مسابقه واکسن ویروس کرونا در برزیل مقدمه ای برای مسابقه ریاست جمهوری است

[ad_1]

غرق در موج دوم همه گیری و با بیش از 202000 مرگ و 8 میلیون مورد ویروس کرونا ، برزیل در حال مسابقه با زمان است تا واکسیناسیون را در این ماه آغاز کند ، کمپینی که به تأخیر افتاده است و مقدمه اختلافات ریاست جمهوری از آن زمان است. 2022

شروع آتی واکسیناسیون این هفته از سر گرفته شد رقابت سیاسی بین رئیس جمهور برزیل ، جائر بولسونارو و فرماندار سائوپائولو ، ژوائو دوریا ، از جناح راست ، كه با آشكار كردن آرزوهای خود برای ریاست جمهوری ، از یك متحد سابق حاكم به یك حریف تلخ تبدیل شده است.

سائو پائولو این هفته اعلام کرد که واکسن تولید شده توسط آزمایشگاه Sinovac چین و Instituto Butantan برزیل و متصل به دولت سائوپائولو 78٪ در موارد خفیف و 100٪ در موارد متوسط ​​تا شدید در برابر ویروس کرونا موثر بوده است. برخی از تحلیلگران آن را به عنوان پیروزی سیاسی دوریا تفسیر کردند، مروج اصلی این پادزهر.

این اعلامیه که توسط خود دوریا در یک کنفرانس مطبوعاتی انجام شد ، اولین گام در راه اندازی روند ایمن سازی و افزایش فشار بر دولت بولسونارو ، یکی از منفی ترین رهبران در مورد شدت ویروس و بارها اطمینان از اطمینان از واکسن ها بود.

ساعاتی پس از اعلام اثربخشی کروناواک ، وزیر بهداشت ژنرال ادواردو پاسوئلو اعلام کرد خرید 100 میلیون دوز واکسن چینی توسط دولت فدرال و پیشنهاد واکسیناسیون را در 20 ژانویه ، پنج روز قبل از تاریخ تعیین شده در سن پابلو پیشنهاد کرد.

آغاز واکسیناسیون اما بستگی به اجازه دارد از آژانس ملی نظارت بر بهداشت (Anvisa). سازمان تنظیم مقررات باید به درخواست استفاده اضطراری از Coronavac و پادزهر تولید شده توسط شرکت دارویی AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد چراغ سبز نشان دهد.

مرگ ویروس کرونا در برزیل بار دیگر در حال افزایش است و مانائوس ، یکی از آسیب دیده ترین شهرها ، در حال حاضر در حال ساختن گورهای بیشتری در گورستان ها است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

مرگ بر اثر ویروس کرونا در برزیل در حال افزایش است و در مانائوس ، یکی از آسیب دیده ترین شهرها ، قبرهای بیشتری در گورستان ها ساخته می شود. عکس: خبرگزاری فرانسه

Anvisa آخر هفته این اسناد را از م Instituteسسه Butantan برای ادامه تجزیه و تحلیل برنامه درخواست می کند ، که ممکن است تأیید استفاده از Coronavac را به تأخیر بیندازد ، اما گفت که اسناد واکسن آکسفورد پذیرفته شده است.

سرم آکسفورد دقیقاً شرط بزرگ دولت بولسونارو است ، اما برزیل هنوز هیچ یک از دوزهای درخواستی را دریافت نکرده است ، در حالی که موسسه بوتان در حال حاضر 10.7 میلیون دوز Coronavac و مواد اولیه لازم برای تولید آن در کشور.

رئیس جمهور راست گرای افراطی این هفته هجوم ناگهانی برای به دست آوردن واکسن را نشان داد ، نگرشی که مغایر با تحقیر نشان داده شده در ماه های اخیر است ، در آن وی اعلام کرد که واکسینه نمی شود و اشاره کرد که این پادزهر عوارض جانبی دارد.

ژائو دوریا ، فرماندار سائو پائولو (در مرکز) و ژان گورینشتاین ، وزیر بهداشت او ، با اولین دوزهای واکسن چینی ، در ماه دسامبر وارد شدند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

فرماندار سائو پائولو ، ژوائو دوریا (در مرکز) و وزیر بهداشت او ژان گورینشتاین با اولین دوزهای واکسن چینی در ماه دسامبر وارد شدند. عکس: خبرگزاری فرانسه

به همین منظور وی نامه ای به نارندرا مودی نخست وزیر هند فرستاد و از وی درخواست كمك كرد تا این كشور آسیایی بتواند در عرضه 2 میلیون دوز واكسن آكسفورد كه انستیتوی سرم هند نیز تولید می كند پیش برود و توسط برزیل درخواست شد.

ثبت عفونت ها

اما نبرد بین دو چهره برجسته اردوگاه محافظه کاران در برزیل در جریان است ارتفاع کامل بیماری همه گیر و پس از چند ضبط روزانه در عرض یک هفته.

بر اساس اطلاعات رسمی وزارت بهداشت ، این کشور امروز شنبه ، پس از ثبت 962 مورد مرگ در روز جمعه ، هنگامی كه توالی سه روز متوالی را با بیش از 1000 مرگ در روز.

علیرغم این واقعیت که در آخر هفته ها به دلیل کاهش کارکنانی که داده ها را ثبت می کنند ، معمولاً این ارقام کمتر است ، عفونت های ثبت شده در 24 ساعت گذشته (62 290) نیز از روز جمعه (52 035) بیشتر است ، اما کمتر از پنجشنبه ، زمانی که رکورد 87843 ثبت شد.

یک متخصص بهداشت در ورودی بیمارستانی که در آنجا آزمایش ویروس کرونا در برزیل را انجام می دهند.  عکس: AP

یک متخصص بهداشت در ورودی بیمارستانی که در آنجا آزمایش ویروس کرونا در برزیل را انجام می دهند. عکس: AP

این آمار برزیل را با 210 میلیون نفر ساکن ، بعنوان دومین کشور با بیشترین مرگ و میر در جهان پس از ایالات متحده و سومین کشور با بیشترین موارد پس از ملت آمریکای شمالی و هند تایید می کند.

علی رغم این واقعیت که این ارقام موج دوم ویروس را در معرض آزمایش غول آمریکای جنوبی قرار می دهد ، میلیون ها برزیلی در مناطق مختلف این کشور همچنان به استراحت در تابستان متعهد می شوند و اقدامات فاصله اجتماعی را برای جلوگیری از همه گیری نقض می کنند ، که باعث هشدار مقامات بهداشتی .

با افزایش نگران کننده موارد در مناطق مختلف کشور ، برخی از شهرهای کشور مانند مانائوس قرنطینه های سختی را اتخاذ کرده اند ، در حالی که بلو هوریزونته دستور تعطیلی بارها و مغازه ها را در روز دوشنبه صادر کرده است.

از Alba Santandreu ، آژانس EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *