فاجعه همه گیر در شمال برزیل: 80 درصد افزایش تدفین

[ad_1]

ویروس کرونا ویروس به بالاترین حد خود در کل منطقه آمازون برزیل رسیده است ، که عمدتا در کشورهای آمازون ، پارا ، رورایما و توکانتینز ، که در آن سیستم های بهداشت عمومی در حال فروپاشی هستند به دلیل تعداد زیاد بیماران

در مانائوس ، مهمترین شهر آمازون برزیل با 2،300،000 نفر ،مراسم خاکسپاری 80٪ افزایش یافت در طول پانزده روز گذشته به عنوان یک نتیجه از بدتر شدن سلامتی.

طبق گفته مسئولان بهداشت در تالار شهر مانائوس ، در پنج روز اول ژانویه ، به طور متوسط ​​روزانه 72 قبر وجود دارد ، در حالی که در 40 هفته ثبت شده در دو هفته گذشته. مشکل حتی از اوایل دسامبر جدی تر است. در آن زمان روزانه به طور متوسط ​​30 مراسم خاکسپاری در این شهر ثبت می شد.

شهردار دیوید آلمیدا که از اول ژانویه روی کار آمد ، حکمرانی کرد وضعیت اضطراری به مدت 189 روز در برابر بحران ناشی از همه گیری.

توروز چهارشنبه ، آلمیدا به CNN برزیل گفت که او سفارش می دهد ساخت حدود 6 هزار قبر جدید در گورستان های محلی ، گرچه در همان زمان وی معتقد است که “در طی دو یا سه ماه” دیگر جایی برای دریافت اجساد بیشتر نخواهند داشت زیرا تعداد آنها به دلیل تأثیر بیماری همچنان افزایش می یابد.

پزشکی در ورودی بیمارستانی که این پنج شنبه این ویروس کرونا را در برزیل متمرکز می کند.  عکس: AP

پزشکی در ورودی بیمارستانی که این پنج شنبه این ویروس کرونا را در برزیل متمرکز می کند. عکس: AP

از ابتدای شیوع همه گیر ، ماناوس 3400 مورد مرگ را به علت Covid-19 ثبت کرده است ، در حالی که ایالت آمازوناس 5400 مورد را ثبت کرده است. بعلاوه ، شهردار جدید اعلام کرد که “مانائوس اولین شهر در برزیل است که سیستم بهداشتی آن فروپاشیده است و همچنین و اولین شهری که از آن فروپاشی بیرون آمد. “

پیشرفت شدید ویروس

در سطح ملی ، بیماری همه گیر از کنترل خارج می شود. در 24 ساعت گذشته ، برزیل در مجموع 1242 مرگ جدید را ثبت کرده است ، در حالی که تعداد مرگ در حال حاضر به 200000 نفر رسیده است ، در زمانی که موج دوم ویروس در غول آمریکای جنوبی رونق می گیرد.

اکنون عفونت ها نزدیک به 7.9 میلیون نفر است و به طور غیرقابل کنترل همچنان افزایش می یابد. فقط بین روزهای سه شنبه و چهارشنبه ، برزیل 63،430 مورد جدید را به خود اختصاص داده است ، که چهارمین مورد از تعداد آلودگی ها از تاریخ ثبت شده در 16 دسامبر است (70،570) ، موارد گزارش شده در 17th همان ماه (69،830) و 69،070 مورد ، که در تاریخ 29 ژوئیه سال گذشته ثبت شد

این آمار برزیل را با 210 میلیون سکنه خود به عنوان یکی از کانونهای اصلی شیوع بیماری همه گیر جهانی تأیید می کند و این کشور را به عنوان دومین کشور جهان با بیشترین مرگ و میر ناشی از کوید پس از ایالات متحده (363000 نفر) و سومین کشور آلوده به ویروس رتبه بندی می کند. ، پشت سر ایالات متحده (21،400،000) و هند (10،400،000).

مراسم تشییع جنازه مردی که این پنجشنبه بر اثر ویروس کرونا در قبرستانی در سائو پائولو برزیل درگذشت.  عکس: رویترز

مراسم تشییع جنازه مردی که این پنجشنبه بر اثر ویروس کرونا در قبرستانی در سائو پائولو برزیل درگذشت. عکس: رویترز

علیرغم ارقام قوی ، دولت یادآور می شود که بیش از 7 میلیون نفر از این بیماری بهبود یافته اند که 89.4 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا را نشان می دهد. 638326 بیمار دیگر نیز پس از دریافت نتیجه مثبت آزمایش بالینی ، در بیمارستان ها یا محل سکونت آنها تحت نظارت پزشکی هستند.

موج دوم

چندین دولت استانی متقاعد شده اند كه این كشور با موج دوم Covid روبرو است ، یا حداقل با احیای مجدد شدید همه گیری روبرو است ، اما دولت جائر بولسونارو این موضوع را رد می كند و بحران بهداشت را به حداقل می رساند.

یکی از کسانی که وضعیت ظریف را تصدیق می کند ، خوآو دوریا ، فرماندار سن پابلو است که خواستار همکاری همه شهرداران برای مقابله با موج جدید Covid است که به کشور ضربه می زند. این کشور با بیش از 46 میلیون نفر جمعیت با حدود 1.5 میلیون مورد و حدود 48000 مورد مرگ ، پرجمعیت ترین منطقه برزیل و مرکز اصلی شیوع بیماری همه گیر در این کشور است.

دوریا پذیرفت که این کشور در حال ورود به دومین قله همه گیر است و اشاره کرد که سال 2021 “سال سخت” خواهد بود.

“تعهد شهرداران و کارمندان دولت باید در اولویت باشد. ما یک سال سخت خواهیم داشت ، بسیار دشوارتر از آنچه تصور می کردیم تا اکتبر گذشته. اما اگر ما توانایی این را داشته باشیم که بر اساس اصل حفاظت از زندگی عمل کنیم ، این اتفاق می افتد. “

منبع: AFP و EFE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *