قیمت کاپ قاعدگی یکبار مصرف

آشنایی با کاپ قاعدگی

کاپ قاعدگی نوعی محصول بهداشتی زنانه قابل استفاده مجدد است. این یک کاپ کوچک و انعطاف پذیر از لاستیک یا سیلیکون است که برای جمع آوری و جمع آوری مایعات قاعدگی در واژن قرار داده می شود. کاپ ها می توانند حاوی خون بیشتری نسبت به سایر وسایل باشند، که منجر به استفاده زنان به عنوان یک جایگزین سازگار با محیط زیست برای تامپون می شود. بسته به حجم خون، کاپ قاعدگی تا 12 ساعت قابل استفاده است. این مقاله برگرفته از همسرتایم می باشد که اگر می خواهید منبع اصلی را مطالعه کنید کلیک کنید.

برندهای موجود لیوان قاعدگی عبارتند از Lunet Menstrual Cup، Diva-Cap، Lena-Cap و Lilly-Cap. همچنین برخی از لیوان های یکبار مصرف قاعدگی مانند کاپ جایگزین Softcup در بازار وجود دارد.

نحوه استفاده از کاپ قاعدگی

اگر خانمی علاقه مند به استفاده از کاپ قاعدگی است، باید با متخصص زنان و زایمان مشورت کند. خرید برندها از بازار و یا اینترنتی امکان پذیر است، ابتدا باید سایز مناسب را انتخاب کنید. اکثر برندها سایزهای بزرگ و کوچک را می فروشند.
پزشک و بیمار برای شناخت کاپ قاعدگی مناسب باید موارد زیر را در نظر بگیرند:
سن
طول دهانه رحم
چه جریان سنگین باشد
سفتی و کشسانی کاپ قاعدگی
عرض کاپ
قدرت عضلات لگن
اگر زن زایمان طبیعی داشته باشد
فنجان های کوچک قاعدگی برای زنان زیر 30 سال که زایمان طبیعی نداشته اند توصیه می شود. سایزهای بزرگتر برای زنان بالای 30 سال که به طور طبیعی زایمان کرده اند یا زنانی که پریودهای سنگین دارند توصیه می شود.
قبل از گذاشتن کاپ قاعدگی
هنگام استفاده از کاپ قاعدگی برای اولین بار، ممکن است ناراحت کننده باشد. اما روغن کاری آن می تواند این فرآیند را آسان تر کند. قبل از قرار دادن کاپ قاعدگی، باید آن را با آب یا روان کننده دیگر بر پایه آب روغن کاری کنید. زیرا استفاده از کاپ قاعدگی مرطوب راحت تر است.
نحوه قرار دادن کاپ قاعدگی
اگر خانمی از تامپون استفاده کند متوجه می‌شوید که استفاده از کاپ قاعدگی راحت‌تر است، برای استفاده از کاپ باید دستورالعمل‌های زیر را رعایت کنید:
دست ها را کاملا بشویید

قرار دادن روان کننده آب در لبه کاپ قاعدگی
کاپ قاعدگی را از وسط تا کرده و با یک دست نگه دارید و دهانه آن به سمت واژن باشد.
قرار دادن کاپ در واژن همانطور که یک زن تامپون را بدون اپلیکاتور وارد می کند، باید حدود چند اینچ زیر دهانه رحم قرار گیرد.
هنگامی که کاپ وارد می شود، باید آن را بچرخانید، کاپ قاعدگی دوباره باز می شود تا درب محکمی ایجاد شود که نشت را متوقف کند.
اگر کاپ قاعدگی به درستی گذاشته شود، زن نباید احساس کند. یک زن می تواند بدون افتادن کاپ حرکت کند، بنشیند، بایستد و فعالیت های روزانه را انکاپ دهد. اگر زن در گذاشتن کاپ قاعدگی مشکل دارد، باید با پزشک مشورت شود.

مدت استفاده از کاپ قاعدگی
کاپ قاعدگی را می توان از 6 تا 12 ساعت بسته به شدت سیکل قاعدگی پوشید، به این معنی که خانم ها می توانند برای محافظت در شب از کاپ قاعدگی استفاده کنند. لیوان قاعدگی همیشه باید ظرف 12 ساعت برداشته شود، در صورتی که قبل از آن لیوان قاعدگی پر شده باشد باید آن را خالی کرد وگرنه باعث نشتی می شود.

نحوه بیرون آوردن کاپ قاعدگی
برای برداشتن کاپ قاعدگی، دستورالعمل های زیر باید رعایت شود:
دست ها را کاملا بشویید
انگشت شست و سبابه خود را داخل واژن قرار دهید. من تنه کاپ را به آرامی دوست خواهم داشت تا فرد به پایه برسد.
پس از رسیدن به پایه، باید آن را فشار داده و بکشید تا کاپ خارج شود
وقتی کاپ بیرون آمد، لیوان را در حمام یا سینک خالی کنید.

پس از برداشتن کاپ
کاپ های قابل استفاده مجدد باید قبل از قرار دادن مجدد در واژن شسته و تمیز شوند. کاپ باید حداقل دو بار در روز خالی شود. لیوان های قابل استفاده مجدد با مراقبت خوب از 6 ماه تا 10 سال عمر طولانی دارند . کاپ های غیر قابل استفاده باید پس از برداشتن دور ریخته شوند.

مزایای کاپ قاعدگی
بسیاری از زنان کاپ های قاعدگی را انتخاب می کنند زیرا آنها
ارزان: یک لیوان قاعدگی یکبار مصرف را می توان بر خلاف تامپون یا نوار بهداشتی خریداری کرد که باید به طور مداوم خریداری شود و ممکن است هزینه زیادی داشته باشد.

قیمت کاپ قاعدگی یکبار مصرف
کاپ های قاعدگی ایمن تر هستند: از آنجایی که کاپ های قاعدگی به جای جذب خون، خون را جمع آوری می کنند، زنان در معرض خطر سندرم شوک سمی نیستند ، یک عفونت باکتریایی نادر مرتبط با استفاده از تامپون.
می تواند مقدار زیادی خون را در خود جای دهد : کاپ های قاعدگی می توانند 1 تا 2 اونس خون قاعدگی را جمع آوری کنند. به عنوان مثال، تامپون ها نمی توانند 1/3 اونس اراده را حمل کنند.
دوستدار محیط زیست: کاپ های قاعدگی قابل استفاده مجدد می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند، به این معنی که به محیط زیست آسیب نمی رسانند.
می تواند رابطه جنسی داشته باشد: اکثر کاپ های قاعدگی قابل استفاده مجدد باید قبل از رابطه جنسی خارج شوند، اما کاپ های یکبار مصرف می توانند در هنگام رابطه جنسی در جای خود باقی بمانند. شوهر حضور آن را احساس نخواهد کرد و نیازی به نگرانی در مورد نشتی نیست.
کاپ قاعدگی را می توان با آی یو دی استفاده کرد: برخی از شرکت ها گزارش دادند که کاپ قاعدگی مانع از قرار دادن آی یو دی می شود، اما مطالعه ای در سال 2012 انکاپ شد که این باور را رد کرد، اما با این وجود، قبل از استفاده باید با پزشک مشورت کرد.

مضرات کاپ قاعدگی
کاپ قاعدگی یک گزینه سازگار با محیط زیست است، اما هنگام انتخاب آن باید به چند نکته توجه کرد، از جمله:
هنگام بیرون آوردن آن می تواند آشفتگی ایجاد کند : زن می تواند خود را در جایی بیابد که برداشتن کاپ برای او دشوار باشد. زیرا ممکن است وقتی آن را بیرون می آورید، لکه های خونی پاشیده شود.
قرار دادن یا برداشتن آن ممکن است دشوار باشد : ممکن است زن نتواند هنگام قرار دادن آن را به روش صحیح تا کند یا در کشیدن و بیرون آوردن آن مشکل داشته باشد.
پیدا کردن اندازه مناسب ممکن است سخت باشد : کاپ های قاعدگی یک اندازه نیستند، بنابراین گاهی اوقات پیدا کردن اندازه مناسب ممکن است دشوار باشد. این بدان معنی است که یک زن باید قبل از یافتن کاپ قاعدگی مناسب برای واژن خود، مارک های جدید را امتحان کند.
ممکن است باعث واکنش آلرژیک شود : اکثر کاپ های قاعدگی از مواد بدون لاتکس ساخته شده اند که ممکن است برای افرادی که به لاتکس حساسیت دارند مفید باشد. اما برای افراد دیگر، سیلیکون یا لاستیک می تواند باعث واکنش آلرژیک شود.
می تواند باعث تحریک واژن شود: کاپ قاعدگی اگر به درستی تمیز و مراقبت نشود می تواند باعث تحریک واژن شود. همچنین اگر بدون روان کننده وارد شود، می تواند باعث ناراحتی شود

ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد: کاپ قاعدگی باید به خوبی شسته شود. آن را بشویید و خشک کنید. لیوان های یکبار مصرف قاعدگی را نباید دوباره استفاده کرد. پس از آن دست ها باید شسته شوند.
چگونه یک محصول بهداشتی مناسب برای خانم ها انتخاب کنیم؟
برای اینکه بسیاری بدانند که آیا کاپ بهترین گزینه است یا خیر، باید موارد زیر را در نظر گرفت
آیا هزینه کمتری خواهد داشت؟
آیا استفاده از کاپ قاعدگی راحت تر است؟
اگر پاسخ این سوالات مثبت است، کاپ قاعدگی گزینه مناسبی است. اما اگر زن اعتماد به نفس نداشته باشد، می تواند برای انتخاب بهترین محصول به متخصص زنان مراجعه کند.

منابع :

https://www.wikihow.com/Main-Page

hamsartime.ir همسرتایم

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *