“محدودیت های بیش از حد همیشه یک شکست است”

[ad_1]

“تعطیلی بیش از حد و گسترده ، همانطور که اکنون در آرژانتین اتفاق می افتد ، آخرین چاره است و همیشه یک شکست است.” او آن را به کلاریون، ایزابل دیاز آیوسو ، رئیس جامعه مادرید را متقاعد کرد ، که در آخرین انتخابات منطقه ای در 4 مه نظرسنجی ها را پر کرد.

آیوسو با پیامی که می دانست پیروز شد تنظیم کردن با نیاز شهروندان برای عدم بازگشت به انزوا و فلج اقتصادی که همه گیر ویروس کرونا در سال گذشته اعمال کرده است.

چندی پیش ، مردم مادرید سبک آن را می دانستند جملات کوتاه توسط دیاز آیوسو: در سال 2019 ، رهبر حزب مردمی (PP) پابلو کاسادو او را برای انتخابات در جامعه مادرید کاندید کرد ، که با رای نیاورد – این یک پیروزی برای PSOE بود – اگرچه او به این موفقیت دست یافت اجماع جمع کنید و با سیودادانوس ، حزب لیبرال مرکزی که امروز در آستانه نابودی است ، دولتی تشکیل داد.

ایزابل دیاز آیوسو ، رئیس جامعه مادرید ، هنگام مصاحبه با کلارین.  عکس: چزاره لوکا

ایزابل دیاز آیوسو ، رئیس جامعه مادرید ، هنگام مصاحبه با کلارین. عکس: چزاره لوکا

در ماه مارس ، روزنامه نگار 42 ساله سابق ، که از سال 2005 عضو PP بود ، با کارهای خفیف مانند مدیریت حساب توییتر طلسم Esperanza Aguirre در حالی که رئیس منطقه ای در مادرید بود ، بازتاب خوبی داشت و منحل شد ممکن یک حرکت انتقاد علیه او ، که شایعه شده بود Ciudadanos و PSOE را سازمان می دهد ، و خواستار انتخابات زودهنگام شد.

نتیجه برای دیاز آیوسو یک جام بهترین بود: وی از مجموع 136 نماینده مجلس مادرید ، پارلمان منطقه ، 65 نماینده به دست آورد.

پدیده Ayuso

از آن زمان ، کل اسپانیا در مورد “پدیده آیوسو” صحبت می کند. در یک مصاحبه اختصاصی با کلاریون، او خودش آن را تجزیه و تحلیل می کند.

“من فکر می کنم این پدیده ای است که به دور من نمی چرخد ​​، بلکه به دور من می چرخد جامعه مادرید، به آنچه ما در طول این دو سال تجربه کرده ایم (توسط دولت او) از بسیاری از مشکلات و که در آن ما نیز جامعه ای به شدت مورد انتقاد و حمله دولت اسپانیا بوده ایم ، “او درباره تقابل جبهه ای و همیشگی با رئیس جمهور پدرو سانچز گفت. و شرکای Podemos او در ائتلاف حاکم.

ایزابل دیاز آیوسو ، در اتاق کاخ سلطنتی میل در پورتا دل سول.  عکس: چزاره لوکا

ایزابل دیاز آیوسو ، در اتاق کاخ سلطنتی میل در پورتا دل سول. عکس: چزاره لوکا

این جلسه در اتاق کاخ سلطنتی پست در پورتا دل سل است – این ساختمان با برج و ساعتی که گردشگران روزانه از آن عکس می گیرند – جایی که بازدید کنندگان معروف آنها صفحات کتاب عظیمی را که با چرم تیره پوشیده شده است امضا می کنند.

رئیس جمهور مادرید ، که پیروزی انتخاباتی وی است ، صحبت می کند جرعه جرعه برای PP بیش از حد تحت فشار است و تحت کنترل علل اخیر و تحقیقات در مورد بودجه مشکوک و فساد است.

صحبت کنید ، قبل از آن سگ او بولبو برای استقبال از او وارد اتاق شوید و تاج اسپانیا او را تماشا کند: روی میز شیشه ای ، پادشاه فیلیپه ششم و ملکه لتیزیا ، به طور رسمی ، از یک عکس خندان لبخند می زنند.

در گوشه اتاق مجسمه ای از چهره پادشاه برجسته خوان کارلوس ، ساکن سابق مادرید برای تقریباً 10 ماه ، قرار دارد اسپانیا را برای امارات متحده عربی تغییر می دهد برای از بین بردن فشار تحقیقات مالیاتی که در حال پایان است.

رئیس جمهور درباره “پدیده آیوسو” ادامه داد: “آنچه در اینجا اتفاق افتاده مجموعه ای از احساسات است.” بعد از دو سال که در آن ما کار ، زندگی و زندگی زیادی را نیز از دست دادیم ، یک بحث پرشور پیرامون وجود داشت به آزادی و در جایی که ثابت شده است با کار جمعی ، هم برای همه گیری و هم در انتخابات ، می توان از دموکراسی های لیبرال محافظت کرد. “

ایزابل دیاز آیوسو با خبرنگار کلارین در مادرید.  عکس: عکس: سزارو

ایزابل دیاز آیوزو با خبرنگار کلارین در مادرید. عکس: عکس: سزارو

وی افزود: “و سپس من رهبر ارکستر بودم که می تواند یادداشت بخواند از آنچه جامعه مادرید با یک تیم بسیار خوب می خواهد ، نوازندگان من هستند.

-چسبندگی که دریافت کردید لیاقت یا امتناع خود شما از دولت پدرو سانچز است؟

-مردم از دولتی که در مادرید دارند افتخار و خوشحال هستند. با مبارزه ای که برای زندگی ، آزادی و اقتصاد ، اشتغال ، پیشرفت انجام داده ایم. نشان دهید که کلاس ها ، مغازه ها ، فروشگاه ها ، بارها ، موزه ها مکان های مطمئنی هستند ، به جای اینکه همه کارها را در بقیه دنیا ببندید. همچنین این درست است که مدل سانچز رد می شود زیرا شهروندان آزاد آنچه را که اتفاق می افتد دوست ندارند.

-آیا کلید موفقیت سیاسی شما این بود که قاطعانه بگویید “ما همه چیز را نمی بندیم” در برابر همه گیری؟

-تخریب آن بسیار آسان و ساخت آن بسیار دشوار است. وقتی تجارت یک پیرمرد 60 ساله را از بین می برید ، او دیگر هرگز نگاه نمی کند. وقتی شما با نمایش های جمعی با نمایش های فرهنگی ، با سنت ها به پایان می رسید ، آنها را برای همیشه به پایان می برید. سرانجام ، حمایتی که ما برای آزادی انجام داده ایم باعث می شود بسیاری از کارآفرینان تعطیل نشوند ، زیرا با بسته نشدن صنعت هتلداری ، تمام زنجیره های اطراف آن آسیب نمی بینند.

“تخریب آن بسیار آسان و ساخت آن بسیار دشوار است. وقتی مشاغل یک پیرمرد 60 ساله را از بین می برید ، او دیگر هرگز نگاه نمی کند. “

ایزابل دیاز آیوسو

رئیس جامعه مادرید

-جامعه مادرید برای بدست آوردن واکسن اسپوتنیک تماس داشت. آیا خودتان قصد خرید واکسن دارید؟

-به عنوان یک جامعه ما شرکت های زیادی را در هیئت مدیره های مختلف داریم. بهداشت همیشه از همه شرکتهای بخش که می خواهند با رهبران خود ملاقات کنند استقبال کرده است. در این مورد ، اسپوتنیک با وزارت بهداشت ملاقات کرد تا واکسن را به وی پیشنهاد دهد ، آنها صحبت کردند ، ارتباط برقرار شد ، اما او درست ادامه داد.

-چرا؟

از آنجا که ما بخشی از استراتژی ملی واکسیناسیون هستیم و نمی توانیم به تنهایی ادامه دهیم. در لحظه ای که اروپا یا هر دولت عالی دیگر تصمیم می گیرد که انجمن های خودمختار بتوانند خرید کنند ، ما از قبل ارتباط برقرار کرده ایم. تکالیف خود را انجام دادیم ، در صورت مجبور شدن.

– شما آزادی را به عنوان شعار مبارزات انتخاباتی مطرح کردید ، اما پیش از انتخابات بر مادرید حاکم بودید. منظور او از چه آزادی است؟

-آزادی از آنچه می توان از شما گرفت که دقیقاً همین آزادی است. آزادی روشی است که ما در بزرگسالی با شهروندان در طی یک بیماری همه گیر ، بدون توسل به تعطیلی های زیاد و گسترده ، رفتار می کنیم. یک مدل در جلو وجود دارد که پابلو ایگلسیاس و پودموس می خواستند ، آنها خودشان گفتند که از بدترین دیکتاتوری های جهان نوشیدند و از بسیاری از آنها بهره مند شدند ، از ونزوئلا یا بولیوی مورد حمایت دولت ، از سانچز ، که از حمله به عدالت ، تفکیک قوا ، نهادها ، مطبوعات دریغ نمی کند و از تغذیه ملی گرایان ، طرفداران استقلال ، کودتاچیان دریغ نمی کند.

“آزادی روشی است که ما در بزرگسالی با شهروندان در طی یک بیماری همه گیر و بدون توسل به محدودیت های زیاد و گسترده برخورد می کنیم.”

– آیا آمریکای لاتین را می بینید که برخلاف ایدئولوژی شما پذیرفته شده باشد؟

-سوسیالیسم و ​​کمونیسم به ناچار منجر به از دست دادن شغل می شود. سوسیالیسم سعی می کند خودش را تراز کند و تصمیمات هر شهروند را به شیوه ای پدرانه اتخاذ کند و آن را به موجودی وابسته تبدیل کند و این منجر به فقر می شود. کمونیسم به نوبه خود می خواهد به دشمن سیاسی پایان دهد و بخش خصوصی را نابود کند. در حال حاضر در منطقه نور وجود دارد ، در برخی کشورها امید وجود دارد ، مانند پیروزی اخیر رئیس جمهور اکوادور یا تغییر سیاسی که در کلمبیا رخ داده است. اما تا زمانی که منطقه به سیاست های لیبرال ، رعایت احترام به فرد ، مالکیت خصوصی ، فرهنگ تلاش ، فرد و آزادی متعهد نباشد ، این کشورها پیشرفت نمی کنند.

“تا زمانی که منطقه (آمریکای لاتین) به سیاست های لیبرال ، احترام به فرد ، مالکیت خصوصی ، فرهنگ تلاش ، شخصیت و آزادی متعهد نباشد ، این کشورها پیشرفت نمی کنند.”

حرکت شما برای پیش بینی انتخابات جدایی از سیودادانوس ، یک قدرت مرکزی بود. راست افراطی Vox ، کشوری که به آن نیاز خواهید داشت ، یک متحد است یا یک متغیر تنظیم کننده؟

-برای من ، Ciudadanos و Vox یکی هستند. آنها احزابى هستند كه در اثر انشعاب در حزب مردم به وجود آمده اند و امیدواریم كه در آینده آنها را دوباره وارد كنیم. رابطه با این دو یکسان است.

-از لحاظ هزینه های سیاسی ، آیا اتحاد با Ciudadanos بی ضررتر از Vox نیست؟

-لازم نیست در مورد یکی یا دیگری صحبت کنم. من 65 کرسی دارم ، من چهار اکثریت مطلق هستم و آنها باید تصمیم بگیرند که چه زمانی از من حمایت می کنند ، چرا یا چرا که نه. من عمل مقدماتی هیچ کشوری نیستم.

ایزابل دیاز آیوسو می گوید ، من اقدام مقدماتی برای هیچ حزبی نیستم.  عکس: چزاره لوکا

ایزابل دیاز آیوسو می گوید ، من اقدام مقدماتی برای هیچ حزبی نیستم. عکس: چزاره لوکا

– شما می گویید که مادرید جهانی است و در طول مبارزات انتخاباتی به یک هویت مادریدی متوسل شد که بسیاری از مادریدی ها از این طریق آن را نمی بینند.

-مادرید بودن راهی برای زندگی است. این نگرشی است به زندگی ، که نه خانواده و نه خاستگاه آن ، بلکه پروژه مشترکی را نشان می دهد که همه ما در اینجا در حال توسعه آن هستیم. هیچ هویتی برای اختراع وجود ندارد. این پنج قرن است که ادامه دارد ، من آن را اختراع نکردم. مادرید از زمان فیلیپه دوم پایتخت اسپانیا بوده است زیرا آنها به دنبال زمینی از سراسر جهان هستند. اکنون همانطور که ملی گرایان در کاتالونیا این کار را می کنند ، تولید کنند و هویت جدیدی از اسپانیا را از هم پاشند ، که واقعاً مصنوعی است. موضوع من این است که بدانم چگونه مادرید در حال حاضر تفسیر می شود. و از این پتانسیل استفاده کنید.

– آیا شما کاندیدای انتخابات ملی خواهید بود؟

-همین امر همیشه در مورد روسای جمهور جامعه مادرید اتفاق می افتد. ما نمایندگان دولت در جامعه ای هستیم که موتور اقتصادی اسپانیا است ، دید بسیار خوبی دارد و سیاست های زیادی را برای دیگران تعیین می کند. اما در حقیقت ما برنامه ریزی شده ایم تا در بهترین مکان جهان ، مادرید ، زندگی و کار کنیم. در رأس حزب PP ، رهبری مخالفت امروز توسط پابلو کاسادو هدایت می شود ، و من متقاعد شده ام که ، به دلیل لیاقت خودم و کاستی های دولت اسپانیا ، تغییرات پایدار نیست. این زودتر از دیرتر خواهد آمد.

مادرید خبرنگار

ap

همچنین ببینید

اسپانیا و آرژانتین: دولت پدرو سانچز 4500 میلیون یورو به آمریکای لاتین اختصاص می دهد

تابستان در اسپانیا: آرژانتینی ها با Sinopharm واکسینه شدند

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *