لولا دا سیلوا با 44 درصد آرا برنده ریاست جمهوری می شود

[ad_1]

رئیس جمهور سابق برزیل لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا نقش اصلی خود را در نظرسنجی های قصد رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری اکتبر 2022 در برزیل حفظ می کند با 44 درصد آرا پیروز می شود ، طبق تحقیقی که این روز جمعه توسط داتفولها منتشر شده است.

رهبر سوسیالیست و رهبر حزب کارگران (RT) در عمل قصد رای دادن را دوچندان می کند رئیس دولت فعلی برزیل ، ژائیر بولسونارو ، رهبر راست افراطی ، که برای نامزدی مجدد نامزد شده است و نظرسنجی داتفولها 26 درصد از طرفداری را به او نسبت می دهد.

نظرسنجی جدید داتفولها که بین دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری در 190 شهر سراسر کشور 3666 رای دهنده را شنیده و دارای خطای دو درصدی در عمل است. هیچ تنوعی نشان نداد در مورد نظرسنجی انجام شده توسط همین شرکت در جولای سال گذشته.

لولا عملاً قصد رای دادن بولسونارو را دو برابر کرد.  عکس: شین هوا

لولا عملاً قصد رای دادن بولسونارو را دو برابر کرد. عکس: شین هوا

در حالی که قصد لولا برای رای دادن کمی از 46 درصد در جولای به 44 درصد در سپتامبر کاهش یافت ، گل رز بولسونارو از 25 تا 26 درصد

حالت قطبی

این نظرسنجی نشان داد که کشور هنوز قطبی شده بین رهبر راست افراطی و چپ کمی بیشتر از یک سال قبل از انتخابات ریاست جمهوری ، و هیچ یک از نامزدهای راست میانه برای بار سوم تلاش نکردند ، قابلیت حیات دارد

سوم در مطالعه ظاهر می شود چیرو گومز، رهبر حزب کارگر دموکراتیک (PDT) و سومین رای دهنده در انتخابات ریاست جمهوری 2018 ، با نیت 9 درصد برای رای دادن ، و پس از وی فرماندار فعلی سائوپائولو ، جوآئو دوریا، نامزد احتمالی حزب سوسیال دموکرات برزیل (PSDB) ، با 4 درصد طرفداری.

لولا ، بدون دور دوم انتخاب شد

طبق نظرسنجی ، اگر انتخابات امروز بود ، لولا بدون دور دوم به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شود چون قصد دارد رای بدهد که بیش از همه کاندیداهای دیگر است (او بیش از 50 درصد از آرای معتبر را خواهد داشت).

تظاهرات علیه بولسونارو  عکس: EFE

تظاهرات علیه بولسونارو عکس: EFE

با این حال ، در مورد دور دوم احتمالی بین لولا و بولسونارو ، رئیس جمهور سابق برزیل (2003-2010) با 56 درصد آرا غلبه خواهد کرد (کمتر از 58 درصد در ژوئیه اندازه گیری شد) رهبر راست افراطی ، 31 درصد (همان درصد در ماه جولای).

محبوب ، اما رد شد

به گفته داتفولها ، دو رهبر در نظرسنجی ها دقیقاً هستند نامزدهایی با نرخ رد بالا

در حالی که 59 درصد از رای دهندگان می گویند تحت هیچ شرایطی به بولسونارو رای نمی دهند ، 38 درصد نیز به لولا همین را می گویند.

نرخ رد Ciro Gomes 30، ، Joao Doria 37، ، José Luiz Datena 19 and و ادواردو Leite 18 است.

لولا رئیس جمهور سابق فرناندو انریکه کاردوزو را به دلیل همه گیری تبریک گفت.  عکس: رویترز

لولا رئیس جمهور سابق فرناندو انریکه کاردوزو را به دلیل همه گیری تبریک گفت. عکس: رویترز

رهبر PT ، که در انتخابات ریاست جمهوری 2018 انتخاب شد ، نمی توان آن را مورد مناقشه قرار داد انتخابات گذشته به این دلیل که او در دو دادگاه فساد مالی توسط قضات بدوی محکوم شده بود و در زندان بود.

لولا یک سال پس از دیوان عالی کشور مجاز به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شد هر دو جمله را لغو می کند که با توجه به اینکه قاضی آن زمان سرجیو مورو ، مسئول رسیدگی و جلسه ای در شهر Curitiba ، به او تحمیل شد ، من هیچ رقابتی نداشتم برای محاکمه رئیس دولت سابق و اینکه پرونده ها باید توسط یک قاضی از برزیل پذیرفته شود.

بولسونارو در هفته های اخیر ، با اصلی ترین رقیب سیاسی خود به عنوان نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری ، اطمینان داده است که سیستم رای گیری الکترونیکی برزیل امن نیست و ممکن است دچار تقلب شود ، و حتی اشاره کرد که می تواند نتیجه بازرسی را تشخیص نمی دهد.

رهبری لولا در نظرسنجی های مورد نظر برای رای گیری همزمان با افزایش قدرت است عدم رضایت دولت بولسونارو در سطوح بی سابقهبه بر اساس مطالعه ای که داتفولها روز پنجشنبه منتشر کرد ، میزان شکست حاکم فعلی به 53 درصد رسید که بالاترین میزان از زمان روی کار آمدن وی در 1 ژانویه 2019 است.

این مطالعه افزایش دو درصدی نرخ رد را نسبت به جولای گذشته نشان می دهد ، که داتفولها آن را به تاثیر منفی تظاهرات گسترده این ماه توسط بولسونارو تشویق شد و تقریباً همه بخشهای سیاسی آن را “غیر دموکراتیک” نامیدند.

در این اعتراضات ، بخشی از جمعیت پرسیدند “مداخله نظامی” و “انحلال” پارلمان و دیوان عالی ، که بولسونارو با آن درگیری نهادی جدی ایجاد کرد.

EFE

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *