“ما کمی نماز می خوانیم ، اما حال من خوب است.”

[ad_1]

هواپیمای کامالا هریس قرار بود روز یکشنبه برگردد بعد از یک مشکل فنی وقتی معاون رئیس جمهور ایالات متحده در اولین سفر بین المللی خود به گواتمالا پرواز کرد.

هریس هنگام انجام حرکات دو انگشت بعد از فرود اطمینان داد: “من خوبم ، حالم خوب است” “همه ما کمی دعا می کنیم اما حالمان خوب است.”

معاون رئیس جمهور انتظار می رود تعویض هواپیما و بدون معطلی به گواتمالا برگردید.

کامالا هریس او را ترک خواهد کرد.  عکس رویترز

کامالا هریس او را ترک خواهد کرد. عکس رویترز

“این یک مشکل فنی است. هیچ مسئله امنیتی عمده ای وجود نداردسخنگوی سیمون سندرز گفت: “برای سناتور سابق کالیفرنیا.”

یک خبرنگار در هواپیما ، نیروی هوایی دو ، توضیح داد “صدای غیرمعمول چرخ دنده در هنگام برخاست “.

وی گفت: “اما فرود … كاملاً طبیعی بود.”

تور

هریس در اولین سفر خارج از کشور به عنوان معاون رئیس جمهور آمریکا به دنبال این خواهد بود تعمیق روابط دیپلماتیک با گواتمالا و مکزیک، دو کشور آمریکای لاتین در تلاش دولت ایالات متحده برای جلوگیری از ورود مهاجران به کشورشان کلیدی است.

هریس ، که یکشنبه بعد از ظهر واشنگتن را ترک خواهد کرد ، به دنبال تعهدات برای همکاری بیشتر در زمینه امنیت مرزها و سرمایه گذاری اقتصادی است ، اما فساد در منطقه یک چالش بسیار غیر قابل حل است. این تلاش شما را پیچیده می کند.

“فساد در منطقه سرطان است”جیسون مارچاک ، مدیر Adriane Arsch از مرکز آمریکای لاتین شورای آتلانتیک گفت. “مقابله با فساد برای ایجاد امید و ایجاد پتانسیل بسیار مهم است.”

مارچاک اشاره کرد که فساد در منطقه است بر حقوق بشر تأثیر می گذارد، فرصت های شغلی ، قیمت کالاها و موارد دیگر. به گفته وی ، اشتغال “با سرمایه گذاری حاصل می شود و سرمایه گذاری زمانی حاصل می شود که امنیت در قانون حاکم باشد”.

کامالا هریس پس از تصادف از هواپیما پیاده شد.  عکس AP

کامالا هریس پس از تصادف از هواپیما پیاده شد. عکس AP

زیرا رئیس جمهور جو بایدن به او دستور داد تا ریشه های اصلی آن را بررسی کند مهاجرت به مرز ایالات متحده و مکزیکهریس رویکردی را متمرکز بر ایجاد شرایط بهتر زندگی در منطقه از طریق کمک های بشردوستانه و اقتصادی ارائه داد.

هریس از برنامه های خود برای ارسال خبر داد 310 میلیون دلار در حمایت از پناهندگان و رفع کمبود مواد غذایی ، و اخیراً از ده شرکت و سازمان تعهداتی برای سرمایه گذاری در کشورهای شمال اروپا برای ارتقا فرصت های اقتصادی و آموزش در محل کار گرفته است.

واشنگتن به دلیل اعلام هفته گذشته تأمین واکسن COVID-19 به برخی کشورها ، شهرتی کسب کرده است. رئیس جمهور گواتمالا ، الخاندرو جیاماتی و آندرس مانوئل لوپز اوبرادور مکزیکی روز پنجشنبه از هریس تماس گرفتند و به آنها گفتند که ایالات متحده به ترتیب 500000 و 1 میلیون دوز ارسال می کند.

در گواتمالا ، هریس در حال برنامه ریزی است جلسه با رهبران جامعه ، مبتکران و کارآفرینان. در مکزیک ، وی با زنان کارآفرین صحبت خواهد کرد و میزگردی با کارگران برگزار خواهد کرد. این علاوه بر دیدارهای دو جانبه با رهبران دو کشور است.

منبع: AFP ، AP و ANSA

R B

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *