نحوه توزیع واکسن ها تصمیم بگیرند.

آنچه مسئله را پیچیده می کند این است که گسترش واکسن ها در کشور مشخص شده است آشفتگی و سردرگمی. کشورها از کمبود و تأمین ناکافی آنها که آنها را مجبور کرده است شکایت دارند لغو کردن قرارها و قرارهای واکسیناسیون گسترده

فرماندار اورگان در ابتدا گفت که معلمان و ساکنان 65 سال به بالا می توانند این هفته واکسینه شوند ، اما او به این دلیل این کار را رد کرد هیچ ماده ای وجود نداشت. کمیته مشورتی واکسن دولتی اکنون در تلاش است تا اولویت را به گروههای بعدی بدهد.

در جلسه اخیر ، اعضا در مورد شایستگی های فرضی واکسیناسیون یک بزرگ قبیله که یکی از آخرین سخنرانان زبان آنها در برابر معلم یا کارگری مهاجر است که غذا را به سفره های مردم می آورد ، بحث کردند. برخی ابتدا طرفدار واکسیناسیون هستند به همه افراد رنگیصرف نظر از سن و وضعیت سلامتی ، در حالی که دیگران طرفدار واکسن زدن به افراد با برخی بیماری های مزمن هستند ، صرف نظر از نژاد.

اورگان بر عدالت در دسترسی به واکسن برای جوامع کم هزینه تمرکز دارد. کشورهای دیگر ، مانند نیوجرسی ، توجه کرده اند سیگاری ها را قرار دهید در بالای لیست. در می سی سی پی ، مقامات در تلاشند تا تفاوت هایی را که نشان می دهد 70 درصد واکسن از بین رفته است ، برطرف کنند ساکنان سفیدپوست با راه اندازی یک کلینیک در یک استادیوم در جکسون ، یک شهر عمدتا سیاه پوستان.

قانونگذاران رنگارنگ اورگان با نوشتن نامه ای از کمیته مشورتی واکسن خواسته اند که به جای تمرکز صرف بر اقلیت های نژادی ، به افراد مسن ، زندانیان و کارگران خط مقدم اولویت دهند و گفتند که این امر به بسیاری از رنگین پوستان خواهد رسید.

در این نامه با استفاده از مخفف اختصاری اشاره به سیاه پوستان ، مردم بومی و افراد رنگین پوست ، “ما نگران نحوه تدوین این واژه و نحوه برخورد این گروه ها با یکدیگر و جوامع BIPOC هستیم.”

دکتر کالانی رافائل ، متخصص نفرولوژی در دانشگاه علوم و بهداشت اورگان و نماینده محلی هاوایی در کمیته مشورتی ، گفت که تجارب بهداشتی در جامعه اقلیت ها اغلب به خصوص با COVID-19 قابل مشاهده نیستند. وی مرگ یکی از دوستانش ، یکی از سازمان دهندگان جامعه یوتا ، را نشان داد که پس از تلاش برای بهبود دسترسی به سایر خدمات بهداشتی درمانی سایر جزایر اقیانوس آرام ، به ویروس مبتلا شد.

“من بهتر بودم. و بعد او در خانه اش مرده بود“رافائل با صدایی پر از احساس گفت:” ، درست در مقابل فرزندانشان. این داستان ها برای من مشکل را به سمت این جوامع نامرئی هدایت می کنند و از آنها پشتیبانی ، توجه و جدیت شایسته آنها را می کنند. “

معلمان

در حالی که مقامات بهداشتی اورگان در تلاشند تا بفهمند نامزدهای بعدی چه کسانی هستند ، واکسیناسیون برای معلمان و مربیان از روز دوشنبه آغاز شد. اوایل کودکی. بیش از 90٪ دانش آموزان در طی کلاسهای مجازی شرکت می کردند تقریبا 11 ماهه

جنیفر دیل ، مادر سه فرزند از حومه پورتلند ، دریاچه اسوگو ، با سازماندهی تجمعات و نوشتن نامه هایی از وی خواستار بازگشت به آموزشهای حضوری شد. اما این واقعیت که معلمین نسبت به بزرگسالان برتری دارند ، باعث شد او دوباره این مشکل را ارزیابی کند.

وی گفت: “اگر این بدان معنی باشد كه والدین من در اولویت واكسن هستند ، می توانم از فرزندان و تحصیلات آنها حمایت كنم ، زیرا احتمال اینكه پیامدهای منفی ناشی از COVID نسبت به یك معلم جوان و سالم داشته باشند ، بسیار زیاد است.”

لزلی بین ، مادر دو فرزند در پورتلند ، نیز مشکلات کودکان خود را در مدرسه مجازی دیده است. وقتی فهمید که معلمان قبل از بزرگان واکسینه می شوند ، احساس نابودی می کند.

بینن گفت: “این بسیار پیچیده است. در ابتدا احساس می کردم خیلی اشتباه است.” “اما اگر فکر می کنید سلامت عمومی کاهش آسیب است ، نمی توانید فقط به یک چیز فکر کنید.”

توسط جیلیان فلاک و سارا کلاین ، آسوشیتدپرس

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *