مراکش مرزهای خود را می بندد تا روند مهاجران را متوقف کند ، اما در اسپانیا درام را باز می کند

[ad_1]

رئیس جمهور پدرو سانچز در حالی که در مادرید بود ، چهارشنبه معترضین مخالف را در کنگره متهم کرد که وی را به مهاجرت به شهر خودمختار اسپانیا متهم کرد. سوتا، مراکش بستن گذرگاه های مرزی با اسپانیا برای جلوگیری از هجوم گسترده مهاجران ، که فقط در روز سه شنبه 8000 نفر بود.

در 72 ساعت گذشته ، دولت رباط پاسگاه های پلیس خود را ایجاد کرده و خود را دیوانه جلوه داده است. جوانان ، خانواده ها و افراد خردسال از صدها موج شکن عبور می کنند که مراکش را از سوتا جدا می کنند، این 18.5 کیلومتر مربع اسپانیا در انتهای شمال قاره آفریقا است.

حرکت مراکشی در برابر هجوم گسترده مهاجران ، حرکتی بود که رباط اظهار داشت که اسپانیا از امتناع اسپانیا از گشودن درهای براهیم گالی ، رهبر جبهه پولیساریو و رئیس جمهوری دموکراتیک عرب صحرا ، جسمی که مراکش تصدیق نمی کند ، بود.

یک ماه پیش ، اسپانیا موافقت کرد که گالی را با یک هویت جعلی “به دلایل دقیق بشردوستانه” در بیمارستانی در لوگروشنو ، لاریوخا بستری کند. وی آزمایش Covid را مثبت اعلام کرد و سالها از سرطان گوارشی رنج می برد.

مهاجرت مهاجران سوتا مراکش

مراکش نه تنها میزبانی اسپانیا از گالی را انکار می کند ، بلکه از او خواهش می کند که از او شکایت کند: رهبر جبهه پولیساریو دو نفر دارد گشودن پرونده های نسل کشی و بازداشت و شکنجه غیرقانونی در اردوگاه های پناهندگان و یک دادستان اسپانیا او را برای شهادت در اول ژوئن فراخواند.

مصطفی رامید ، وزیر امور خارجه حقوق بشر و روابط با پارلمان مراکش گفت: “اسپانیا می دانست که قیمت دست کم گرفتن مراکش بسیار بالا است.”

بدون اعلامیه های نهادی ، مراکش فقط از سفیر خود در مادرید ، کریما بنجایک خواست تا با او مشورت کند.

درام خردسالان

بین اروپا و آفریقا ، بین اقیانوس اطلس و مدیترانه ، نزدیک به 85000 نفر از ساکنان سئوتا روز سه شنبه از حضور در مهاجران جوانی که شهر را گشتند ، بعضی حتی بدون بند

از آن 8000 نفری که به طور غیرقانونی وارد اسپانیا شده اند ، دولت پدرو سانچز در حال حاضر 4800 بازپرداخت کرده است.

ده ها خردسال بی همراه که از مراکش وارد سئوتا شدند ، در انبار بزرگی که به پناهگاهی تبدیل شده بود ، اسکان داده شدند.  عکس: AP

ده ها خردسال بی همراه که از مراکش وارد سئوتا شدند ، در انبار بزرگی که به پناهگاهی تبدیل شده بود ، اسکان داده شدند. عکس: AP

درام کنونی تصمیم گیری در مورد اینکه چه کاری با افراد زیر سن قانونی انجام می شود ، است ، زیرا به دلیل توافق نامه های امضا شده در سیاست های مهاجرت ، افراد زیر 18 سال نمی توانند به کشور مبدا خود برگردانده شوند.

مقامات در این شهر خودمختار در تلاشند تا حدود 2000 مهاجر زیر سن قانونی را پیدا کنند ، اما از آنجا که امکانات موجود در سوتا کافی نیست ، آنها در حال بررسی هستندامکان انتقال آنها به شبه جزیره ایبری برای توزیع مجدد.

رفتار با خردسالان نیز یک نوع درمان خاردار است: بیشتر آنها بدون مدارک وارد شده اند و تشخیص سن آنها آسان نیست. برای فهمیدن ، آنها باید آزمایشات پزشکی را انجام دهند تا سن یا 18 سال سن بالاتر را تشخیص دهند.

پریشانی در شهری پر از آب

این شهر که به همراه ملیلا پس از تسخیر سلطنت های کاتولیک در قرن پانزدهم ، اسپانیایی بود ، ساعت ها تغییر را تجربه می کند. بسیاری از شرکت ها تصمیم گرفتند روز چهارشنبه پرده های خود را بالا نکشند و روز سه شنبه 60 درصد کودکان به کلاس نمی روند.

ساکنان سوتا ترجیح می دهند تا پایان بحران مهاجرت که شهر را درگیر خود کرده است ، در خانه بمانند.

“این یک تهاجم است.”، خوان عیسی ویواس ، رئیس جمهور سوتا ، ورود غیرقانونی گسترده مردم به شهر خود را توصیف کرد.

“این در مورد مهاجرت نیست. این بسیار مهمتر است – Vivas اضافه شده است. ما حتی قادر به محاسبه تعداد افراد در سوتا نیستیم. “

مهاجرت مهاجران سوتا مراکش

وزیر خارجه اسپانیا ، آرانکا گونزالس لایا روز چهارشنبه گفت: “ما در دفاع از تمامیت ارضی ، مرزهای کشورمان ، امنیت و نظم قاطع خواهیم بود.”

اسپانیا اصرار دارد که این فقط در مورد مرزهای خود نیست ، بلکه همچنین در مورد مرزهای اتحادیه اروپا است که گرفتن دستکش مدت زیادی طول نکشید.

“هیچ کس نمی تواند اتحادیه اروپا را مرعوب یا باج گیری کند. ما خیلی قوی هستیم که نمی توانیم قربانی این تاکتیک بشویم “، گفت مارگاریتس شیناس ، نایب رئیس کمیسیون اروپا در بروکسل.

برای اولین بار در تاریخ دموکراتیک اسپانیا ، این کشور در حال تبدیل شدن به یک نقطه ورود است تعداد مشابهی از مهاجران غیرقانونی در یک روز.

مهاجران مراکشی از دیگر کشورهای آفریقایی در تلاشند از حصاری عبور کنند که به چهارشنبه سوریا به شهر اسپانیا منتهی می شود.  عکس: EFE

مهاجران مراکشی و سایر کشورهای آفریقایی در تلاشند از حصاری که به چهارشنبه سوریای اسپانیا منتهی می شود عبور کنند. عکس: EFE

معضلی برای پدرو سانچز

رئیس جمهور اسپانیا پدرو سانچز روز سه شنبه به آنجا سفر کرد. او روی هلی کوپتر نشست و مورد استقبال قرار گرفت توهین و سوت زدن به گروهی از همسایگان که او را بخاطر کابوسی که در آن زندگی می کنند سرزنش می کنند.

سانچز نیز این چهارشنبه در پارلمان مورد استقبال خوبی قرار نگرفت. در یک جلسه کنترل دولت ، رهبر مخالف و رئیس حزب خلق پابلو کاسادو او را هدف گلوله قرار داد: “بهترین سیاست خارجی سیاست داخلی خوب است. هرج و مرج دولت او بزرگترین نقطه ضعف ما در خارج از کشور است. “

پس از پیروزی انتخابات در انتخابات منطقه ای مادرید در 4 مه ، کاسادو پایان دولت ائتلاف PSOE-Podemos و آرزوی پیشرفت انتخاباتی خود را اعلام کرد.

وی همچنین فرصتی را برای تأکید بر خسته شدن رهبری پدرو سانچز از دست نمی دهد: “وقتی کشتی در حال کار است ، کاپیتان نمی تواند به خدمه و مسافران قول دهد که به دنیا سفر کنند. او نشان داده است که دولت برای او خیلی بزرگ است. “او روز چهارشنبه در مجلس به رئیس جمهور گفت.

“شما از انواع بلایا برای سرنگونی دولت اسپانیا استفاده می کنید. و آنها به آن دست نخواهند یافت – گفت سانچز.

“این زمانی است که اسپانیا با چالش کشوری سوم ، مراکش روبرو است ، و ما می خواهیم بدانیم کدام حزب حزب اصلی مخالف است ، که نه تنها نسبت به دولت اسپانیا ناعادلانه است ، بلکه منافع مشترک شهروندان اسپانیایی ، “رئیس جمهور اینجا در مادرید اضافه کرد.

دور از پایتخت ، سوتا ، هیچ کس از دیوارهای سلطنتی ، نمادین ترین بنای یادبود و جواهر دفاعی آن که برای جدا کردن شهر از بقیه قاره است بازدید نمی کند.

این چهارشنبه در ساحل تاراجل گارد مدنی را منفجر کرد بمب های دودی برای جلوگیری از سرسخت ترین افرادی که هنوز امیدوار بودند به طور غیرقانونی وارد سوتا شوند.

در همین حال ، عکسی از خوان فرانسیسکو ، غواص گارد مدنی که نوزادی دو ماهه را از دریا نجات داد ، ویروسی شد.

مادرید خبرنگار

CB

گریه و هیاهوی بدون مانع در آغوش کشیدن: هزاران مهاجر ، بسیاری از افراد زیر سن قانونی ، شنا می کنند تا سوتو ، و اسپانیا ارتش دارد

همچنین ببینید

هزاران مراکشی برای رسیدن به اسپانیا آماده هر چیزی هستند: آیا این سئوتا است یا

سئوتا و ملیلا ، دو محاصره اسپانیا در آفریقا که در درگیری مداوم با مراکش است

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *