محکومیت شدید باشگاه سیاسی آرژانتین در مورد نقض حقوق بشر در کوبا

[ad_1]

باشگاه سیاسی آرژانتین “محکومیت شدید خود را در مورد نقض حقوق بشر” در جمهوری کوبا ابراز داشت و خواستار آن شد آلبرتو فرناندز از سازمانهای بین المللی بخواهیم تا برای پایان دادن به “سرکوب” علیه مردم جزیره اقدام کنند.

در بیانیه این سازمان آمده است: “كشور ما ، كه ارزش همبستگی جهانی را از تجربه خود در سالهای غم انگیز دیكتاتوری می داند ، نمی تواند نسبت به محكومیت های جدی كه امروز بر دولت هاوانا سنگینی می كند ، بی تفاوت بماند.”

باشگاه سیاسی آرژانتین افزود: “فوری است که جلوی سوusesاستفاده ها گرفته شود و گفتگوها برای یافتن راه حلی برای وضعیت دراماتیک این خواهر دشوار است.”

به دنبال یک حرکت اعتراضی بی سابقه علیه دولت که آخر هفته گذشته در سراسر جزیره گسترش یافت ، دادخواست این سازمان به صدای تعدادی از دولت ها و سازمان هایی پیوست که خواستار پایان دادن به سرکوب علیه مخالفان در کوبا شده اند.

این دوشنبه مردی در جریان اعتراضات ضد دولتی در آرویو نارنجیو ، کوبا دستگیر شد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

این دوشنبه مردی در جریان اعتراضات ضد دولتی در آرویو نارنجیو ، کوبا دستگیر شد. عکس: خبرگزاری فرانسه

از 40 سازمان و رسانه تماس بگیرید

بیش از 40 سازمان و رسانه روز سه شنبه “سرکوب” اعتراضات اخیر دولت کوبا را محکوم کرده و خواستار احترام به حق تظاهرات و آزادی بیان و همچنین خشونت و نقض حقوق بشر “فوری” شدند.

آنها در بیانیه ای که مجموعاً 44 سازمان و رسانه به امضا رسانده بودند ، آنها را محكوم كردند كه در پاسخ به تظاهرات ، “عناصر پلیس ملی انقلاب ، تیپ های ضد شورش و وزارت امنیت دولتی دستگیری های خودسرانه و حملات فیزیكی به افرادی كه تظاهرات مسالمت آمیز داشتند انجام دادند. ” “

آنها گفتند كه كوبا دچار بحران عميق بهداشتي ، اقتصادي و سياسي شده است و باعث شد شهروندان در خيابانها از دولت ميگوئل دياز- كانل در مورد “فقدان آزادي هاي فردي ، خدمات پزشكي ناكافي براي مقابله با بيماري همه گيري و آسيب به اقتصاد خانواده ، شكايت كنند. “سیستم پولی ، کمبود غذا ، قطع منابع برق و خشونت مکرر نیروهای امنیتی علیه اعتراضات عمومی.”

دولت دیاز کانل نیروهای امنیتی را برای سرکوب اعتراضات در کوبا مستقر کرده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

دولت دیاز کانل نیروهای امنیتی را برای سرکوب اعتراضات در کوبا مستقر کرده است. عکس: خبرگزاری فرانسه

در این زمینه ، آنها همچنین تجهیزات امنیتی نصب شده در خانه های روزنامه نگاران و فعالان مختلف را محکوم کردند ، “روشی که مقامات کوبا قبلاً به عنوان تاکتیک های ارعاب اتخاذ کرده بودند”.

وی همچنین از دعوت رئیس جمهور دیاز كانل برای “طرفداران حزب حاكم برای بیرون آمدن به خیابان ها برای ایستادن در برابر کسانی كه اعتراض كردند” در آنچه آنها می دانند انتقاد كرد. “تحریک شدید به خشونت”.

در این نامه ، سازمان ها توضیح دادند که “ناآرامی های اجتماعی رو به رشد ، عدم گشودگی گفتگو ، روح جنایتکارانه مقامات کوبا در تعامل با شهروندان و آزار و اذیت مداوم جامعه مدنی و رسانه های مستقل” را به ثبت رسانده اند.

برای همه اینها ، آنها از دولت جزیره خواستند “از ادامه نقض حقوق منتقدین ، ​​تحریک درگیری و خشونت بین افرادی که دارای موقعیت دیگری غیر از موقعیت رسمی هستند” و “اطمینان از” یکپارچگی افرادی که قانوناً از حق خود استفاده می کنند برای نشان دادن “.

منبع: DPA و Clarín

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *