قطره بینی در برابر ویروس کرونا؟ کوبا داروی خود را تجربه می کند

[ad_1]

Nasalferon ، قطره بینی ساخته شده توسط مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی (CIGB) در هاوانا ، شروع به استفاده گسترده در کوبا برای مقابله با ویروس کرونا کرده است.

این دارو ، یک عامل محافظت از سیستم ایمنی بدن با یک اثر پیشگیری از جلوگیری از تکثیر ویروس SARS-CoV-2 که باعث Covid-19 می شود ، از پنجشنبه گذشته به صورت رایگان به کوبایی هایی که از خارج از کشور می آیند و زندگی مشترک آنها در Boeros و Diez de Octubre ، دو نفر دیگر ، به صورت رایگان تجویز می شود. شهرداریهایی که بیشترین تراکم جمعیت را در هاوانا دارند.

دارویی که مقامات بهداشتی مصرف آن امیدوارند به تدریج در کل پایتخت ، محل زندگی حدود دو میلیون نفر گسترش یابد ، در حال استفاده است. یک قطره از راه بینی در صبح و دیگری در شب ، برای مدت 10 روز.

ایلینا مورالس ، مدیر علوم و نوآوری های فناوری در وزارت بهداشت عمومی ، به مطبوعات محلی گفت: “زندگی مشترک باید سه روز قبل از ورود مسافر به خانه خود درمان شود.”

مراکز پلی کل هر شهرداری وظیفه توزیع دارو در مطب های پزشک خانواده را دارند ، یک شبکه کمک ارضی که در آن پزشک و بیماری جامعه را معالجه می کند.

پایتخت کوبا در هفته گذشته شیوع بیماری را با بیش از 80 مورد در روز تجربه می کند ، بنابراین استفاده از قطره یکی از اقدامات جدید برای مبارزه با بیماری همه گیر به صورت محلی است.

علیرغم محدودیت ها و استفاده از پد چانه ، ویروس کرونا در هاوانا و سایر شهرهای کوبا در حال پیشرفت است.  عکس: EFE

با وجود محدودیت ها و استفاده از چانه ، ویروس کرونا در هاوانا و سایر شهرهای کوبا در حال پیشرفت است. عکس: EFE

طبق گفته مورالس ، Nasalferon بر اساس اینترفرون تولید شده در کوبا است که مورد استفاده قرار گرفته است 93٪ برای کادر پزشکی موثر است که در به اصطلاح منطقه قرمز بیمارستانها کار می کند ، جایی که افراد آلوده در آنجا بستری می شوند.

به گفته منابع رسمی ، تا اوت گذشته این دارو برای بیش از 17000 کارگر بهداشتی در سراسر جزیره و برای هزار نفر که به دلیل کهولت سن یا قرار گرفتن در معرض مستقیم Covid-19 در معرض آسیب قرار دارند ، تجویز شده است.

دانشمندان می گویند این دارو علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن و اطمینان از بروز علائم شدید در فرد آلوده ، تعداد کلنی های موجود در بدن را نیز تغییر می دهد.

کوبا به تولید واکسن های خود علیه Covid-19 متکی است.  عکس: رویترز

کوبا به تولید واکسن های خود علیه Covid-19 متکی است. عکس: رویترز

علاوه بر این ، مزیت استفاده از بینی به معنای تأثیر مستقیم بر ناحیه ای از بدن است که بیشترین کلنی های ویروسی در آن متمرکز شده است ، بنابراین سرعت تولید مثل آنها را تغییر می دهد.

هوگو نودارسه ، محقق CIGB ، در نتیجه استفاده تجربی اخیر از این دارو در استان سیگو دو آویلا معتقد است که “این اثر پیشگیری یک پیش آگهی طولانی مدت دارد و تأکید کرد که” عوارض جانبی زیادی ندارد. بزرگ “.

واکسن های خود را داشته باشید

اکنون کوبا در حال تولید چهار واکسن احتمالی است علیه Covid-19 ، که اکنون در مراحل مختلف آزمایشات بالینی قرار دارد تا مطابق با هدف دولت برای ایمن سازی کل جمعیت در سال جاری باشد.

Instituto de Vacuna.lay (IVF) در هاوانا دو واکسن اول ممکن را تولید کرد ، Soberana-01 و Soberana-02 ، در حالی که CIGB عبدالا و Mambisa را تولید کرد ، دومی برای تزریق بینی.

کوبا گل دیگری زد دفتر کار برای سومین روز متوالی ، تا سال 388 ، و از این یکشنبه به آزمایش PCR منفی برای همه مسافران وارد شده به کشور نیاز دارد ، یکی از اقدامات جدید برای جلوگیری از موج سوم عفونت ها.

توسط رائول منچاکا ، آژانس شین هوا

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *