متخصصان WHO به دنبال منشا ویروس کرونا در ووهان هستند

[ad_1]

یک تیم بین المللی متشکل از 13 متخصص از سازمان بهداشت جهانی (WHO) این پنجشنبه ، در ووهان ماموریت آنها در محل برای بررسی منشا ویروس کرونا در پایان قرنطینه اجباری 14 روزه ای که در هتلی در شهر می گذرانند.

آ ماموریت پیچیده – با تاخیر و درگیری بین چین و ایالات متحده قطع شده است ، اما ممکن است برای تحقیقات مستقل در مورد چگونگی ظهور اولین موارد شناخته شده ویروس که همچنان بشر را آزار می دهد ، حیاتی باشد.

ووهان اولین مکان در جهان بود که در پایان سال 2019 عامل بیماری زا شناسایی شد و در اینجا دانشمندان بین المللی اولین عفونت هایی را که به بازار ماهی و غذاهای دریایی در هوانان مرتبط است ردیابی می کنند ، جایی که آنها نیز فروخته شدند. حیوانات وحشی

همه فرضیه ها

مایک ریان ، مدیر اورژانس WHO جمعه گذشته گفت: “همه فرضیه ها روی میز است و خیلی زود است که نتیجه بگیریم ویروس دقیقاً از کجا آغاز شده است ، چه در داخل چین باشد یا خارج از آن.

تیم تحقیقاتی بین المللی اعزامی به ووهان ، متشکل از اعضای WHO و سایر دانشمندان بین المللی ، شامل کارشناسانی از ایالات متحده ، ژاپن ، روسیه ، انگلیس ، هلند ، دانمارک ، آلمان ، استرالیا ، ویتنام و قطر است.

ریاست آن را دانمارک پیتر بن امبارک ، کارشناس برجسته سازمان ژنو در زمینه بیماریهای حیوانات بر عهده دارد.

شامل سایر متخصصان مشهور ، مانند ویروس شناس هلندی Mariom Koopmans ، میکروب شناس و دامپزشک Fabian Lienderz آلمانی یا جانورشناس پیتر دازاک ، که در حال بررسی ویروس های کرونا است خفاش ها در چین.

داشاک روز چهارشنبه در یک پیام توییتری از هتل قرنطینه ووهان گفت که در اولین لحظات پس از کشف شیوع در شهر در اواخر ماه دسامبر ، کارشناسان چینی “به شدت بر مدیریت هرج و مرج” بیماری ها و مرگ متمرکز شده اند که وی “طبیعی” می داند در پاسخ به یک اپیدمی.

“من در آن زمان با بسیاری از همكاران خود از چین صحبت كردم. همه آنها با عصبانیت در حال شیوع بودند. نمی گویم آنها كمك نمی خواستند ، اما تحقیقات در مورد حیات وحش. این یک اولویت نبود او در بیانیه دیگری گفت: در میان توسعه سریع اپیدمی.

کارشناسان بین المللی با حضور دانشمندان چینی از بازار هوانان که هنوز بسته است بازدید می کنند.  عکس: AP

کارشناسان بین المللی با دانشمندان چینی از بازار هوانان که هنوز بسته است بازدید خواهند کرد. عکس: AP

این جانورشناس تأکید کرد که آنها کار می کنند تا در اپیدمی های آینده ، دانشمندان به محض وقوع شیوع بیماری در محل حضور پیدا کنند تا منشا و علل آن را بهتر بشناسند.

کارشناسان بین المللی با دانشمندان چینی از بازار هوانان بازدید می کنند ، هنوز بسته است برای بیش از یک سال و دیگر مکان های مهم در شهرستان مانند موسسه ویروس شناسی ووهان و حداکثر آزمایشگاه امنیتی آن P4.

اختلافات سیاسی

دولت دونالد ترامپ ماه ها و حتی چند روز قبل از پایان دوره کار خود اصرار داشت که ویروس از این آزمایشگاه در پایتخت هوبئی خارج شده است.

در 17 ژانویه ، وزارت امور خارجه ادعا کرد “شواهد جدید” وجود دارد که نشان می دهد از آنجا نشات گرفته است با بیان اینکه محققان آزمایشگاه آنها بیمار بودند در پاییز 2019 ، اگرچه وی هیچ مدرکی برای اثبات آن ارائه نکرد.

موسسه ویروس شناسی ووهان و آزمایشگاه حداکثر امنیت آن P4.  عکس: EFE

موسسه ویروس شناسی ووهان و آزمایشگاه حداکثر امنیت آن P4. عکس: EFE

چین ، به نوبه خود ، اظهارات واشنگتن را “نظریه های دروغ و توطئه” توصیف کرده و بارها و بارها از طریق مطبوعات رسمی تأکید کرده است که ویروس قبلاً در پاییز 2019 در چندین کشور ، به دور از غول آسیایی شناسایی شده است.

برخی از دانشمندان چینی نیز به احتمال رسیدن آن به چین اشاره کرده اند محصولات منجمد وارد شده از کشورهای دیگر ، جایی که او اغلب برای مدت طولانی ردپای ویروس را پیدا کرد.

هوآ چونونگ سخنگوی وزارت امور خارجه اخیراً گفت: “موضع رسمی دولت چین این است که قابلیت ردیابی یک مسئله علمی بسیار جدی است. ما باید به دانشمندان و متخصصان پزشکی اعتماد کنیم تا بر اساس علم و حقایق به نتیجه برسیم.”

رئیس مأموریت WHO تیم خود را گفت فرضیه را بررسی خواهد کرد که ویروس از آزمایشگاه فرار کرده است “حتی اگر بعید باشد.”

“هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که کسی در گذشته با ویروس کار کرده باشد ؛ هیچ مدرکی وجود ندارد که بتواند به نوعی از آزمایشگاه فرار کند ، اما البته ، ما آن را در نظر خواهیم گرفت هنگامی که ما به دنبال منشا این ویروس هستیم ، “بن امبارک در یک ویدیو منتشر شده توسط WHO در ماه جاری گفت.

اکثر جامعه علمی بین المللی موافقند که ویروس به احتمال زیاد به انسان رسیده است از طبیعت، نه از آزمایشگاه

پانگولین مرتبط با ویروس کرونا مطلوب است و در خطر انقراض است.  عکس: بایگانی

پانگولین مرتبط با ویروس کرونا مطلوب است و در خطر انقراض است. عکس: بایگانی

این مأموریت همچنین قصد دارد در نظر بگیرد سوابق بیمارستان به گفته مقامات چینی ، در ووهان یا جمع آوری نمونه های فاضلاب و اهدای خون و همچنین بازدید از مزارع حیات وحش و مصاحبه با اولین بیمارانی که بین 9 تا 12 دسامبر پیدا شده اند

چین جزئیاتی ارائه نداده است آنچه را نشان می دهد از کارشناسان بین المللی که قبل از سفر اعتراف کردند که هنوز تصور روشنی از پیشرفت تحقیقات در مورد این کشور آسیایی ندارند.

Lienderz ، میکروبیولوژیست که در سال 2014 درخت آلوده به خفاش را در آفریقای غربی شناسایی کرد که ممکن است باعث همه گیری شود ، گفت: “نشستن کنار یک میز کنار هم منطقی است.” ویروس ابولا.

خفاش نعل اسب ، مظنون اصلی

بیشتر جامعه علمی ریشه های SARS-CoV-2 را در خفاش های نعل اسبی قرار می دهند ، که در بسیاری از نقاط جهان ساکن هستند و در آسیا زیاد هستند.

ماده ژنتیکی ویروس کرونا که باعث همه گیری شده است ، 96.22٪ برابر با آن است ویروس کرونا ویروس RaTG13توسط دانشمندان چینی در نعل اسب بر روی یک خفاش در جنوب کشور آسیا جدا شده است.

خفاش ها ، چنین گونه رایجی در چین است.

خفاش ها ، چنین گونه رایجی در چین است.

از خفاش ، برخی معتقدند که ویروس می تواند مستقیماً به انسان منتقل شود ، در حالی که دیگران معتقدند که این ویروس نیز منتقل شده است حیوان سوم، مانند پانگولین یا مار.

همچنین عده ای معتقدند که ویروس می تواند تا مدتها با انسان سازگار شود تا زمانی که به ویروس برسد ظرفیت انتقال بزرگ آن و عفونت فعلی

بیمار صفر

تیم WHO ابتدا باید شناسایی کند صفر بیمار و از آنجا نخ را بکشید برای آزمایش اینکه کدام یک از این فرضیه ها درست است ، اگرچه احتمالاً مأموریت های بیشتر و چندین ماه طول خواهد کشید.

WHO همچنین در حال بررسی اطلاعاتی است که به ظهور ویروس در سایر نقاط چین اشاره دارد ، گرچه این امر باعث می شود که آنها ماموریت خود را به ووهان بی اعتبار نکنند.

“این است معمای عالی 10 هزار نفر است و شما نمی توانید با دیدن فقط یک تصویر را کامل کنید “، خلاصه مدیر اورژانس بهداشتی سازمان بهداشت جهانی.

نویسنده روزنامه نگار EFE است

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *