مارک زاکربرگ اعلام کرد که فیس بوک حساب دونالد ترامپ را به طور نامحدود مسدود می کند

[ad_1]

به دنبال رسوایی در واشنگتن ، که شامل تصرف کاپیتول توسط طرفداران دونالد ترامپ بود ، مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک اعلام کرد که آنها حساب رئیس جمهور مستعفی آمریکا را برای مدت نامعلومی مسدود می کنند.

زاکربرگ در بیانیه ای در شبکه های اجتماعی توضیح داد که حساب رئیس جمهور حداقل تا روز تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید بسته خواهد شد: تا انتقال مسالمت آمیز و قانونمندانه قدرت به جان بای منتخب خود ، جو بایدن را تضعیف کند. “

“تصمیم شما برای استفاده از سیستم عامل خود برای تصویب می کند به جای محکوم کردن اقدامات طرفداران وی در ساختمان کاپیتول به درستی موجب آشفتگی مردم در ایالات متحده و سراسر جهان شده است. ما این ادعاها را حذف می کنیم دیروز ، زیرا ما معتقدیم که تأثیر آن (و احتمالاً قصد آن) ایجاد خشونت بیشتر خواهد بود “، مدیر عامل شرکت افزود.

وی همچنین با ورود مجبور پیروانش به پایتخت به انتشارات جمهوری خواه اشاره کرد. ترامپ با اصرار بر “سرقت انتخابات” گفت “خشونت است”اتفاقی که وقتی سلب پیروزی مطلق مقدس شود ، اتفاق می افتد به چنین روشی غیرمتعارف و خشن. “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم “برای مدت طولانی با بد و ناعادلانه رفتار شد”. و او دوباره از آنها خواست که “با عشق و آرامش به خانه بیایید. این روز را برای همیشه به یاد داشته باشید!”

ابتدا ، فیس بوک به طور یک جانبه پیام ها را حذف کرد. زاکربرگ بعداً دلایل این تصمیم را توضیح داد و به نقض مکرر اشاره کرد: “در سالهای اخیر ، ما به رئیس جمهور ترامپ اجازه داده ایم که از سیستم عامل ما مطابق با قوانین ما استفاده کند ، گاهی اوقات محتوا را حذف می کند یا پست های آنها را علامت گذاری می کند ، در صورت نقض سیاست های ما.”

“ما این کار را انجام دادیم زیرا معتقدیم که مردم حق دسترسی گسترده به سخنرانی های سیاسی ، حتی سخنرانی های جنجالی را دارند. ولی زمینه فعلی کاملاً متفاوت است ، که نشان می دهد استفاده از سیستم عامل ما برای ایجاد یک قیام خشونت آمیز علیه دولت منتخب دموکراتیک “، وی هشدار داد.

این تاجر در پاسخ به این س thatال که “13 روز و روز باقیمانده پس از روی کار آمدن به راحتی و مطابق با موازین دموکراتیک پیش می رود” ، اظهار داشت: “ما معتقدیم که خطرات اجازه استفاده از خدمات رئیس جمهور در این دوره به سادگی خیلی بزرگ از این رو، ما بلوکی را که در حسابهای فیس بوک و اینستاگرام شما قرار داده ایم به مدت نامحدود گسترش می دهیم و حداقل برای دو هفته تا زمان پایان انتقال مسالمت آمیز به قدرت. “

توییتر ، پلت فرم مورد علاقه وی ، 12 ساعت او را مسدود کرد ، اما هنوز مشخص نبود که این اقدام قبلاً لغو شده است. Snapchat به نوبه خود تأیید کرد که ترامپ را نیز به دلیل نگرانی در مورد لفاظی های خطرناک وی از دسترسی به برنامه اشتراک تصاویر مسدود کرده است. یوتیوب ، به نوبه خود ، ویدئویی را حذف کرده است که در آن ترامپ ادعاهای تقلب در انتخابات را تکرار می کند ، حتی سخنان لطیف را به معترضین اختصاص می دهد: “ما شما را دوست داریم”.

مجلس نمایندگان و سنا پس از شکستن جلسه معترضین در روز چهارشنبه برای تأیید آرا College کالج انتخاباتی ، که منجر به پیروزی بایدن بر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر بود ، به تعطیلات اضطراری رفتند.

مقامات اجرای قانون در واشنگتن از چهار مورد مرگ در این حوادث خبر داده اند. در میان تنش ها و شورش ها ، کنگره آمریکا پیروزی جو بایدن بر دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تأیید کرد.

ترامپ در مقابل شبکه های اجتماعی

رئیس جمهور ایالات متحده ماه مه گذشته امضا کرد فرمان اجرایی این در گام جدیدی در جنگی که او علیه رسانه های اجتماعی به راه انداخته است ، سلاح مهمی در مبارزات انتخاباتی خود ، امکان بروز هرج و مرج احتمالی از پرونده های قضایی علیه توییتر ، فیس بوک و دیگر غول های فناوری را باز می کند. وی آنها را به “داشتن قدرت آزمایش نشده برای سانسور ، محدود کردن ، شکل دادن ، پنهان کردن ، تغییر تقریباً هر نوع ارتباط” متهم کرد.

این مخالفت شدید هنگامی آغاز شد که توییتر دو توییت ترامپ را برای هشدار به پیروان خود در این باره برچسب زد آنها مجبور بودند اطلاعات ریاست جمهوری را بررسی کنند، که نشان می دهد ممکن است نادرست یا مغرضانه باشد.

شبکه اجتماعی این پرنده برای دفاع از خود به وجود آمد ، همانطور که فیس بوک نیز اعلام کرد: “این بستری است که می توان دیدگاه های مختلفی را بر روی آن بیان کرد. ما معتقدیم که باید از آزادی بیان در همان زمان دفاع کنیم که ما به جامعه خود با محتوای مضر اهمیت می دهیم ، از جمله مواردی که می خواهند مانع استفاده از حق رای دهندگان شوند. این قوانین برای همه اعمال می شود. “

JPE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *