مشکل یا مزیت؟

[ad_1]

با ورود رئیس جمهوری که قدیمی ترین تاریخ است و سایر رهبران وارد دهه 1980 می شوند ، این کشور مانند “جیرنوکراسی” به نظر می رسد. کارشناسان می گویند.

جو رابینت بایدن جونیور متولد 20 نوامبر 1942 است. 78 سال، بایدن رئیس جمهور است مسن تر که یک بار ایالات متحده داشته است ، پیشی گرفته از رونالد ریگان ، که در 77 سالگی کاخ سفید را ترک کرد و بعداً به بیماری آلزایمر مبتلا شد.

با یک همه گیری چشمگیر ، یک بحران شدید اقتصادی و یک کشور کاملاً منشعب ، بسیاری از خود می پرسند که آیا بایدن برای مقابله با چالش های پیش رو سلامتی پیدا می کند یا خیر ، و جوانترین ترس از این که رئیس جمهور جدید ، متولد جنگ جهانی دوم ، بیش از حد محافظه کار باشد؟ رویکرد به دلیل سن. به ویژه پس از انتخاب دموکرات به لطف قدرت رای دهندگان جوان تر و متنوع تر.

اما فقط بایدن نیست که تحت کنترل است. در واشنگتن شایعه شده است که ایالات متحده امروز به نظر می رسد “جیرنتوکراسی”، دولت بزرگان ، به عنوان رهبر مجلس نمایندگان ، نانسی پلوسی ، 80 ساله و رهبر جمهوری خواه سنا ، میچ مک کانل ، چند روز بعد 79 ساله می شود. یک استثنا کمال هریس معاون رئیس جمهور 56 ساله است.

نانسی پلوسی ، بین روسای جمهور سابق جورج دبلیو بوش و باراک اوباما.  عکس: خبرگزاری فرانسه

نانسی پلوسی ، بین روسای جمهور سابق جورج دبلیو بوش و باراک اوباما. عکس: خبرگزاری فرانسه

در جریان مبارزات انتخاباتی ، بایدن از نظر سن توسط رقیب خود دونالد ترامپ (74) مورد حمله قرار گرفت. او او را “جو خواب آلود” خواند ، کمبود انرژی ادعا شده خود را مورد انتقاد قرار داد و اشاره کرد که به دلیل لکنت زبان دموکرات با کلمات ، نتیجه لکنت ، پیر شده است که نتوانسته است به طور کامل از پس آن برآید.

تعادل رذیلت جوان تر

انتخاب هریس ، تقریباً 20 سال کوچکتر از او ، به عنوان شریک زندگی خود ، به دنبال ایجاد تعادل در مسئله سن است. بایدن خود را چنین توصیف کرد رئیس جمهور انتقالیاما وی نامزد شدن برای دوره دوم را رد نکرد. هریس ممکن است جانشین او باشد.

وی گفت: “من فکر می کنم این عادلانه است که بگوییم ما در یک جبهه سلطنت زندگی می کنیم.” کلاریون جیمز چاپل ، استاد تاریخ دانشگاه دوک. “بدیهی است که این چیز بدی نیست. کسی امیدوار است که یک جیرن سالوسی برای حقوق سالمندان بجنگد ، زیرا Covid-19 نشان داد که وضعیت واقعی سالمندان در این کشور وحشتناک است. “

انتخاب هریس (چپ) ، تقریباً 20 سال جوانتر از بایدن ، به دنبال ایجاد تعادل در مسئله سن است.  عکس: EFE

انتخاب هریس (چپ) ، تقریباً 20 سال جوانتر از بایدن ، به دنبال ایجاد تعادل در مسئله سن است. عکس: EFE

مزایا و معایب

چاپل خاطرنشان می کند که “سن جو بایدن دارای مزایا و معایبی است. از یک طرف ، او مردی است با تجربه عمیق در سیاست. او بیش از عمر بسیاری از رأی دهندگان خود سناتور بوده است. این لزوماً به این معنی نیست که او محافظه کارانه حکومت خواهد کرد. فرانکلین روزولت همچنین تجربه سیاسی داشت. “

از سوی دیگر ، این متخصص ادامه می دهد ، “سن او برای بسیاری از آمریکایی ها مشکل ساز است. ما چهار سال متلاطم را پشت سر گذاشته ایم و احتمال مشکلات بهداشتی در کاخ سفید وحشتناک است. در همان زمان وجود دارد تعصب نسبت به سالخوردگان در این کشور. کمدین ها و دانشمندان در حال شروع تغییر سن بایدن هستند جوک

دکتر بایدن ، دکتر کوین اوکانر ، در یک گزارش پزشکی که در ماه دسامبر گذشته توسط این کمپین منتشر شد ، بایدن را “قوی ، پرانرژی ، قادر به انجام موفقیت آمیز وظایف ریاست جمهوری ، از جمله وظایف مدیر عامل ، رئیس دولت” توصیف کرد. و فرمانده کل قوا. “

داده هایی که باید در ذهن داشته باشید

بایدن 78 ساله است و مسن ترین رئیس جمهور ایالات متحده است عکس: خبرگزاری فرانسه

بایدن 78 ساله است و مسن ترین رئیس جمهور ایالات متحده است عکس: خبرگزاری فرانسه

اما تاریخچه ای دقیق وجود دارد. در سال 1988 ، بایدن رنج برد دو آنوریسم مغزی که زندگی او را به خطر انداخت ، تجربه ای که در خاطراتش نوشت او را “نوعی از شخصی که می خواهم باشم” کرد. طبق گزارش واشنگتن پست ، او رنج برد آمبولی ریوی ی دیورتیکولیت و همچنین از داروهای کلسترول و داروهای رقیق کننده خون استفاده می کند. کیسه صفرا وی برداشته شد و تحت عمل جراحی پروستات قرار گرفت.

بایدن علناً قول داد که در صورت انتخاب در تمام جنبه های سلامتی خود “کاملاً شفاف” باشد ، اما نگفت که چگونه این کار را انجام خواهد داد. برخلاف ترامپ ، در طی همه گیرى ، او بسیار محتاط بود و بیشتر کارزار را در زیرزمین خانه اش گذراند. با این حال ، وقتی محدودیت ها کاهش یافت ، او شروع به فعالیت فعالانه سرگرمی مورد علاقه خود ، دوچرخه سواری کرد.

جی اولشانسکی، یک محقق در دانشگاه شیکاگو در مرکز پیری ، گفت کلاریون که “پدران بنیانگذار ایالات متحده تصمیم گرفتند که به عنوان سمت ، حداقل سن برای رئیس جمهور شدن وجود داشته باشد تجربه مورد نیاز و زمان کافی برای جمع آوری یک رکورد عمومی است که می تواند توسط رای دهندگان قدردانی شود. هیچ حد بالایی اعمال نمی شود قدیمی زیرا آنها خردی را که به مرور زمان به دست می آورد ارزش قائل بودند. نمیبینم هیچ چیز بد این ممکن است از حضور رئیس جمهوری ناشی شود خرد زمان اضافی “.

میچ مک کانل ، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا ، یکی دیگر از ارشدان قدرت در واشنگتن.  عکس: DPA

میچ مک کانل ، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا ، یکی دیگر از ارشدان قدرت در واشنگتن. عکس: DPA

این کارشناس که حدود طول عمر انسان را مطالعه کرد ، تأکید کرد که “رئیس جمهور بایدن از تجربیات خود در مجلس سنا برای ایجاد اتحاد کشور با ایجاد ارتباط با سیاستمداران دو طرف استفاده خواهد کرد. او به تقسیم بین نسل ها از جمله افراد جوانتر در کابینه خود می پردازد و قبلاً معاون رئیس جمهور را که دهه ها جوان تر است انتخاب کرده است. من هیچ مشکلی نمی بینم که این سن بر چهره وی به عنوان رئیس جمهور تأثیر بگذارد. “

و او یک پیام خوش بینانه می فرستد: “کشور توسط رهبری جدید هدایت می شود باتجربه و متفکر که به ما کمک می کند تا از شرایط دشواری که در آن زندگی می کنیم عبور کنیم. سن روسای جمهور و نامزدهای ریاست جمهوری باید کامل باشد نامناسب، ایده هایی که آنها در جدول ارائه می دهند مهم هستند. من تصور می کنم که این کشور چیزی مانند رنسانس را در سالهای آینده تجربه خواهد کرد که با تجربه رئیس جمهور بایدن هدایت می شود. “

واشنگتن ، خبرنگار

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *