فرانسه هنوز واکسیناسیون را به تأخیر می اندازد و اکنون این روند را به شرکت های خصوصی واگذار می کند

[ad_1]

واکسیناسیون علیه کوید 19 در فرانسه از سرعت حلزون در مقایسه با همسایگان پیروی می کند. این دولت را مجبور کرده است که در استراتژی خود برای واکسیناسیون 14 میلیون فرانسوی خود در معرض خطر در اسرع وقت تجدید نظر کند. تا روز دوشنبه ، 138،350 نفر تا 11 ژانویه واکسینه شده اند.

کشورهایی که بعداً شروع کرده اند قبلاً با فرانسه روبرو شده اند که انتظار می رود تا آخر هفته به 400000 تلقیح برسد. در خانه های سالمندان فقط 30 هزار نفر واکسن دریافت کرده اند.

وزیر بهداشت اولیویه وران به مجلس شورای ملی گفت: “استراتژی ما تغییر نکرده است ، تقویم تسریع شده است.” هدف آن یک میلیون واکسینه شده در ماه فوریه است، با استفاده از Moderna ، دومین واکسنی که پس از Pfizer-BioNtech وارد فرانسه شد.

در حال حاضر کمتر از 2.68 میلیون نفر توسط انگلیس واکسینه شده اند. پروژه وی واکسیناسیون 27 میلیون فرانسوی قبل از شروع تابستان اروپا است.

پزشکان پیش از این آن را “رسوایی دولت” خوانده بودند. پس از کمبود بند ، کمبود واکسن و عدم امکان به موقع یخچال های فوق العاده. داوطلبان واکسیناسیون در انگلیس در حال باریدن است: پزشکان و پرستاران بازنشسته ، داروسازان ، شیمی دانان. در فرانسه ، این ایالت است که در نهایت کنترل می کند آنها ارتش را برای تدارکات فراخواندند. استخدام بخش خصوصی برای دادن شیفت واکسیناسیون به شهروندان موجی ایجاد می کند.

یکی از ساکنان خانه سالمندان در ویلنو فرانسه ، واکسن Covid-19 را دریافت می کند.  عکس: رویترز

یکی از ساکنان خانه سالمندان در ویلنو فرانسه ، واکسن Covid-19 را دریافت می کند. عکس: رویترز

تعداد کمی واکسن و شیفت خارجی

اما حداقل زمانی که واقعیت این بود که واکسن کافی برای همه وجود ندارد ، یک موفقیت بزرگ وجود داشت. سیستم عامل آنلاین رزرو پزشکی Doctolib ، Maiia و Keldoc نشان داد که آنها توسط دولت برای مرحله “عموم مردم” کمپین واکسیناسیون Covid-19 انتخاب شده اند.

این سیستم عامل ها خواهند بود شرکای رسمی دولت برای ترتیب دادن جلسات آنلاین و مراکز واکسیناسیون مجهز به مقامات دولتی را مدیریت کند. یک نقش اساسی یک هفته پس از افتتاح ، در 18 ژانویه ، واکسیناسیون “برای همه افراد بالای 75 سال” ، با قرار ملاقات وعده داده شده توسط دولت از روز پنجشنبه از طریق سایت اطلاع رسانی santepubliquefrance.fr.

Doctolib اظهار داشت که “بیماران با اولویت اکنون می توانند وقت بگیرند” و اظهار داشت که در حال حاضر “150 مرکز واکسیناسیون” مجهز به نرم افزار “در سراسر فرانسه” وجود دارد. رقیب آن Maiia ، یکی از شرکت های تابعه گروه اطلاعات پزشکی Cegedim ، می گوید که ثبت نام “از چهارشنبه 13 ژانویه” برای واکسیناسیون از دوشنبه 18 ، برای “بیماران بالای 75 سال” و برای آتش نشانان و یاوران داخلی بیش از 50 “

پلتفرم Keldoc ، یکی از شرکت های تابعه صندوق مشترک بیمارستان ملی ، نیز تأیید می کند که توسط وزارت بهداشت “ارجاع شده است” و می افزاید که قبلاً در “مراکز مختلف واکسیناسیون” استفاده شده است.

نقش خصوصی

وزیر بهداشت وران روز سه شنبه از انتصاب سکوهای خصوصی برای برگزاری جلسات پزشکی “محکم” و “فرانسوی” برای واکسیناسیون عموم مردم دفاع کرد.

وزیر با استدلال اینکه “از نظر واکسیناسیون” به طور گسترده ای در آلمان استفاده می شود ، پرسید: “آیا ما باید همه چیز را در بخش دولتی از ابتدا می ساختیم ، حتی اگر بازیکن فرانسوی هم داشته باشیم؟”

کارگران بهداشتی این سه شنبه در پاریس نشان دادند که می خواهند شرایط کار بهتری برای مقابله با ویروس کرونا داشته باشند عکس: خبرگزاری فرانسه

کارکنان بهداشتی این سه شنبه در پاریس نشان دادند که می خواهند شرایط کار بهتری برای مقابله با موارد ویروس کرونا داشته باشند. عکس: خبرگزاری فرانسه

“ما شرکتهای فرانسوی بسیار خوبی داریم که بسیار خوب عمل می کنند و قادر به ارائه کلیه خدمات هستند. وی در طی جلسه استماع در کمیته سیاست اجتماعی شورای ملی افزود: “این کثیف خواهد بود زیرا خصوصی است.”

وی تأكید كرد: “این اصلاً نظر من از فرانسه ، از روحیه كارآفرینی ، از توانایی ما در اتكا به همه توانایی هایمان نیست.”

قرنطینه جدید؟

منع رفت و آمد پیشرفته؟ قفل سوم؟ وضع موجود؟ در حالی که بهبودی از اپیدمی در اوایل سال 2021 با ظهور نسخه نگران کننده انگلیسی همراه بود ، اما مقامات اجرایی با یک معضل دشوار روبرو هستند. چگونه می توان پیشرفت Covid-19 را تا حد ممکن و بدون توقف ناگهانی کشور محدود کرد؟

“شیدایی من این است که کشور ما از بحران خارج شود. امانوئل مکرون ، رئیس جمهور ، بعد از ظهر امروز سه شنبه ، در حاشیه سفر به سایت “ArianeGroupe” در ورنون.

این تابلو یادآوری ممنوعیت بیرون رفتن بعد از ساعت شش بعد از ظهر برای ساعت منع رفت و آمد در خیابانی در مرکز شهر نیس فرانسه است.  عکس: رویترز

یک تابلو یادآور ممنوعیت بیرون رفتن بعد از ساعت شش بعد از ظهر برای منع رفت و آمد در خیابان در یک خیابان در مرکز نیس فرانسه است. عکس: رویترز

برای رسیدن به این هدف ، رئیس دولت – با “فروتنی زیاد” اذعان کرد که “هم در انتظار و هم در مدیریت” کار می کرد. “ما چندین بار در هفته جلسات برگزار می کنیم. ما تصمیم می گیریم آنها یادآوری کردند که این داوری ها “قصد داشتند هر پنجشنبه روشن شوند” در جریان کنفرانس مطبوعاتی سنتی ژان کاستکس و اولیویه وران ، آنها مهم هستند.

رئیس دولت و وزیر بهداشت نیز باید اجرا کنند تبلیغات جدید در طی این گردهمایی هفتگی آینده ، که دو هفته پس از سال نو برگزار می شود ، جایی که آنها می ترسند ویروس دوباره فعال شده باشد.

“من هر روز با این بحران کنار می آیم. صبح ، ظهر ، شب. ماکرون در پایان گفت: “این وسواس من است.” روشی برای پاسخگویی به انتقادات شدیدی که پس از شروع ناموفق کمپین واکسیناسیون در فرانسه از وی وارد شد.

نخست وزیر ژان کاستکس روز پنجشنبه صحبت می کند تا تصمیم بگیرد که آیا کل کشور در ساعت 6 عصر از قانون منع رفت و آمد پیروی می کند یا خیر. حداقل 28 مورد Covid با نسخه انگلیسی در فرانسه تأیید شده است ، جهشی که در نوامبر گذشته در پادشاهی کشف شد. در حال حاضر در 8 منطقه فرانسه است ، اما کسی وجود مناطق دیگر را رد نمی کند.

خبرنگار ، پاریس

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *