مأموریت WHO برای تحقیق در مورد منشا ویروس کرونا در ووهان چه اتفاقی افتاد؟

[ad_1]

یک سال از اولین موارد کووید 19 در شهر ووهان، در چین ، اما در مورد منشا آن بدون پاک شدن ناشناخته است.

آیا خفاش منبع ویروس کرونا بود؟ و اگر چنین است ، چگونه ابتدا تسلیم مردم شدید؟ آیا ویروس از چین نشات گرفته است یا همانطور که مقامات شما ادعا می کنند در کشور دیگری موفق شده است؟ و بازار شهری که به عنوان اولین کانون همه گیری شناخته شد چه نقشی ایفا می کند؟

برای یافتن پاسخ ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) در ماه مه با چین برای ارسال توافق کرد ماموریت حقیقت یاب ، که انتظار می رفت اوایل ژانویه در غول آسیایی به زمین بنشیند.

فابیان لیندرز ، دانشمند آلمانی این تیم ، چند هفته پیش گفت: “این مسئله جستجوی مقصر نیست.” “مهم این است که سعی کنیم بفهمیم چه اتفاقی افتاده است و ببینیم آیا می توانیم براساس آن داده ها خطر آینده را کاهش دهیم.”

ساکنان ووهان ، چین ، در یک بیمارستان صف کشیده شده اند تا از نظر ویروس کرونا مورد آزمایش قرار گیرند ، تصویر در ژانویه 2020. عکس: خبرگزاری فرانسه

ساکنان ووهان ، چین ، در یک بیمارستان صف کشیده شده اند تا از نظر ویروس کرونا مورد آزمایش قرار گیرند ، تصویر در ژانویه 2020. عکس: خبرگزاری فرانسه

با این حال، اعزامی نمی تواند با بدترین مرحله آغاز شود. سه شنبه گذشته ، در حالی که اعضای تیم بین المللی قصد عزیمت به مقصد خود را داشتند ، دریافتند که مقامات مجوزهای لازم برای ورود به کشور را صادر نکرده اند.

“ناامیدی” در سازمان

مدیرکل WHO ، تدروس آدانوم گبریزوس از ژنو گفت: “من بسیار ناامید هستم.” همانطور که او توضیح داد ، دو نفر از دانشمندانی که در جاده بودند باید در وسط سفر متوقف شوند ، در حالی که دیگران مجبور بودند بازدید خود را در آخرین لحظه متوقف کنند عدم مجوز.

از پکن ، آنها اطمینان دادند که این مشکل به دلیل “سو mis تفاهم” است و لازم نیست اهمیت زیادی به موضوع داده شود.

سخنگوی خارجی هوآ چونونگ گفت: “ما هنوز در حال مذاکره درباره تاریخ و توافق هستیم.” از آن زمان به نظر نمی رسد که وضعیت پیشرفت چندانی داشته باشد ، زیرا هنوز توافقی در مورد زمان امکان سفر گروه محققان وجود ندارد ، اگرچه تدروس روز شنبه اظهار امیدواری کرد که “هفته آینده” به توافق برسد.

تاریخ های اصلی ظهور ویروس کرونا جدید در 31 دسامبر 2019 در ووهان ، چین - AFP / AFP

تاریخ های اصلی ظهور ویروس کرونا جدید در 31 دسامبر 2019 در ووهان ، چین – AFP / AFP

پکن برای مدت طولانی نشان داده است تمایلی به اجازه تحقیقات بین المللی ندارد ماهها طول کشید مذاکرات دشوار برای رسیدن به توافق

سرانجام ، یک مأموریت دو فاز توافق شد که توسط 10 متخصص چینی و 10 نفر دیگر بین المللی انجام شد ، از جمله اپیدمیولوژیست ها ، ویروس شناسان و جانورشناسان از کشورهایی مانند ایالات متحده ، دانمارک ، انگلستان ، روسیه و ژاپن.

بازار مشکوک

طبق برنامه عملیاتی که در ماه نوامبر رونمایی شد ، انتظار می رود کارشناسان بیشتر تحقیقات خود را در بازار مرکزی هوانان انجام دهند ، جایی که در ابتدا تصور می شد این بیماری از آنجا ناشی شده است. مطالعه 41 مورد تایید شده اول نشان می دهد که 70٪ آنها مربوط به این مکان است.

653 غرفه این شرکت میوه ، سبزیجات ، ماهی و همچنین حیوانات اهلی و وحشی مانند سایه ، روباه ، مار یا راکون به فروش می رساند. در 1 ژانویه 2020 و پس از ضد عفونی و حیوانات را ذبح کنید، تاکنون بسته مانده است.

تصویری از شی جین پینگ رئیس جمهور چین در نمایشگاهی برای مبارزه با ویروس کرونا در یک مرکز کنگره در ووهان ، که ماه ها پیش به عنوان بیمارستان اورژانس خدمت می کرد.  عکس: رویترز

تصویری از شی جین پینگ رئیس جمهور چین در نمایشگاهی برای مبارزه با ویروس کرونا در یک مرکز کنگره در ووهان ، که ماه ها پیش به عنوان بیمارستان اورژانس خدمت می کرد. عکس: رویترز

نمونه هایی از برخی قطعات یخ زده از داخل حفره های داخل آن و همچنین از کف ، زهکش ها یا دستگیره های در جمع شده است. از 336 آزمایش به دست آمده از حیوانات ، هیچکدام اثری از SARS-CoV 2 را نشان ندادند ، اتفاقی که در 89 مورد از 842 نمونه محیط رخ داد.

در گزارش WHO آمده است: “هنوز مشخص نیست که بازار منبع آلودگی بوده است ، یا به عنوان تقویت کننده انتقال از انسان به انسان دیگر عمل می کند یا ترکیبی از این عوامل است.”

علاوه بر این ، انتظار می رود این مأموریت به پرونده های بیماران در بیمارستان های ووهان دسترسی داشته باشد ، که می تواند تعیین کنید که آیا ویروس قبل از دسامبر 2019 در آنجا گردش کرده است یا خیر.

آنها همچنین برای تعیین چگونگی آلودگی ، مصاحبه های اولیه را انجام می دهند ، نمونه های خون گرفته شده قبل و بعد از شیوع را از نظر وجود آنتی بادی بررسی می کنند و نمونه های حیوانی را از نظر وجود ویروس جمع آوری و آزمایش می کنند.

تادروس چند ماه پیش گفت: “یک چیزی که باید روشن باشد این است که مطالعه در ووهان آغاز می شود ، جایی که اولین گزارش ها از آنجا می آیند و سپس از آنجا ، بر اساس یافته ها ، می توانیم به مکان دیگری برویم.”

تحقیقات در زمانی انجام می شود که چین تلاش مضاعف خود را برای محافظت از احتمال عدم ایجاد عامل بیماری زا از قلمرو آن دو برابر کرده است. به همین منظور ، پکن به برخی گزارش ها استناد می کند که ادعا می کنند ویروس کرونا در کشورهایی مانند ایتالیا یا اسپانیا قبل از کشف اولین موارد در آسیا منتشر شده بود و آنها سوخت را برای نظریه هایی تأمین می کنند که ویروس می تواند از طریق واردات به کشور وارد شود. محصولات منجمد

با این حال ، بیشتر دانشمندان کشور آسیایی را به عنوان محتمل ترین مرکز درگیری همه گیری عنوان می کنند. ماه گذشته ، مایکل رایان ، مدیر برنامه اضطراری بهداشت WHO ، گفت: “بسیار حدس و گمان” است که ادعا می شود ویروس در چین ظاهر نشده است.

از اسماعیل آرانا ، از هنگ کنگ

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *