مایک پنس بیست و پنجمین اصلاحیه را لغو کرد و زمینه را برای “استیضاح” جدید دونالد ترامپ فراهم کرد

[ad_1]

معاون رئیس جمهور ایالات متحده ، مایک پنس ، مرجع اصلاحیه 25 را حذف کنید قانون اساسی برای برکناری رئیس جمهور مستعفی دونالد ترامپ در پی حمله اجباری حامیان حاکم به پایتخت. وی با این کار زمینه محاکمه سیاسی جدیدی علیه رئیس جمهور جمهوری خواه را فراهم کرد.

“من فکر نمی کنم این روش کار کند منافع ملت ما به عبارت دیگر ، این با قانون اساسی ما مطابقت دارد. “هنگامی که دادگاه در آستانه رای گیری در مورد قطعنامه ای است که معاون معاون رئیس جمهور را برای فعال سازی رویه رأی می دهد ، در نامه ای به نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ، گفت:

طبق بخش چهار این اصلاحیه ، معاون رئیس جمهور و اکثریت کابینه می توانند رئیس جمهور را اعلام کنند توسط دولت رد صلاحیت شده است.

رد پنس تضمین می کند که مجلس نمایندگان کیفرخواست علیه ترامپ را به دلیل “تحریک قیام” در روز چهارشنبه بررسی خواهد کرد.

“هفته گذشته تسلیم فشارهای بیش از اختیارات قانون اساسی خود برای تعیین نتیجه انتخابات نشدم و اکنون تسلیم تلاش های مجلس نمایندگان برای بازی های سیاسی انجام دهید در چنین برهه جدی از زندگی ملت ما ، “پنس گفت.

معاون رئیس جمهور بدین ترتیب ضمنی به فشار ترامپ برای به دست گرفتن اختیارات ضد قانون اساسی و ممانعت از جلسه هر دو مجلس کنگره اشاره کرد که برای تصویب پیروزی جو بایدن در انتخابات نوامبر گذشته دعوت شده بود.

پنس هشدار داد که استفاده از این اصلاحیه ، ایجاد شده پس از ترور رئیس جمهور جان اف کندی در سال 1963 و در اواسط جنگ سرد برای محافظت از دولت در صورت بیماری ناگهانی رئیس جمهور ، “ایجاد خواهد کرد سابقه وحشتناک “

فرمانده دوم کاخ سفید با تأکید بر این که رهبر مجلس عوام خواست با هم “برای کاهش دما و اتحاد کشورمان” همکاری کند ، افزود: “من از شما و همه اعضای کنگره می خواهم که از اقداماتی که باعث تقسیم و التهاب بیشتر احساسات لحظه ای می شود خودداری کنید.” برای مالکیت بایدن آماده می شود.

نانسی پلوسی ، رهبر مجلس نمایندگان ، جایی که استیضاح علیه دونالد ترامپ تصویب می شود.  عکس EFE

نانسی پلوسی ، رهبر مجلس نمایندگان ، جایی که استیضاح علیه دونالد ترامپ تصویب می شود. عکس EFE

وی در پایان گفت: “من به شما قول می دهم كه به كار خود ادامه خواهم داد تا با حسن نیت با دولت آینده برای اطمینان از انتقال منظم قدرت كار كنم.

در صورت موفقیت در رای گیری مجلس عوام ، چهل و پنجمین رئیس جمهور می تواند به اولین نفر در تاریخ این کشور تبدیل شود دو بار تحت “استیضاح” قرار گرفت. با حمایت دموکرات ها و برخی جمهوری خواهان انتظار می رود استیضاح علیه ترامپ به راحتی از آنجا عبور کند.

با این حال ، چنین است ناامن نتیجه دادگاه سنا ، که در آن دو سوم آرا Trump برای محکوم کردن ترامپ لازم است

ساعاتی قبل از سخنرانی پنس ، در سخنرانی هنگام بازدید از دیوار در مرز با مکزیک ، ترامپ روز سه شنبه گفت که “بر اساس روند تعیین شده در بیست و پنجمین اصلاحیه قانون اساسی” لغو کابینه وی “خطر صفر” دارد.

ترامپ گفت: “اصلاحیه 25 برای من یک خطر صفر است ، اما بر جو بایدن و دولت او تأثیر می گذارد. به قول معروف مراقب باشید چه می خواهید” ، ترامپ بدون اینکه منظور وی را مشخص کند ، اظهار داشت: به صراحت درخواست می شود که این مکانیزم فعال شود.

پس از حمله به پایتخت ، که منجر به پنج کشته شد ، از جمله یک افسر پلیس ، واشنگتن با بیش از 10 هزار عضو گارد ملی با توجه به مراسم افتتاحیه بایدن در 20 ژانویه تقویت می شود.

با اطلاعات از EFE و AFP

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *