لیما در قرنطینه جدید بسته می شود زیرا موارد ویروس کرونا در پرو سه برابر می شود

[ad_1]

10 میلیون ساکن لیما این یکشنبه تحت قرنطینه اجباری از خواب بیدار شدند ، طراحی شده برای مهار موج دوم بیماری همه گیر ویروس کرونا ، که در این ماه 120000 پرو را آلوده کرد.

این تعطیلی که تا 14 فوریه ادامه خواهد داشت ، شامل شهر بندری کالائو ، مجاور لیما ، و به هشت منطقه ساحلی دیگر ، کوههای آند و جنگل بارانی آمازون که بیشترین تأثیر موج دوم را از اواخر دسامبر متحمل شده اند.

ویولتا برمودز ، شماره دو دولت پرو گفت: “اقدامات دشوار است ، اما اکنون به آنها نیاز است. ما به این 15 روز (بازداشت) نیاز داریم. در صورت رعایت موارد ، می توانیم تعداد عفونت ها را کاهش دهیم.” کانال RPP روز شنبه.

قرنطینه وادار كردن نیمی از 33 میلیون نفر جمعیت پرو در خانه هایشان بمانند، در تلاش برای کنترل عفونت های COVID-19 ، که از هفته آخر دسامبر به طور مداوم در حال افزایش است ، پس از کاهش تدریجی از ماه اوت.

در این ماه عفونت های جدید سه برابر شده است، طبق داده های رسمی ، از 1868 در روز به طور متوسط ​​در هفته آخر دسامبر به 5،668 در این هفته.

مردگان از 51 روزانه به طور متوسط ​​در هفته آخر دسامبر به 180 نفر در این هفته رسیدند. ی بیمارستان های پرو شروع به اشباع شدن می کنند، با 11715 بیمار مبتلا به کوید 19. در اواسط دسامبر ، 3900 نفر بودند.

خطوط بزرگی در سوپرمارکت های لیما در این شنبه ، قبل از دستگیری ویروس کرونا ، مشاهده شد.  عکس: DPA

خطوط بزرگی در سوپرمارکت های لیما این شنبه ، قبل از دستگیری ویروس کرونا ، مشاهده شد. عکس: DPA

از بیماران بستری ، 1859 تحت تهویه مکانیکی تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت.

و کمبود اکسیژن دارویی باعث شده است تا صدها نفر از اهالی لیما تا 72 ساعت در صف بایستند و در خیابان بخوابند تا این عنصر ضروری را برای بستگان بیمار خود که به سختی خریداری شده اند خریداری کنند.

جولیا تورس 46 ساله در گفتگو با خبرگزاری فرانسه در حالی كه منتظر استعفا برای پر كردن مخزن در سایت كالائو بود ، گفت: “اگر ما اکسیژن نیاوریم ، مادر 69 ساله من خواهد مرد.”

در ژانویه ، تقریباً 120،000 نفر در پرو مبتلا به کووید -19 شدند ، دو برابر بیشتر از ماه دسامبر ، طبق توازن رسمی ، و روند همچنان رو به افزایش است.

از زمان شیوع ویروس در مارس گذشته ، در کشور آند 1،133،022 عفونت جمع شده است.

یک بازرس سوار یک اتوبوس در لیما می شود تا اقدامات حفاظت از ویروس کرونا را حفظ کند.  عکس: EFE

یک بازرس سوار یک اتوبوس در لیما می شود تا اقدامات پیشگیری از ویروس کرونا را حفظ کند. عکس: EFE

محدودیت های جدید

از همین یکشنبه کازینوها ، سالن های ورزشی و کلیساها و موزه ها و سایت های باستانی بسته شده اندمانند ارگ اینکا ماچو پیچو ، جواهر گردشگری پرو ، که پس از هشت ماه بدون بازدید در اول نوامبر بازگشایی شد.

تحصیلات تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت زیرا مدارس و دانشگاهها در تعطیلات تابستانی هستند (استرالیا).

بین مارس و ژوئن گذشته ، پرو بیش از 100 روز قرنطینه ملی سختی را تجربه کرده بود که در عمل اقتصاد را فلج می کند و این کشور را به رکود فرو برد ، جایی که 70 درصد کارگران غیررسمی هستند.

برای کاهش تأثیر اقتصادی ، حمل و نقل عمومی ، ساخت و ساز ، معدن ، بانک و تجارت در کالاهای اساسی مانند داروخانه ها و بازارها قادر به ادامه فعالیت در مناطق محدود هستند.

برمودز گفت: “این بار ما نمی خواستیم همه فعالیت ها را فلج كنیم ، اما باید به سیستم بهداشت استراحت دهیم.”

سفرهای زمینی و هوایی بین استانی در این دو هفته ممنوع است ، پروازهای بین المللی به استثنای پروازهای برزیل و اروپا ادامه دارد.

بسیاری از پروها امروز شنبه ، قبل از قرنطینه جدید در پایتخت پرو ، از لیما به شهرهای دیگر شتافتند.  عکس: REATERS

بسیاری از پروها قبل از قرنطینه جدید در پایتخت پرو ، این شنبه از لیما به شهرهای دیگر شتافتند. عکس: REATERS

ضربه ای به جهانگردی

این محدودیت جدید ضربه جدی دیگری به جهانگردی پرو است که تا یک سال پیش رونق داشت. رستوران هایی که قبلاً 50 درصد میزها را به کار می گرفتند هم اکنون می توانند در محل کار تحویل یا تحویل بگیرند.

چندین استادیوم ورزشی به عنوان مراکز بازداشت موقت مجرمین قرنطینه ، که همچنین خطر جریمه بین 24 تا 118 دلار را دارد. نیروهای مسلح در گشت زنی از پلیس پشتیبانی می کنند.

اولین گروه یک میلیون واکسنی علیه covid-19 از شرکت دارویی چینی Sinopharm که در بین 6000 داوطلب پرو آزمایش شده است ، در تاریخ 9 فوریه وارد کشور می شود.

برخی از سیاستمداران پیشنهاد می دهند انتخابات عمومی را به 11 آوریل موکول کنید ، اما رئیس جمهور موقت فرانسیسکو ساگاستی اطمینان داد که آنها در تاریخ تعیین شده پایان می یابند.

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *