مادرید پس از طوفان شدید برف به عنوان منطقه فاجعه اعلام خواهد شد

[ad_1]

او طوفان برفی “Philomena” و دمای هوا در اطراف آپارتمان مادرید باعث شد شهردار وی روز پنجشنبه آن را اعلام کند منطقه فاجعه بار

طوفانی که آخر هفته به شهر برخورد کرد ، فرودگاه باراخاس را با موتور نیمه کاره رها کرد. و حداقل تا همین پنجشنبه به طور معمول کار نخواهد کرد. علاوه بر این ، مدارس بسته در چندین منطقه کشور وجود دارد و تقریباً پنجاه مسیر هنوز تحت تأثیر قرار دارند.

همانطور که روز چهارشنبه توسط روزنامه اسپانیایی El País گزارش شد ، شهردار مادرید خوزه لوئیس مارتینز آلمیدا پنجشنبه این هفته خواستار اعلام منطقه فاجعه بار خواهد شد.

وی در مصاحبه با کوپ گفت که کل خسارات وارد شده خواهد بود “چندین میلیون یورو”. وی افزود: ضرر در صنعت هتل سازی 70 میلیون است.

معاون شهردار این شهر ، بگونیا ویلاسیس توضیح داد که خسارت اولیه به ساختمان های پایتخت 20 میلیون یورو برآورد شده است. و وزیر کشور فرناندو گراند-مارلااسکا اطمینان داد که دولت در حال ارزیابی خسارات ناشی از طوفان است ، اما تا زمان پایان وضعیت اضطراری ، آنها قادر به تعیین آن نخواهند بود.

ویرانی طوفان در سراسر کشور ادامه دارد. بر اساس اعلام اداره کل ترافیک (DGT) ، امروز چهارشنبه هنوز 451 مسیر آسیب دیده وجود دارد که پس از یک شب دوباره در درجه حرارت شدید.

مولینا دی آراگون صبح روز گذشته با -19.9 درجه سانتیگراد کمترین دما را داشت. این شهر در گوادالاخارا برای دومین شب متوالی سردترین شهر بود.

در جامعه مادرید ، مدارس دوشنبه آینده افتتاح می شوند. در کاستیا-لا منچا ، آنها مدارس را در سیوداد رئال بستند و مسیرهای مدرسه را در کوئنکا متوقف کردند.

محله ای غول پیکر و بدون انرژی

لیدیا آریباس روز چهارشنبه اعتراض کرد: “ما سگ نیستیم.” مانند او ، هزاران نفر از ساکنان کانادا واقعی، یکی از بزرگترین زاغه های فقیرنشین اروپا ، در زمان سقوط دماسنج بدون برق است -10 درجه سانتیگراد در پایتخت اسپانیا.

این وضعیت به گفته پلیس از محصولات شاهدانه مصرف زیاد آن منجر به فروپاشی شبکه برق از ماه اکتبر در حال انجام است ، اما اکنون مادرید رنج می برد سرما غیرمعمول پس از یک برف تاریخی آخر هفته گذشته.

یک خانواده در حال ذوب برف برای بدست آوردن آب در دهکده Cañada Real است.  عکس: AP

یک خانواده در حال ذوب برف برای بدست آوردن آب در دهکده Cañada Real است. عکس: AP

این وضعیت توسط NGO ها ، کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل و حتی پنه لوپه کروز بازیگر زن محکوم شده است.

لیدیا 37 ساله و سه کودک که با چراغ قوه در دست و دیوارهای پوشیده از قالب وارد خانه او می شوند ، گفت: “با توجه به آنچه دیده ایم ، سگها بهتر از ما زندگی می کنند.”

آینارا ، دختر هفت ساله اش که زیر لباس پوشانده بود ، می گوید برای محافظت از سرما و رطوبت با سرش “زیر پتو” می خوابد.

بدون برق ، او و خواهران و برادرانش نمی توانند در کلاسهایی که مدرسه از زمان شروع آب و هوای بد برای آنها می فرستد شرکت کنند. و قطع مکرر برق باعث خرابی یخچال و ماشین لباسشویی شد.

واقع در جنوب مادرید ، در یک مسیر قدیمی و بین المللی ، Cañada Real Galiana مجموعه ای از است مسکن ناامن که در آن پانزده مایل کشیده شده است 7000 نفر زنده مانده اند، به ویژه از مبدا مراکشی یا کولی

همسایگان از Cañada Real در جستجوی غذا به صف می شوند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

همسایگان از Cañada صف غذای واقعی. عکس: خبرگزاری فرانسه

حضور آن در این سرزمین ها ، متعلق به منطقه مادرید و واقع در نزدیکی مسیر ، حدود سی سال تحمل شده است.

در منطقه کاسیاس ، حدود 4000 نفر از ساکنان تحت تأثیر قطع برق قرار گرفته اند.

بدون گرم شدن ، سرما باعث یکشنبه شب شد بستری شدن یک دختر سه ساله در بیمارستان به گفته کنرادو خیمنز ، رئیس بنیاد مادرینا ، که توزیع غذا ، پتو و بطری های بنزین در منطقه است ، به نام پیلار “با علائم هیپوترمی”.

یک نوزاد همان را می دوید به گفته گزارشگران شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ، که در بیانیه ای گفت کمبود برق “تهدید کننده است سلامتی حدود 1800 کودک

خروجی دارو

دو افسر پلیس ضمن گشت زنی در این محله که به عنوان فروشگاه مواد مخدر در پایتخت اسپانیا شناخته می شود ، گفتند که قطع برق طی سه ماه به دلیل محصولات شاهدانه در برخی از خانه ها ایجاد شده است.

بیانیه مشترک توسط Natgery ، شرکت ارائه دهنده انرژی رایگان به Cañada Real ، که این هفته شروع به خاموش کردن خدمات خانه های مشکوک اجازه می دهد تا شبکه دوباره کار کند.

پدرو دل کورا ، شهردار چپ گرای Rivas-Vaciamadrid ، یکی از شهرداری هایی که محله در آن واقع شده است و ساکنان منطقه می خواهند ظرفیت شبکه را افزایش دهند. آنها می ترسند که برق خانه ها قطع شود خارج از قاچاق مواد مخدر

با اطلاعات AFP و El País

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *